alex_shutyuk (alex_shutyuk) wrote,
alex_shutyuk
alex_shutyuk

Прогулянки Пітером (ч. 1)


Давно збирався почати розповідь про свою поїздку до Санкт-Петербургу влітку 2011 року, фото з якої тут ще практично не з'являлися.
Щось останнім часом захотілося знову посмакувати ті моменти, освіживши їх у пам'яті. Можливо і ще комусь буде цікаво "прогулятися" містом на Неві разом зі мною.

1. Потяг зі Львова до Пітера йде півтори доби. Виїзд пізно ввечері, ніч в потязі, рано вранці перевірка документів на українсько-білоруському кордоні і потім весь день "снова я еду по рельсам чугунным, думаю думу свою". Вагони товарняків на станціях прикрашені логотипом БЧ - Білоруська Чавунка. Потім знову настає ніч і вже на світанку потяг вповзає під дебаркадер Вітебського вокзалу.
На пероні мене зустрів пітерський знайомий (колишній пітерський мент, а нині підприємець) та відвіз на квартиру. В голові ще продовжували стукати колеса, а знайомий чеканним голосом почав інструктувати, як правильно себе поводити у Північній Пальмірі - "Смотри, куда ходишь, цинкуй по сторонам, клювом не щелкай, а то чуть зазевашься - фотоаппарат отберут, еще и на перо посадить могут, ищи потом тебя. Ладно, ты пока отдохни, я сейчас в одно местечко смотаюсь, а через часок вернусь и проведу небольшую экскурсию."
І він пішов. А я мовчки сів біля вікна і в голові, ще дурнуватій з дороги, крутилася лише одна думка - що зворотній потяг в мене аж через тиждень, довкола мене чуже вороже місто з бандюками, готовими посадити мене не перо і посеред всього цього я "один на полу в Ленинграде".
За годину мій знайомий повернувся і, глянувши на мене, весело запитав - "Ты чего такой мрачный?! Да расслабься ты, я же пошутил! Спокойно тут все, центр патрулируют и туристов никто не трогает. А вот на окраинах всякое может быть, тут уже без шуток. Вот у меня было как-то..." і після цих слів я прослухав ще кілька історій з його багатого життєвого досвіду :)


2. Насправді все виявилося дуже спокійно і за тиждень не виникло жодних нюансів. Ну, майже не виникло :) Це фото - одне з перших, зроблених в Пітері. Адмінбудівля на розі вул. Ломоносова та наб. Фонтанки. В сторону ріки класичний фасад, на бічну вулицю виходить сучасний скляний.


3. Міст Ломоносова через ріку Фонтанку. Спочатку був розвідним, про що досі нагадують ланцюги між вежами. До речі, в місті є ще пара його близнюків.


4. Набережна Фонтанки.


5.


6. Цікаво, що рух взовж Фонтанки чомусь лівосторонній.


7. В багатьох містях є спеціальні пониження, до яких можна приставати човнами чи просто спускатися ближче до води.


8.


9.


10. Наближаємося до перетину Фонтанки та Невського проспекту.


11. ГУП Ленводхоз шле полум'яний привіт всім читачам цього посту.


12.


13. Фотки з прогулянки на такій плоскодонці теж будуть.


14. А це вже Невський проспект.


15. Крайня права смуга виділена для громадського транспорту, але кажуть, що вона реально не працює через велику кількість правих поворотів. Вартість проїзду в автобусі тоді складала 21 рубль (зараз, здається, вже 28)


16.


17. Предмет мого окремого захоплення - пітерські тротуари. Вони шикарні.


18. Одна з найкрутіших будівель Невського проспекта (на мою думку, звісно) - ар-декошний універмаг Єлісєєва 1903 року побудови.


19.


20. Александровський театр та пам'ятник Катерині ІІ з усіма її хахалями фаворитами. Знайомий-мент порадив не ходити біля нього вечорами, бо в цей час там збираються представники нетрадиційної сексуальної орієнтації і можуть неправильно зрозуміти. Хоча я підозрюю, що це був черговий прояв специфічного ментовського гумору.


21. Пройтися центром Пітера та не побачити, як знімають якесь кіно, майже неможливо.


22.


23.


24. Ринви в Пітері величезного діаметру і завжди виливають воду на тротуар.


25. Хочу таку бруківку у Львові.


26. Русскій музей.


27.


28. Канал Грибоєдова. Ліворуч з-за будинків визирає колонада Казанського собору. Трохи праворуч від нього - будинок Зінгера, в якому знаходиться штаб квартира Вконтакті.


29. Вчергове висловлю своє захоплення місцевими тротуарами.


30. Огорожа Михайлівського саду.


31. Водій поливалки виявив неймовірну тактовність. Побачивши на своєму шляху людину з фотоапаратом в процесі знімання, він не став сигналити, а мовчки зупинився, прикрутивши воду і дав можливість спокійно зробити кадр. Культурна столиця.


32. Дорогою до Інженерного замку зустрілися двоє місцевих фріків, які зі словами "Руки вверх!" наводили на перехожих муляж фотоапарату з величезним об'єктивом.


33. Михайлівський, він же Інженерний, замок.


34. Ріка зі смішною назвою Мойка.


35. Місце злиття Мойки та Фонтанки. Позаду купол академії барона Штігліца.


36. Всі зебри в Пітері розділені надвоє та мають стрілки, які вказують, по якій стороні йти.


37. У дворі Михайлівського замку.


38.


39.


40. Михайлівський замок здалеку.


41. Храм Спасу на крові та паркові лавочки.


42. Вид з Марсового поля в сторону Троїцького мосту, яким ми пройдемося наступного разу. Вдалині видніється купол мечеті.


Ось така прогулянка. Дякую за увагу. Якщо тема зацікавить - буду продовжувати, фоток ще багато :)Tags: питер, прогулянка, транспорт, фото
Subscribe

 • Тваринний стрітлайф

 • Загублений сфінкс

  Вчора біля будинку №41 на вул. Куліша було знайдено загубленого кота-сфінкса. Судячи з кількості шрамів та брудних вух, на вулиці він вже давно і…

 • Львівські коти

  Давно вагався, чи не запостити котиків. І ось цей день настав. Сьогодні, або ніколи. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10.…

Buy for 500 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 29 comments

 • Тваринний стрітлайф

 • Загублений сфінкс

  Вчора біля будинку №41 на вул. Куліша було знайдено загубленого кота-сфінкса. Судячи з кількості шрамів та брудних вух, на вулиці він вже давно і…

 • Львівські коти

  Давно вагався, чи не запостити котиків. І ось цей день настав. Сьогодні, або ніколи. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10.…