alex_shutyuk (alex_shutyuk) wrote,
alex_shutyuk
alex_shutyuk

Данилюк про Харків


Від автора серії розповідей про Жешув та деяких інших Дем'яна Данилюка пост про поїздку до Харкова
Думка автора посту може не співпадати з думкою автору цього блогу :)


Довелося побувати мені в Харкові в листопаді 2014. Вперше був у цьому східному форпості України. Щось якось довго я відклав щоб описати свою поїздку… і багато думок, які були свіжими на той момент втекли з моєї голови. Ну нічого, вам – читачам, від того тільки краще, що не буде забагатотекстудуже :)
Наперед рекомендую ознайомитися про що я пишу і як я пишу, щоб уникнути непорозумінь.
В блозі alex_shutyuk я час від часу гостюю і вже встиг написати про Мінськ, Жешув 1, 2, 3, порівняти Варшаву з Києвом… може ще щось, не пригадую.
В Харків мене запросили на воркшоп з планування велосипедної інфраструктури для цього міста.
Це було останнє місто з мого тижневого турне Україною, і там я мав провести 3 дні і ще 18 годин назад до Львова. Їхав я з Києва, що просто незрівнянно круто – 4 з гаком години і ви на місці. Все ж таки правду кажуть, що нашу країну «розділяють» відстані. Лоукостів (авіарейсів, що дешево коштують) в цій країні поки нема, а телепатися 18-27 годин в поїздах… Загалом доволі мало моїх друзів/знайомих бували в Харкові, і схоже, що не значно більше харків’ян бували у Львові.
Це дуже зле. Десь я читав, що Хюндай з січня 2015 сполучить Львів та Харків за 9 годин. Ну не знаю… Ні-ні це звісно буде досягненням порівняно з іншими залізничними варіантами, але висидіти 9 годин завдання не з легких. Чекаємо на запуск.


Тут я мав би написати якісь суспільно-урабністично-економічно-стереотипні порівняння про Львів та Харків, ще на 17 речень і все таке. Якщо ви не клікнули і не прочитали мої дописи про інші міста, то наполегливо рекомендую це зробити.
Так от, я ще багато де не бував в Україні, але в Харків точно варто приїхати! Наразі для мене це друге українське місто в якому є хоч і примітивна (як для пост-совка) якість життя. До речі, Харків потіснив Чернівці з другого місця в моєму рейтингу. В Чернівці теж поїдьте якщо не були. Ну і варто додати, що 4-е і останнє місце займає Івано-Франківськ. Не робіть висновки, що я більше ніде не бував, просто… гаразд, не буду нікого ображати, але… мабуть мій рейтинг має надто вибагливі критерії.
Скажу вам, що Харків (принаймні в центрі) де вулиці і будівлі схожі до київських, виглядає значно (!!!) краще ніж Київ. Намагатимусь пояснити чому далі по тексту.
Харків звісно інший ніж Львів, як і всі інші міста світу інші, але має також і хороші спільні риси. Харків великий, тут більші відстані, більше мешканців, доволі хороший центр міста, якісна стара і нова (саме так! Нова!) архітектура. Спальні райони все ж гнітюче враження справляють. У Львові совок такий самий, але не так страшно виглядає. Та про все по порядку.

1. До Харкова варто їхати через Київ, з ночівлею у столиці в друзів чи знайомих. Дорожче, але ви схожі на людину, коли виходите на перон. До речі, перший перон в Харкові пристосований до останньої сходинки потяга. У Львові такого нема. :(


2. Біля вокзалу все доволі нормально. Присутній пост-совково креативненький дизайн громадського простору, але кіосків, стовпів з оголошеннями, вуличної торгівлі, брудних маршруток і т.п. атрибутів кожного українського вокзалу помічено не було.


3. І тут я побачив ось це. Сумно :( Не схоже щоб в Харкові любили трамваї. Три пасажири, один з яких, схоже проспав свою зупинку, рекламочка (я не дарма так ласкаво назва цей папірець) таксі і жалюгідний стан вагону. Це Україна.


4. Трапляється щоб трамвай їде виділеною смугою по траві! Не Париж, але добре.


5. Така собі вул. Замарстинівська у Харкові.


6. Все що лишилося від нього.


7. Коли мер раптово опиняється в інвалідному візку в місті відбуваються позитивні зміни. Принаймні в центрі. Схоже мер у візку мрія більшості українців. Ба більше! Можливо це національна ідея, яка об’єднає країну!


8. Захист від автомобілів на тротуарах.


9. Встановили ще не всюди.


10. Якщо не помиляюся найстаріший пам’ятник Шевченку в Україні. А може і помиляюся.


11. Громадський транспорт.


