alex_shutyuk (alex_shutyuk) wrote,
alex_shutyuk
alex_shutyuk

Збір ідей вшанування Небесної Сотні


Зараз у Палаці мистецтв на вул. Коперника триває виставка ідей вшанування Небесної Сотні. Кожен, хто має бажання, може піти туди, предивитися надіслані на конкурс пропозиції та навіть запропонувати власну ідею, описавши її там же на спеціальних аркушах. Якщо ж у вас немає можливості потрапити зараз туди, то можете ознайомитися з тими ж варіантами у цьому пості.

Виставка триватиме до 20 лютого.


1. Євген Борисов:
Здравствуйте,

У меня есть одна идея, уже очень давно.
Во Львове летом катастрофически не хватает водоёма. Давно мечтаю об огромном озере и парке - что-то похожее на Тернопольский - чтобы с катамаранами, яхтами, пляжем.
Где? На северо-запад от Левандовки - есть большой торфяник.

Строить там нельзя из-за торфа, плюс торф пригодится для ТЭС - меньше газа надо будет, територия большая и близко к городу.

Ещё когда только всё случилось - я подумал что это было бы хорошо и правильно - сделать парк и озеро и назвать его в честь героев. И озеро должно быть огого!!! километр-два длиной.
С удовольствием лично присоединюсь с работам - как к проектным так и физическим.

С уважением,
  Евгений


2. Сенків Маркіян:
Можливо доцільно присвоїти пісні "Плине кача" статус гімну Небесної сотні?

3. Жанна Петренко:
Пропоную вашій увазі, роботу, яку виконала в березні 2014 року, для проекту вона можливо зроблена не на найкращому професійному рівні, але все ж таки...
На весні, коли починає зароджуватися нове життя природи, можливо найкращий час згадати про наших Героїв, вони не вмирають, вони будуть завжди жити у наших серцях, та нашій історії.
Висадження квітів у вигляді великого ока, яке оберігає Небесну сотню та нас львів'ян, з гаслом " Дякуємо за чисте небо!!!"
Це можливо створити за участі студентів художніх навчальних закладів, шкіл, допомоги жінок та всіх не байдужих.


4. Тетяна Грицан:
Небесна сотня
Був день.
Настала ніч.
А далі снайпери.
Наступна ціль.
І біг: урозтіч, уперед, назад.
І біль, і плач…
Там сотні свіч
Дзижчали за термін
Турбулентності,
Піддержуючи плать в руці,
Займаючись свічею у тумані.
Знайти своїх,
Позбутися чужих.
Злетіти до небес.
Так дзвінко лопотять дощові краплі.
А небо у омані.
Почався дощ – і небосхил застогнав .
А ти усміхнений, стоїш над світом.
Сотник, смертник.
Трагедія. Зашморги.
Біль.
А пуп’янки верби схилили голови.
Узвіз укрився кров’ю.
Знайти свій світ, прийти на свій поріг.
Героям слава!
Чому? Навіщо? Треба.
Нова держава?
Бо правильні і праведні беруть в облогу світ.
Бо так вимірюється простір.
Так час диктує.
Свянтовіт.

5. Ігор Бойко:


6. Віра Савченко:
7. Мирослав Дедишин:
8. Іван Пахота:
Концерт-реквієм пам'яті Героїв Майдану «Небесної Сотні»

До вшанування пам'яті полеглих Героїв пропонується програма симфонічного концерту з творів видатного отця українського музичного авангарду Бориса Лятошинського та молодого українського композитора Івана Пахоти.

Програма заходу:
Б. Лятошинський - Четверта симфонія тв. 63 (1964) [трив. ~30`]
І. Пахота - Друга симфонія «Із відхлані Кораблетрощі» для шести голосів і симфонічного оркестру тв. 37 (2014) [трив. ~30`]

9. Володимир Одрехівський:

З метою прославлення життєвого подвигу наших сучасників – Героїв Майдану «Небесна Сотня» і для того, щоби їх образи були яскравим зразком самовідданого служіння Україні і кликали до жертовної праці і боротьби за світлі ідеали рідної Батьківщини необхідно створити просторовий меморіальний комплекс, у якому потрібно поєднати пам’ятник-символ та музей.

Цей комплекс може бути присвячений суто Героям «Небесної Сотні». Але, можливо, вже на часі створення меморіального комплексу «Героям за волю України», який може бути присвячений визвольним змаганням українського народу в останні сто років (ХХ – ХХІ ст.ст.). Тема «Героїв Майдану», звичайно, стала б важливою складовою цього меморіалу. Концепція меморіального комплексу, який би охоплював більший часовий проміжок, дає можливість виявлення тяглості українських визвольних змагань, спадкоємності національних духовних цінностей. Це не лише розширює змістовне наповнення меморіалу, а, в першу чергу, суттєво підвищує його філософську значущість.

Нам усім дуже хотілось би, щоби Меморіальний комплекс Героям Майдану “Небесна Сотня» (або «Героям за волю України») для м.Львова став справжнім яскравим мистецьким явищем нашого часу. Для цього він повинен, мабуть, бути оригінальним і сучасним у вирішенні
- філософської концепції
- простору та архітектури
- мистецького наповнення.

