alex_shutyuk (alex_shutyuk) wrote,
alex_shutyuk
alex_shutyuk

Ех, заживемо!


Захід.нет повідомляє чудову новину - ЛКП «Зелений Львів» дозволили продавати зрізані дерева:

Виконком Львівської міськради під час засідання 12 грудня дозволив ЛКП «Зелений Львів» продавати деревину, яка накопичується в процесі його діяльності.

Таким чином деревину, яку підприємство накопичує при обрізці дерев у місті, воно зможе реалізовувати стороннім особам. При цьому ціну відходів ЛКП має погоджувати з департаментом містобудування та департаментом економічної політики Львівської міськради.

Отримані від реалізації кошти «Зелений Львів» має спрямовувати на розвиток ЛКП та покращення стану зелених зон міста.


Ось так. Вчіться, друзі, як можна двічі продати шкіру одної вівці. Виходить, що тепер спочатку гроші будуть братися за зрізку дерева, а потім вдруге - за продаж "стороннім особам" отриманих таким чином кубометрів деревини. Мабуть, тепер догляд за зеленими насадженнями міста вийде на якісно новий рівень.
В цьому контексті пригадується кількарічної давності розмова з одним чоловіком, бізнес якого був побудований на продажі на європейські меблеві фабрики української деревини. З величезним занепокоєнням він жалівся, що дубових лісів в Україні стає все менше, а придатні для продажу букові практично закінчилися. І при цьому в нього навіть не виникало думки, що він, як ніхто інший, має бути зацікавлений у збереженні та відновленні лісів та паралельно з продажем деревини працювати над висадженням молодих дерев на вирізаних ділянках. В його розумінні, цим мав займатися хтось інший. Мені навіть здалося, що він взагалі не бачив причинно-наслідкового зв'язку між власною діяльністю та скороченням лісових насаджень.
І паралельно з цим пригадується вислів власника автомобільної фабрики Morgan (кузови яких робляться з дерева) - "замість кожного зрізаного ясена ми саджаємо шість нових". Або передача про канадських лісорубів, де бородатий дядько за кермом вантажівки розказує, що працює на землі, яка належала ще його діду-лісорубу, і зараз зрізає дерева, посаджені колись цим дідом взамін зрізаних пів-століття тому. Так вони і рухаються по колу від ділянки до ділянки, постійно працюючи над відновлленням лісу, який їх годує. А що в нас? А в нас сьогодні погода хороша.Дивіться також:

Куди зникають дерева?
Tags: екологія, львів, озеленення
Subscribe

 • Прогулянка Львовом №52

  Цієї суботи прогулявся пекельно спекотним Львовом та пофоткав всякого. Тому якщо ви раптом весь день пролежали під кондюком (заздрю), то запрошую…

 • Біля парку

  А я вам нових панорам Львова приніс - цього разу з верхніх поверхів новобудови біля Стрийського парку. запрошую до перегляду. 2. Вид в сторону…

 • Дуже багато неба

  Нещодавно випала нагода побувати у гостях у одному будиночку з дуже крутим видом з вікна. Хто в темі, той має впізнати локацію. В мене тепер ідея…

Buy for 500 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 5 comments