alex_shutyuk (alex_shutyuk) wrote,
alex_shutyuk
alex_shutyuk

Пішохідна Курбаса: візуалки та хід робіт


Панорами Гугла ще пам'ятають вулицю Курбаса такою, але її перевтілення вже йде повним ходом і скоро вона стане зовсім іншою - пішохідною, з новим покриттям, деревами, вуличними меблями та декоративним освітленням. У цьому пості можна переглянути візуалізації, вчорашні фото ходу робіт, та те, як змінювався проект в процесі роботи над ним. Взагалі хотів написати цей пост значно раніше, але проект не раз доводилося переробляти, тому щоби потім не було плутанини, чекав, поки все максимально утрясеться. Хоча трохи плутанини таки виникло, коли деякі сайти написали про ремонт вул. Курбаса статті, доповнивши їх старими візуалізаціями (поняття не маю, як це вийшло).
Отже, найновіші візуалізації - у цьому пості.1. Проїжджої частини та тротуарів - вулиця брукується у один рівень бруківкою двох відтінків - світло-сірого та темно-сірого. Вздовж вулиці будуть висаджені дерева.


2. Поперечні смуги темної бруківки покликані візуально розширити вулицю, а хаотичний крок смуг - зробити вигляд вздовж вулиці динамічнішим. Робітники цей малюнок вже прозвали штрих-кодом. Проїзд з боку вул. Гнатюка буде перекрито стовпцями.


3. Дерев спочатку планувалося 7, але одне вирішили забрати, щоби виділити з боку вул. Тиктора невелику паркувальну зону. Крізь неї далі вулицею при потребі зможуть проїхати служби доставки чи екстренні служби.


4. В ідеалі на вїзді на вулиці мав би стояти болард, але наразі це питання ще остаточно не вирішене.


5. До речі про дерева - особисто я за катальпи, саме вони і показані на цих візуалізаціях. Вчора якраз говорив стосовно саджанців з Клубом рослин - в них є потрібні кількість дуже хороших саджанців за ціною близько 1500 грн. за штуку, один з яких вони готові подарувати місту, а на 5 інших треба шукати гроші (бюджет ремонту на жаль було скорочено і його вистачає лише на загальні роботи з перекладання бруківки).


6. Вуличні меблі з бетону безкоштовно в якості спонсорської допомоги виготовить підрозділ турецького Онуру - фірма Ефе-Бетон.


7.


8. Одним з центральних елементів вулиці є Театр ім. Курбаса, площу перед яким навмисно залишено вільною - тепер тут можна буде влаштовувати вуличні вистави, щоразу підлаштовуючи простір під конкретні потреби.


9. Ще однією з фішок вулиці має стати декоративна підсвітка дерев спеціальними світильниками, вмонтованими в тротуар.


10. Такі справи.


11. А ось що відбувалося вчора безпосередньо на вулиці. Привезли плитку.


12. Вивантажували бетонні кільця. Мало не забув написати, що їх теж подарував Онур.


13. Ці кільця вкопуються в землю на місцях висадки дерев та потрібні для захісту комунікацій від пошкодження корінням.


14. В результаті мало би вийти щось таке.


15. Ідею, до слова, підгледів у Стокгольмі.


15. Процес встановлення чергового кільця на місце. Копання ям - напружений момент.


16. Вид з балкону театру Курбаса. Роботи на вулиці мають бути завершені до кінця квітня. Сподіваюся, що все встигнеться.


17. А тепер невеликий екскурс в історію розвитку проекту, щоби подивитися, які варіанти розглядалися в процесі. Спочатку був варіант фактично просто вулиці з проїзною частиною завширшки у одну машину, де можна було б проїхати, але не можна припаркуватися.


18. Потім дорога виклалася тим же покриттям, що і тротуари та зробила зигзаг для зниження швидкості. З самого початку було бажання зробити підсвітку дерев.


19. Паркувально-розвантажувальний майданчик з боку вул. Тиктора.


20. Варіант без стовпчиків.


21. В цей момент виявилося, що світло зробити не вийде, бо бюджет розраховано лише на вкладання плитки, зате Ефе-бетон може безкоштовно виготовити з бетону вуличні меблі. Почалися експерименти з бетоном.


22. Ці візуалки кілька разів без мого відома просочувалися в інтернети, де відразу ж піддавалися нищівній критиці десятків експертів, які обурювалися в стилі "який ідіот малював ці убогі картинки?!" :)


23. Різні варіанти візуального членування вулиці.


24. Була думка забабахати біля театру ось такий візерунок з плитки, але зійшлися на тому, що це буде надто агресивно.


25. Був ще такий варіант. Цей розвантажувальний майданчик з боку Гнатюка врешті вирішили не робити, бо в ньому з вірогідністю 99,9% просто хтось паркувався би, пееркриваючи тротуар.


26. Досить довго протримався ось такий варіант, який мало не пішов в роботу. І добре, що не пішов, бо ці бетонні конструкції все-таки виглядають над-то масивно та сундукувато.


27. Ось ці руки біля театру з підсумкових візуалізацій поки забрали, але бажання зробити щось подібне не пропало. Є можливість відлити їх з бетону, однак для початку потрібен скульптор, який міг би зробити форму для відливки. Якщо серед моїх читачів є такі умільці - зголошуйтеся)


28. Вже коли на місці почалися підготовчі роботи, ресторан Прага зголосився профінансувати монтаж освітлення, тож проект знову довелося переробляти, чому я радий, бо остаточний варіант подобається мені значно більше.


Окрема велика за допомогу в роботі Саші Сладковій, Юрі Зейкану, Миколі Березі та Володі Стецьковичу :)
Tags: благоустрій, львів, озеленення
Subscribe

 • Де краще робити виділенку - збоку чи по центру?

  Для того, щоби громадський транспорт їздив швидко та без перешкод, йому у багатьох випадках не обійтися без виділених ліній. Але як саме ці лінії…

 • Міста після пандемії - що зміниться?

  Хочеш чи не хочеш, а панедемія коронавірусу це світова топ-тема останніх місяців. Всім кортить дізнатися, коли це все закінчиться та яким буде світ…

 • Двірцева у квітні

  Зайшов вчора на площу Двірцеву подивитися, як там справи - трохи пофотографував та записав відео (до речі - підписуйтесь на мій ютуб-канал!). Якщо…

Buy for 500 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 48 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →

 • Де краще робити виділенку - збоку чи по центру?

  Для того, щоби громадський транспорт їздив швидко та без перешкод, йому у багатьох випадках не обійтися без виділених ліній. Але як саме ці лінії…

 • Міста після пандемії - що зміниться?

  Хочеш чи не хочеш, а панедемія коронавірусу це світова топ-тема останніх місяців. Всім кортить дізнатися, коли це все закінчиться та яким буде світ…

 • Двірцева у квітні

  Зайшов вчора на площу Двірцеву подивитися, як там справи - трохи пофотографував та записав відео (до речі - підписуйтесь на мій ютуб-канал!). Якщо…