12. Бруківка. Схожа на львівську (звучить як мем), але її тут … здається 2 вулиці.


13. Не поцілили.


14. Автобус ЛАЗ, які з’явилися тут перед ЄВРО-2012. Львівським перевізникам не показуйте це фото.


15. Ще одна маршрутка. Весь транспорт зелений. Ну не весь, а всі автобуси/маршрутки і частина тролейбусів. Як би не було, але це додає солідності місту. Звісно маршрутка це не транспорт і їх якомога швидше треба позбутися, але коли вони не сині-білі-жовті-фіолетові, то це значно краще.


15-1. Навіть не знаю, що написати. Сподіваюся читачі розуміють, що це погано і так робити не треба.


15-2. Ось це значить в Харкові службовий тролейбус! Жирують!
Для тих, хто не розуміє, переважно службові тролейбуси/трамваї це ті, які ще можуть їздити, але вже віджили своє. Їм переважно 20-30 років, але їх використовує технічна служба. А тут тролейбус-гармошка в чудовому стані якому 2 роки! Шок!


16. Нова будівля в центрі міста. Торговий центр.


17. Автомобілі на тротуарах в Харкові – це справді рідкість. Це якщо порівнювати зі Львовом або Києвом де б вже всі тротуари були завалені тачидлами. Я дивувався коли ходив тутешніми вулицями. Якби у Львові було так само, мабуть ніколи б не існувало Дайте пройти, багато людей не знало б інших людей, і не було б об’єднання людей, яким не байдужа доля міста… Тобто машини на тротуарах в дечому це ще й позитив :))
Власне об’єднання громади довкола якоїсь ідеї – це те, чого бракує більшості мешканців міст України. І цього бракує і Харкову. Загалом в мене склалося враження, що люди тут доволі інертні. Що не кажіть у Львові інакше. Мабуть на це є якісь свої причини, але це не означає що треба так жити і надалі. Сподіваюся першою ластівкою для харків’ян стане об’єднання мешканців довкола велосипедної ідеї.


18. Тут є хороші заклади. У Львові вони теж є, в нас їх значно більше, але більшість з них так «львівські», що аж нудить :( Так-так, це подобається деяким місцевим, а також турістам, які їдуть «в ЄС бєз візи», але що забагато то нездорово. Харківські заклади більш сучасні. Тобто вони такі, як актуальні саме цьому часу. При цьому вони можуть бути в будівлях яким не менше років ніж львівським.


19. Модерний будинок на вулиці Сумській – центральні вулиці. Хотів залишити опис цього фото лише з одним реченням, але мабуть варто пояснити, бо не всі тут архітектори :), що це така собі гра слів про модерний будинок, яким є той, що всередині, хоча за ним теж сучасний, але його стилю ще не придумали.


20. Я так зрозумів, що більшості харків’ян… ні-ні, тим, хто щось трохи розуміє і думає про місто, ось це не подобається. Як на мене Укрсоцбанк у Львові значно гірше виглядає.


21. Вхід в метро. Киянам варто теж приїхати в Харків і подивитися як можна зробити в себе. Метро тут значно краще виглядає. Реклами на станціях і в переходах дуже мало, торгівля в переходах є, але не всюди і організована цивілізовано. Стихійної торгівлі нема. Фоткати там чомусь раптом не можна… Навігація теж зроблена краще ніж в Києві. Хоча вагони метро всередині в рекламі повністю :(


22. Здоровенна пло… дорога. Дивне рішення. Там не їде стільки машин щоб віддавати їм стільки місця.


23. Обживають простір.


24. Я казав – не ідеально.


25. емм…. це теж Харків.


26. А от з вхідними групами магазинів в Харкові просто жесть!


27. О____О


28.


29. Мабуть це мені так пощастило, але майже всі, чи навіть всі паркувальні місця для інвалідів були вільні. Зробив фото кожного (7), але всі викладати нема куди. Львів заздрить.


30. Переходище(на диво не підземний, якби це був Київ) і зелені автобуси-маршрутки.


31. Сталінка, яка б не виглядала так погано, якби не покращення від мешканців і підприємців.


32. Побачите таке тут… це як знайти голку в копиці сіна.


33.


34. Місцевий «Вернісаж». З якого відкривається пєйзаж :)


35. Перехрестя. Кернес тут ще не бував/не їздив, тому бордюри не понижені.


36. І тут мешканці постаралися. Не думайте, що у Львові кращі. Схоже, що балкони не для наших людей, бо вони їх перетворюють в курятники. Мабуть в коментарях почнеться холівар… ну я вже підготував вам відповіді у вигляді не засклених балконів з холодної Швеції, Норвегії, Фінляндії, …


36-1.


