alex_shutyuk (alex_shutyuk) wrote,
alex_shutyuk
alex_shutyuk

Громадський транспорт там і тут - порівняння тарифів (літо 2014)


Вже згадуваний у моєму журналі Мирослав Голяк написав статтю з порівнянням цін на проїзд в нашому та закордонному громадському транспорті. Рекомендую. Далі - текст автора.

Після валютних стрибків й весняно-літнього підвищення тарифів на проїзд у львівському громадському транспорті слід провести свіже порівняння з іншими державами. Вйо до новин цифр!

Вже традиційно – ми не вивчаємо вартість одиночної поїздки, бо у всіх цивілізованих державах мешканець міста ними не користується. Користуються вони проїзними картками (у якому завгодно вигляді). Чи на місяць, чи на 3, чи на рік – це все абонементи, які дозволяють суттєво заощадити. Вибирали міста з приблизно тієж кількістю населення. Отож:Нас цікавить друга колонка – це для людей, що вже мали принаймні 1 місячний абонемент. Порахуємо:

1 маршрут 180 грн. = 6.00 грн/день
2 маршрути (одна пересадка) 250 грн. = 8.30 грн/день
безліміт 360 грн. = 11.70 грн/день


Між електронним та паперовим квитком немає різниці. Купити квиток можна в автоматах на зупинках чи прямо в транспорті (теж у автоматі). Автомати приймають як готівку так і банківські картки. Транспорт отакого рівня (це Люблін, але суті не міняє):Краснодар (Росія)“Місячний безліміт” обійдеться у 413 грн. (13.80 грн. за добу).
Паперові квитки вони залишили, а от традиційні “проїзні” замінили е-квитком.

Є також виділені смуги для громадського транспорту (цього року буде 50км) і активно закуповують новий рухомий склад (відео).

Валенсія (Іспанія)Нас цікавить “Monthly pass (TAT)“. Зона А охоплює площу десь 5-7км радусом, чисто візуально – якраз зона власне міста. Далі йде щось типу передмість, мешканці яких отримують трохи дорожчий, але зручний і швидкий спосіб добирання у місто. Отож чисто по цінах безліміт у зоні А обійдеться в 642 грн. або ж 21.40 грн. на добу.

Транспорт зручний. Для прикладу автобуси своїм кольором показують міські вони чи їдуть в передмістя (червоне по місту, жовті в передмістя тиць). Звісно ж транспорт низькопідлоговий і з кондиціонерами. Є виділені смуги руху (напис TAXI і EMT, EMT то їх комунальний перевізник) і дерева на розділювальній смузі замість клятих рекламних сітілайтів.

Турин (Італія)В наших грошах це 612 грн. тобто приблизно 20.40 грн за добу. Зауважте, що місяць тому вони перейшли на винятково електронну форму цього місячного абонементу. Між іншим у них ще є річний абонемент, який коштуватиме 13.70 грн/доба. Непогана економія. Абонемент годиться на метро, трамваї та автобуси. Звісно мешканцям передмістя це обійдеться дещо дорожче, але тим не менше існує повністю інтегрована система приміського транспорту у міський. І це прекрасно.Висновки

Висновки насправді доволі сумні. При співмірних (принаймні з Польщею й Росією) цінах на проїзд ми маємо нижчі доходи й значно гірший транспорт. Причину ми вбачаємо у відсутності підтримки громадського транспорту з боку міста. Саме воно мало б бути зацікавлене у стимулювання користування не автомобілем, а громадським транспортом. Але не робить цього. Комунальний транспорт Львова працює приблизно у тих же умовах, що й приватники – на самоокупності, планах збору грошей з пасажирів і таке інше.

Це треба ламати. Як саме? Почитайте оце й оце.

Дякуємо за увагу :)
Tags: репост, транспорт
Subscribe

 • Тур де Закарпаття

  - Ми їдемо на вихідні на Закарпаття. Хочеш з нами? - Звісно хочу! 2. Наша перша зупинка дорогою до Закарпаття - у селі Вигода, де можна сісти…

 • Гаряча лінія на канікулах

  Деколи пробую уявити, що було би, якби деякі дописувачі Гарячої лінії міста Львова поїхали на відпочинок закордон, продовжуючи при цьому писати…

 • Боржава - краса, яку не цінують

  Цього року ще не випадала нагода вибратися на природу, тому лишається смакувати фото з минулорічної прогулянки Боржавою, яка лишила приємні, хоча і…

Buy for 500 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 6 comments