alex_shutyuk (alex_shutyuk) wrote,
alex_shutyuk
alex_shutyuk

Нещасливе будівництво

Взагалі планую написання великого оглядового посту про будівництво у Львові, а поки що одне з них знову потрапило у новими у такий спосіб, у який краще туди не потрапляти. Мова йде про будівництво двоповерхового торгового центру на пл. Князя Удатного (це навпроти готелю Львів і в кількох хвилинах ходу від Оперного театру). Так він має виглядати -


Його почали будувати цього літа і відразу було помітно, що будують дуже швидкими темпами, що, нажаль мало неприємні наслідки - на початку жовтня при залитті монолітного перекриття даху не витримала одна з підпорок, що викликало ланцюгову реакцію і призвело до обвалу цього нового перекриття, бетон якого ще був рідкий.
На щастя, обійшлося без людських жертв. Взагалі, я очікував, що після такого інциденту будову призупинять для роз'яснення причин аварії, але, то не в нас - будівельники лише прибрали сміття та відновили роботу...


І ось - нова халепа, цього разу з більш серйозними наслідками. Як пише Захід.нет, при монтажі засклення смертельно травмувався 49-річний монтажник. І ось тепер вже створюється комісія, будову призупиняють і будуть шукати крайніх причини цього нещасного випадку. Ось вони, ті самі склопакети -Сам я до цього об'єкту жодного відношення не маю, але з будівництвом пов'язаний і, нажаль, деякі замовники ставлять перед виконавцями (як проектантами, так і будівельниками) дуже жорсткі часові рамки, абсолютно ігноруючи будівельні норми та технологічні вимоги, як щось несуттєве, що заважає отриманню кінцевого прибутку. Як хочеш крутись, але завтра щоб було готово. І бажано за три копійки.
Дехто, маючи достатній запас фінансової міцності та авторитет, намагається переконувати і в разі невдачі просто розриває відносини (репутація дорожча), а хтось погоджується на такі умови, аби тільки отримати замовлення. Часи-то самі знаєте які... І в принципі може воно б і нічого - кожному своє, але коли справа доходить до людських жертв... Дуже б хотілося, щоби з цієї історії зробили правильні висновки.
Tags: будівництво, львів, трафунок, халепа
Subscribe

Buy for 500 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 5 comments