alex_shutyuk (alex_shutyuk) wrote,
alex_shutyuk
alex_shutyuk

Народне озеленення


Ця тема червоною ниткою проходила крізь мій журнал останні півроку. Ідея озеленити нещодавно відремонтовану вул. Городоцьку виникла в Михайла Закопця, з яким ми торік спільно займалися проектом громадського простору на пл. Галицькій. Мені ідея сподобалася і я нашвидкоруч зробив фотоколаж, в якому показав, як могла би виглядати Городоцька з деревами. Той пост викликав неочікувано жваву реакцію, настільки жваву, що нас майже відразу запросили на містобудівну раду розказати про ідею. На містобудівній раді ми показали приклади аналогічно озеленених вулиць з усього світу, вислухали порцію критики (куди ж без неї? :) ), але загалом підсумок зустрічі бв позитивний - ідея сподобалася і над нею було вирішено попрацювати.
Далі було ще багато різних зустрічей, презентацій, консультацій і, нарешті, в кінці березня місто дозволило озеленювати Городоцьку. Після цього ми відкрили кілька рахунків для збору коштів і рівно 1 квітня я опублікував пост з реквізитами та описом проекту. Почався процес збору коштів. Нажаль (чи на щастя?) бізнес нас не підтримав - хтось жалівся на кризу, інші сумнівалися у достатній рекламній віддачі (а доводити ідею до абсурду, перетворюючи вулицю на величезний рекламний банер не хотілося). Через це процес збору коштів відчутно розтягнувся в часі, проте можна сказати, що озеленення Городоцької вийшло справді народним. Отже, станом на середину червня ми зібрали суму, достатню для висадки 11 дерев та почали готуватися до реалізації задуму.
На цьому я завершую історичний екскурс та переходжу до розповіді про те, як відбувався процес висадки.
1. Спочатку планували роботи на 1 липня, однак ранок зустрів нас проливним дощем. Вирішили почекати наступного дня та кращої погоди і не помилилися - ранок другого липня видався теплим та сонячним. На щастя, до 8-й ранку ніхто не встиг запаркуватися на місці майбутніх робіт.


2. Зроблену напередодні розмітку змив вчорашній дощ, тому довелося повторити процедуру та приступати до демонтажу плитки. Це, до речі, Михайло Закопець. автор ідеї озеленення Городоцької.


3. Приїхала техніка, без якої виконання робіт протягом одного дня було б абсолютно неможливим. (До речі це фото та більшість подальших зроблені Олександрою Сладковою, за що їй окрема подяка).


4. Процес пішов.


5. На підмогу приїхав Роман Шмідт.


6. Почали копати першу яму.


7. Нажаль на темп робіт суттєво вплинула вантажівка, яку надало для вивозу грунту ЛКП Зелений Львів. Вона брала на борт лише 2 куба землі (якраз з двох ям) та їхала висипати землю, і до її повернення все зупинялося. Час простою здавався безкінечним. Ввечері цього часу нам дуже не вистачило.


8.


9. Вирита яма. Багато хто переживав, що під смугою залито бетон. Як бачите, бетонна подушка є лише під проїжджою частиною, по центру її немає.


10. Кілька слів для телебачення.


11. Комунальний газон поїхав висипати землю. Стоїмо, чекаємо.


12. Це Софія. Коли справа дійшла до посадки дерев, вона добряче намахалася лопатою, а до того роздавала зацікавленим водіям флаєри з інформацією про проект. До кінця дня роздали все, що мали. Так що аудиторію трохи розширили.


13. Михайло, Софія та екскаватор в очікуванні.


14. Піл час однієї з пауз спостерігали, як таксист зупинився посеред вулиці, заблокувавши смугу руху. Інші водії, не добираючи виразів, сказали йому все, що про нього думають, однак він непохитно продовжував чекати на свого пасажира.


15. Привезли дерева.


16.


17. Місце під деревами відразу стало затишнішим та приємнішим.


18. До речі, виявилося дуже правильним, що ми зайняли технікою саме смугу від центру, яка протягом дня була значно менше завантажена транспортом, ніж зустрічна. Великих незручностей водіям наші роботи на створили.


19. Реакція проїжджих пасажирів.