37. А якби це місце виглядало в Києві? Мінімум 10 кіосків, а між ними стояли б машини на тротуарах.


38. Ремонт. Вигляд і стан трамвайного вагону відповідає статусу «службовий» :)
Як я вже писав вище з трамвайною інфраструктурою тут не дуже добре. Вагони і колії доволі занедбані, подекуди трамвайні колії взагалі розбирають, … словом, як і всіх пострадянських містах нормальний транспорт відмирає. А якщо в місті є метро, вважайте трамваїв скоро не стане. А все тому, що метро дуже дотаційний транспорт, трамваї/тролейбуси теж, але значно менші суми потрібні. Так от, щоб люди більше користувалися метро, щоб були хоч якісь гроші на його утримання, ліквідовують інший наземний транспорт. Така сумна реальність в нас. В Києві трамвайні лінії почали ліквідовувати ще у 70-х. У сусідів поляків у Варшаві наявність метро не заважає паралельно розвивати наземний електричний і автобусний транспорт.


39. Пам’ятка архітектури.


40. Дерева білити не треба, але Львів і Київ заздрить харківським тротуарам.


41.


42.


43. В Харкові є хороша архітектура. Залишилося навести з нею лад. Впорядкувати вивіски. Зняти кондиціонера і сателітарки і буде не гірше ніж у Львові. В нас принаймні трохи навели з цим лад, але звісно не ідеально.


44. І це теж какофонія. Так не має бути.


45. Не зважаючи на заборону кабінету міністрів України оцих тіпочків, вони все одно збирають тут плату за паркування. Для тих, хто не знає згідно постанови КМУ має бути паркомат і ніяких тіпочків. Харків’яни ви маєте повне право не платити їм. Це чорна готівка! Вимагайте паркомати.


46. Біля міськради. І ще один бідний автобус. А пасажири в ньому ще бідніші.


47. Вивіско-капут Х_Х


48. ТРЦ нова тенденція в розвитку українських міст. Шкода, що архітектура в них кульгає. Це в самому центрі. Не пасує тут вальнути якусь коробку. Місцеві кажуть, що про підземний паркінг випадково забули. Як це часто буває в цій країні… яка змінюється.


49.


50. Зупинка автобусів/маршруток + виїзд з двору + вхід в метро. Like!


51. Ринви треба ховати в каналізацію! Про пішоходів тут теж не дуже дбають.


52.


53. Можливо Мустанг тренувався на харківській будівлі? Прапор трохи не там де треба.


54. Синагога. Неподалік міської ради. В хорошому стані :) Хоча Монстро-ТЦ поруч збудували.
Своїх не образимо, але і гроші не пахнуть :)))


55. Мечніков і бідні харківські дерева.


56. Місцями схоже на Київ.


57. Велосипедисти траплялися. Велоінфраструктура поки ні.


58. Відчуваю, що потрібна друга частина розповіді про Харків.


Для тих, хто чекав історичних фактів, будівель, храмів, панорам, ширококутних фоток, і ще чогось такого… вибачайте. :)

Дивіться також:

Варшава vs. Київ


Жешув у деталях


Жешув у деталях (ч. 2)


Жешув у деталях (ч. 3)


Враження львів'янина від Білорусі


Галопом по ЧернівцяхTags: данилюк, прогулянка, репост, харків
Subscribe

 • Прогулянка Львовом №51

  Запрошую всіх на чергову прогулянку Львовом. Сьогодні будемо вивчати місця, де не бувають туристи і куди ви наврядчи запросите кохану на побачення.…

 • Благоустрій Буковеля - щось пішло не так

  Що може бути гарнішим, ніж пішохідний променад вздовж гірського озера? Прекрасні краєвиди довкола, свіже повітря, легкий вітерець, приємна тінь…

 • Картинки з Барселони

  Барселона це одна з тих міст, про яке всі кажуть, що там обов'язково потрібно побувати. А особливо, якщо ти ще й урбаніст :) Мабуть не всі…

Buy for 500 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 32 comments

 • Прогулянка Львовом №51

  Запрошую всіх на чергову прогулянку Львовом. Сьогодні будемо вивчати місця, де не бувають туристи і куди ви наврядчи запросите кохану на побачення.…

 • Благоустрій Буковеля - щось пішло не так

  Що може бути гарнішим, ніж пішохідний променад вздовж гірського озера? Прекрасні краєвиди довкола, свіже повітря, легкий вітерець, приємна тінь…

 • Картинки з Барселони

  Барселона це одна з тих міст, про яке всі кажуть, що там обов'язково потрібно побувати. А особливо, якщо ти ще й урбаніст :) Мабуть не всі…