10. Ростислав Клопот:
11. Ярослав Климовський:
12. Ярік Гордієнко:
Ідея: 100 крестів, а під щитом знаходиться шини, каски, ітд...
А сама задумка на малюнку.


13. Юрій Машталір:
На Україні-Русі память загиблих героїв увіковічнювали памятними хрестами які називались «Фігурами», або храмами ( згадаймо роман О.Гончара «Собор»)
Спорудження храму має перевагу багатофункціональності(він може бути поліконфесійним). Оскільки сотня «небесна»,храм на увіковічнення її має знаходитись, так би мовити, поближче до неба- на високості.,тобто на одній з найвищих точок міста Львова.Це міг би бути Високий Замок. Храм повинен мати попід центральним куполом оглядову балюстраду з якої можна в усібіч панораму міста.Оскільки Високий замок є історичною памяткою, напевно краще було спорудити храм на «Чернечій горі» комплексу «Знесіння».Це місце добре тим,що знаходиться по вулиці личаківській і можна було влаштовувати б екскурсії меморіальної тематики за маршрутом Личаківське кладовище-Меморіал загиблим у другій світовій війні та меморіал Небесній сотні –Знесіння.
Стилістика храму має нагадувати Київський храм Софії. В назві його має бути трійця імен дочок св. Софії : Віри, Надії, Любові ,що уособлюватиме ідею триєдності українського державного герба тризуба, а такоє єдності різних поколінь борців за волю України.
Тому конструкції всіх входів до храму мають бути у вигляді тризуба. В центрі інтерєру храму теж має бути споруджено пядестал що завершуватимется вертикальним зображенням тризуба, на яке кластимуть образи для поклоніння. На стінах мають бути меморіальні дошки з прізвищами борців за волю України. В екстерєрі на всіх виступах має бути велика кількість сонцеакумулюючих ламп. На випадок похмурої погоди в темну пору дня мають вмикатись звичайні ,що створює ефект поминальних лампад на Майдані.
Журналіст, колишній науковий співробітник Інституту народознавства НАН України та Музею народної архітектури та побуту у Львові.
Машталір (Боцонь) Любов Андріївна

Проект «Оглядова вежа Небесної Сотні»
Для увіковічення памяті загиблих героїв небесної сотні можна спорудити оглядову вежу,яка була би аналогом Ейфелевої вежі в Парижі. Львівська меморіальна вежа має увінчуватись тризубом. На кожному оглядовому поверсі розміщуватиметься проектор з голограмою подій майдану на певному етапі розвитку подій, а також експонуватимуться захищені від опадів компактні стенди з документальними фотографіями та іншими артефактами. У ліфті звучатиме музика що лунала на майдані. На кожному поверсі буде можливість скуштувати вуличну їжу майдану. В інтерєрі цих міні кафе можна використати документальні фотографії майданівських сніданків. А ті підніметься на верхівку матимуть можливість виконати славень і пісні Майдану в супроводі музикантів наживо. І відвідати 3д зал з показом майданівських боїв. Вони також можуть зробити фото сесію на фоні панорами Львова. У вечірню пору об’єкт матиме електричну підсвітку, яка імітуватиме велику кількість поминальних лампадок. Для цього можна використати вітрову та сонячну енергію завдяки висотності об’єкту.
У випадку браку коштів на великомаштабну реалізацію проекту,можна переобладнати для цього вже існуючу Львівську телевежу на «Високому Замку». Слава Україні!!!
Еколог –правник,учасник Майдану,музикант.

Який варіант вам ближче до душі?

1
7(21.9%)
2
0(0.0%)
3
0(0.0%)
4
0(0.0%)
5
0(0.0%)
6
11(34.4%)
7
0(0.0%)
8
0(0.0%)
9
0(0.0%)
10
2(6.2%)
11
0(0.0%)
12
1(3.1%)
13.1
0(0.0%)
13.2
0(0.0%)
Жоден
8(25.0%)
В мене є власна геніальна ідея
1(3.1%)
я просто хочу подивитися результати
2(6.2%)Tags: конкурс, майдан, память, питання
Subscribe

 • Тур де Закарпаття

  - Ми їдемо на вихідні на Закарпаття. Хочеш з нами? - Звісно хочу! 2. Наша перша зупинка дорогою до Закарпаття - у селі Вигода, де можна сісти…

 • Гаряча лінія на канікулах

  Деколи пробую уявити, що було би, якби деякі дописувачі Гарячої лінії міста Львова поїхали на відпочинок закордон, продовжуючи при цьому писати…

 • Боржава - краса, яку не цінують

  Цього року ще не випадала нагода вибратися на природу, тому лишається смакувати фото з минулорічної прогулянки Боржавою, яка лишила приємні, хоча і…

Buy for 500 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 10 comments

 • Тур де Закарпаття

  - Ми їдемо на вихідні на Закарпаття. Хочеш з нами? - Звісно хочу! 2. Наша перша зупинка дорогою до Закарпаття - у селі Вигода, де можна сісти…

 • Гаряча лінія на канікулах

  Деколи пробую уявити, що було би, якби деякі дописувачі Гарячої лінії міста Львова поїхали на відпочинок закордон, продовжуючи при цьому писати…

 • Боржава - краса, яку не цінують

  Цього року ще не випадала нагода вибратися на природу, тому лишається смакувати фото з минулорічної прогулянки Боржавою, яка лишила приємні, хоча і…