20. Та водіїв. Найпоширенішим питанням було "Що то за дерева?".


21.


22.


23. Приміряли захисну решітку.


24. А ось і перше дерево пішло.


25. Намагалися максимально точно виставляти дерева (хоча в підсумку вони все-одно трохи гуляють). До речі, на фото Тарас Стаховський, який від коментування в соцмережах перейшов до активної допомоги та виконав дуже великий обсяг роботи, допомігши в тому числі транспортом та зварювальним апаратом, за що йому теж величезна подяка.


26. Фото на згадку. Зліва направо - якийсь тип у білій футболці, Михайло, дерево, Тарас, ще один Михайло та Софія.


27. Пасажирам маршруток було на що звернути увагу :)


28. Привезли землю. Якби ми ще могли таким же Камазом вивозити стару - процес йшов би значно швидше.


29. Далі для центрування дерев зробили шаблони з планок.


30. А це Оксана Бісик. Вона живе поряд і теж долучалася до співфінансування озеленення. В цей день вона святкувала свій день народження, але, побачивши, що відбувається за вікном, прийшла допомогти. Вийшло дуже ефектно :) І ефективно теж.


31.


32. Львівське телебачення не змогло оминути увагою таку картинку.


33.


34.


35. Тут я повернув собі фотоапарат та зробив кілька знимків, А Саша разом з Оксаною взялася за копання лунки під чергове дерево. Ось так виглядає щастя.


36.


37. Приїхала поливалка.


38. Вирізання отворів в захисних решітках.


39. Результат.


40.


41. Вечірнє сонце невпинно котилося донизу, а на нас все більше накочувалася втома. Тому вирішили таки зупинитися.


42.


43. Відійшли подалі подивитися на результат роботи. Вид від ц. Анни.


44. Наступного дня знову дощило.


45. Не без такого. Стовпці потрібні.


46.


47.


48. На наступному тижні приїде решта решіток, треба буде встановити їх та закріпити дерева. Тижні за два будуть стовпці.


49. Половинки наявних решіток зварили між собою.


50. До речі про закріплення дерев - пару найбільш хитких ми класично закріпили мотузкою до триноги з брусків.


51. На одне з дерев Тарас Стаховський встановив ось таку конструкцію з металу. Ще є ідея притягнути мотузками прямо до решітки - хоча мені цей варіант видається не дуже надійним, бо мотузки можуть зповзти стовбуром донизу, до того ж решітка не дуже важка і стльний вітер теоретично може вивернути її разом з деревом. Мені особисто конструкція з брусків якось миліша. А ви що скажете?


Ось такі справи. Ще дещо треба доробити (решітки, розтяжки, стовпці), але видимий результат вже є. З чим всіх і вітаю та дякую всім, хто допоміг. Нажаль багато переказів були анонімними, тому не можу назвати кожного поіменно. До речі є ідея, коли все буде дороблено, зібратися на місці та зробити групове фото на згадку.Tags: городоцька, львів, озеленення, ініціатива
Subscribe

 • Де краще робити виділенку - збоку чи по центру?

  Для того, щоби громадський транспорт їздив швидко та без перешкод, йому у багатьох випадках не обійтися без виділених ліній. Але як саме ці лінії…

 • А це точно Сихів?

  Проект пішохідної алеї на вулиці Вернадського, над яким я працював у Інституті просторового розвитку, напевно один з моїх улюблених. До…

 • Міста після пандемії - що зміниться?

  Хочеш чи не хочеш, а панедемія коронавірусу це світова топ-тема останніх місяців. Всім кортить дізнатися, коли це все закінчиться та яким буде світ…

Buy for 500 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 40 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →

 • Де краще робити виділенку - збоку чи по центру?

  Для того, щоби громадський транспорт їздив швидко та без перешкод, йому у багатьох випадках не обійтися без виділених ліній. Але як саме ці лінії…

 • А це точно Сихів?

  Проект пішохідної алеї на вулиці Вернадського, над яким я працював у Інституті просторового розвитку, напевно один з моїх улюблених. До…

 • Міста після пандемії - що зміниться?

  Хочеш чи не хочеш, а панедемія коронавірусу це світова топ-тема останніх місяців. Всім кортить дізнатися, коли це все закінчиться та яким буде світ…