alex_shutyuk (alex_shutyuk) wrote,
alex_shutyuk
alex_shutyuk

Кінець підручника історії


Не так давно спіймав себе на думці, яка здалася мені і несподіваною, і капітаноочевидною водночас. Точніше, це була навіть не думка, а неусвідомлене відчуття того, що буквально до недавнього часу ми жили ніби в кінці підручника історії. І не тому, що насувається Апокаліпсис, а тому, що всі великі значущі події в історії вже відбулися. Наче ми вже прочитали всі глави та параграфи - канули в Лету і Древній Рим, і Вавилон, пройшло середньовіччя, відкрили Америку, винайшли колесо, порох, паровий двигун та електричну лампочку. У кульмінації сюжету відгриміли світові війни з усіма їх освенцимами та хіросімами. І як фінальний акорд - розвал виснаженого холодною війною СРСР, після чого в світі запанувала суцільна толерантна політкоректність з новинами, що годяться лише для сторінок світських хронік та спортивних колонок з нечастими вкрапленнями політично-військових загострень у віддалених слаборозвинених країнах.
І так підступно заколисувала думка, що тепер можна просто жити, займатися улюбленою справою, дружити, кохати, радіти дітям, слухати музику, ходити на футбол і як найбільшу в світі трагедію зустрічати програш улюбленої команди. А похмурі прогнози скептиків сприймати лише як марення міських божевільних, які не мають нічого спільного з барвистою реальністю. І все це тому, що вже хтось колись раніше постраждав заради тебе, повоював, прийняв важливі рішення та створив всі умови для твого безтурботного життя.
І тут, раптом, виявляється, що хрін там. Що цей віз так не їде. Не буває остаточних рішень, безкінечного щастя, абсолютних гарантій, помилок без наслідків та прав без відповідальності. Книга історії пишеться безперервно і ми живемо не у післямові в стилі "і жили вони довго та щасливо...", а у повноцінній наступній главі, яку саме нам і писати. І нема в кого спитати, що буде далі, як правильно і якою буде розв'язка.фото звідси
Tags: капітан очевидність, роздуми, історія
Subscribe

Buy for 500 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 18 comments