alex_shutyuk (alex_shutyuk) wrote,
alex_shutyuk
alex_shutyuk

Трохи про міське озеленення


У продовження теми обліку пеньків і взагалі поводження з деревами в місті. Трохи не було часу, щоби написати про це тут, але таки треба, тим більше, що рух в цьому напрямку таки є.
Взагалі щодо Львова побутує думка, що він є дуже зеленим містом. Якщо подивитися на панораму міста з Ратуші, то так справді виглядає - зелень парків оточує центр міста зеленим кільцем. Однак не можна не помітити й іншої тенденції останніх років - в дуже багатьох місцях вуличні дерева поступово зникають. Їх зносять заради будівництва, деякі падають від буревіїв, інші стають жертвами хвороб чи просто старості. Це стається регулярно в різних частинах міста і вулиці поступово стають все менш зеленими, хоча саме тут містяни проводять більшість свого часу.
Можна заперечити, що це лише інтуітивні здогадки, які можуть бути помилковими. Саме тому, щоби спиратися на факти, а не здогадки, наше управління екології підготувало статистику по зрізаних та висаджених деревах за минулий 2014 рік. Статистика ця, прямо скажемо, невесела.


1. Отже, всього минулоріч у Львові було зрізано 754 дерева (при цьому дозволів на зрізку видали майже 1000, але видно, що до кінця року всього зрізати не встигли). В той же час коштом міста протягом 2014 року висадили 41 дерево і ще 349 коштом різноманітних спонсорів (сюди ж врахували і 11 сакур на Городоцькій, які разом з шістьма кленами поряд стали згідно цієї статистики єдиним зеленим оновленням центрального Галицького району).
Ще одне уточнення - до переліку висаджених дерев зарахували в тому числі і туї та інші невеликі рослини, тоді як перелік зрізаних складається з великих листяних дерев. Тому якщо рахувати лише великі дерева, то пропорція буде ще більш сумною.


2. Всю цю статистику разом з деякими наочними прикладами було показано на робочій зустрічі щодо вуличного озеленення. Дуже в нагоді став і підрахунок пеньків в місті - велика подяка всім, хто долучився до наповнення таблиці.


3. Результатом тієї зустрічі стало рішення виділити кожному району 95 тис. грн. на закупівлю саджанців, які вже цієї осені мають бути висаджені на міських вулицях. Паралельно кожна районна адміністрація мала запропонувати перелік потенційних місць для висадки і тут, знову ж таки, став у нагоді наш підрахунок пеньків :) Я дивився цей перелік і по Галицькому району він майже повністю співпадає з нашою табличкою (співпадіння виділив жовтим).


4. Щоправда є затримка із закупівлею техніки для корчування пеньків. Розписувати детально наразі не буду, а ле факт є фактом - наразі її в місті немає. До речі, подумалося - а чи не можна в цій якості використати бурильну машину, якою геологи робляять пробні шурфи перед початком будівництва? У Львові такі точно є.


5. Також плануємо поступово впроваджувати у Львові німецький принцип, коли місто виконує всі технічні та підготовчі роботи, здійснює догляд, а сам саджанець купує мешканець, про що біляя дерева встановлюється спеціальна табличка. В Ляйпцигу таким чином вже висадили майже 15 тис. дерев.


6. Такі таблички там по всьому місті - сподіваюся у Львові теж колись таке побачити. До речі, якщо хтось має контакти різноманітних садових центрів з хорошими цінами - кидайте в коменти. Можна з усієї України. А то в коментарях у ФБ наїжджають, що задорого дерева купляємо.


Дивіться також:

Народна інвентаризація втрачених дерев


Куди зникають дерева?
Tags: озеленення
Subscribe

Buy for 500 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 17 comments