alex_shutyuk (alex_shutyuk) wrote,
alex_shutyuk
alex_shutyuk

Про плавні траекторії та комунальні барикади


Спочатку хотів назвати пост по-іншому, навіть влаштував з цього приводу голосування, але в процесі написання якось сам заспокоївся, згадав про існування протилежних позитивних прикладів і початкова назва перестала здаватися доречною.

Щороку навесні комунальні служби починають наводити на вулицях Львова красу (точніше те, що вони вважають красою) - білять стовбури дерев та кривуваті бордюри, задувають сірою фарбою цоколі будинків та енергійно обрізають дерева. А останніми роками до переліку обов'язкових щовесняних покращень додалося ще й перекопування протоптаних на газонах стежок. Причому цього року технологію було вдосконалено і для відгородження перекопаних ділянок зводяться цілі барикади зі свіжозрізаних гілок. Що, зважаючи на стан та конфігурацію існуючих тротуарів довкола, сприймається як знущання.
А тепер пропоную подивитися, як це виглядає, на конкретних прикладах з району вул. Наукової та Володимира Великого.
1. Вул. Симоненка неподалік перехрестя з В. Великого. Звісно, можна сказати, що не так вже багато тут обходити, але, з іншого боку, чому всі доріжки обов'язково мають бути лише під прямими кутами? До слова, недалеко від цього місця знаходиться районна поліклініка, до якої часом ходять не дуже здорові люди, яким кожен зайвий крок дається складніше, ніж іншим. Можливо, варто це враховувати?


2. Далі по вул. Симоненка 12, вихід з двору будинку на основний тротуар вздовж вулиці. Хочеш пройти напряму? А не можна.


3. Обійдеш, нічого з тобою не станеться.


4. Ходити по діагоналі теж не можна - лише під прямими кутами.


5. Ще одна ділянка на вул. Симоненка - проміжок між будинками 7 та 11. Тут доріжки, яка б з'єднувала внутрішнє подвір'я із вуличним тротуаром не було передбачено - суцільних газон. В результаті утворилися дві діагональні стежки хрест навхрест. Здавалося б - практика сама підказує рішення, але ні. Стежку перекопали, всі бажаючі вийти з подвір'я на вулицю нехай обходять довкола будинку. Хоча всі ми чудово розуміємо, що довкола ніхто ходити не буде. Он, хлопчина на фото вже біжить по траві паралельно розритій стежці, так що з часом вона лише розширюватиметься.


6. Вихід з вул. Симоненка на Наукову. Тут офіційний вуличний тротуар впирається в напівзруйновані сходи і від нього відгалужується невелика стежина, яка без сходинок виходить до пішохідного переходу. Підозрюю, що нею полюбляють користуватися мами з дитячими візками, оминаючи таким чином сходи.


7. Йдемо далі. Перехрестя Наукової та Тролейбусної. Народну стежину на повороті перекопано та завалено обрізаним гіллям.


8. З протилежного боку теж кинули якусь дровеняку і навіть вкопали кущик. Доля його сумна та безпросвітна.


9. А так виглядає офіційний тротуар, на який силою заганяють пішохода.


10. І наостанок ось такий приклад - в дворах на вул. Володимира Великого. Стежку під будинком, якою часто діти ходять на спортивний майданчик неподалік, завалили гіллям.


11. Нема чого вкорочувати шлях.


12. Що пропонується в якості альтернативи? Пропонується повз смітники виходити на проїжджу частину.


13. Тротуар, до речі, є лише з протилежної сторони, інша майже завжди заставлена припаркованими авто. Тротуар теж нерідко заставлений. Є затишна народна стежка поміж деревами, але хтось вирішив, що нею ходити не можна.


Така ось ситуація. Зрозуміло, що за станом газонів потрібно слідкувати. І ще зрозуміло, що кожен такий випадок треба розглядати індивідуально, бо не кожна дика стежка має право на життя. Але загалом ці стежки це дуже наочний індикатор напрямків руху пішоходів і, відповідно, потреб у доріжках, адже траекторії руху пішоходів визначаються не існуючими хідниками, а центрами тяжіння, такими, як зупинки громадського транспорту, пішохідні переходи, магазини та ін. І, як на мене, краще один раз зв'язати їх зручною мережею тротуарів, ніж щороку витрачати час та кошти на це безглузде перекопування, бо це те саме, що плювати проти сильного вітру.
До речі, кошти-то на ці перекопування витрачаються. Не знаю, про які суми йдеться, але підозрюю, що не такі вже й малі. Можливо краще було б використовувати їх на поступове вдосконалення мережі пішохідних доріжок, як це колись зробили на тій же Науковій? Так, глядиш, поступово проблема витоптаних газонів зникла би сама собою.Tags: благоустрій, львів, так і живем
Subscribe

Buy for 500 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 18 comments