alex_shutyuk (alex_shutyuk) wrote,
alex_shutyuk
alex_shutyuk

Ще раз про літні майданчики на Курбаса


Якось так співпало, що практично одночасно з виходом мого посту про висадку дерев на Курбаса в декількох різних групах у ФБ почалися дискусії з приводу появи там літніх майданчиків. Люди обурювалися, що жодного громадського простору там не лишилося і вся вулиця перетворилася на суцільну "наливайку" (до речі, цікаво, що справжня вул. Наливайка проходить буквально в кількох десятках метрів від вул. Курбаса). Супроводжувалися ці дописи фоторафіями, на яких і справді крім столиків більше нічого не було видно. Спробую відповісти на це обурення сухою мовою планів, цифр та фотографіями з різних ракурсів.

1. Отже, момент перший - "Вулицю перетворили на суцільну наливайку". Ось так виглядає затверджений план розміщення літніх майданчиків на вулиці з розмірами, відстанями від будинків та площами. Загальна площа літніх майданчиків згідно нього становить 152,2 м.кв., що становить 12,7% від загальної площі вулиці (1200 м. кв.)


2. Ось ділянка з майданчиками крупніше. По факту візуально столики так і стоять. Кожен при бажанні може перевірити ці розміри.
Щодо самих дозволів на літні майданчики - згідно законодавства кафе та ресторани мають право у теплу пору року виставляти літні майданчики біля своїх закладів з дотриманням вимог, які видаються управлінням архітектури. Вимоги стосуються ширини проходів, типу накриття, наявності чи відсутності огорож та помостів та іншого. Тобто якщо заклад має фасад, що виходить на вулицю де є достатньо місця, то місто в особі упр. архітектури, як я розумію (можливо ви мене поправите) не має права просто так взяти і не дозволити його взагалі. Воно може задати межі майданчика та вимоги до його вигляду (наявність чи відсутність огорожі, настилу тощо). Наприклад тут майданчик звузили відносно того, що початково хотіли підприємці. Також принциповою умовою була відсутність помостів та огорож - лише столики та парасолі.


3. Докір №2 - "через літні майданчики людям немає де пройти". Насправді проходи є з обох боків від майданчиків і один з них є достатньо широким навіть для проїзду вантажівки (перевірено на практиці).


4. Прохід з протилежного боку. До речі, щодо дерев, які потрапили між парасолями, була розмова з представниками кафешок, щоби вони трохи розсунули їх, давши більше місця для крони.


5. Третя претензія до вулиці - "жодного громадського простору на Курбаса не лишилося". Однак ці фото наразі доводять протилежне - ділянка з лавками вільна і люди спокійно на них відпочивають.


6.


7. Вид з протилежного боку.


8. Вид згори.


9. Спеціально зробив ось таку панорамку. Вона, звісно, дещо викривлює простір, але добре показує, що вільний простір на вулиці таки є. До речі, піцерія з Опери-Пасажу, яка з місяць тому самовільно встановила свої столики прямо біля лавок, вже два рази отримувала відмову на встановлення, в тому числі і тому, що, знаходячись на 5-му поверсі, вона не має безпосереднього виходу на вулицю. До речі, протидія появі нових майданчиків це не така вже проста справа і тут з боку людей була би значно більш корисною підтримка, а не цькування чи висміювання.


10. Отже, загалом ділянка з літніми майданчиками на Курбаса виглядає ось так.


11. А тепер давайте для порівняння поглянемо на проїзд Крива Липа, що в сотні метрів від вул. Курбаса, та поглянемо, як літні майданчики виглядають там. Що ми бачимо? Один-єдиний вузенький прохід по центру, височезні різношерстні паркани, брендовані парасолі і подекуди навіть бетонні перекриття з другим рівнем.


12.


13.


14. Вхід до будинку.


15. Посеред цього паркуються автомобілі.


16. Ось така картина. Хоча комусь, можливо, це справді подобається більше.


А до речі, де вам подобається більше - на Курбаса чи в Кривій Липі?

На Курбаса
51(83.6%)
В Кривій Липі
1(1.6%)
Не бачу різниці
5(8.2%)
Я просто хочу подивитися результати
4(6.6%)Tags: благоустрій, курбаса, питання
Subscribe

 • Мої улюблені фото

  Днями гортав фото, які публікував у блозі минулими роками і звернув увагу, що деякі з них викликають більше емоцій, ніж інші, нагадуючи про момент…

 • Маленький не ювілей

  До речі, сьогодні якраз 4 роки, як я почав вести цей блог. Вагався, чи треба взагалі про це тут згадувати, бо дата ж не кругла, але таки черкану…

 • Каляки-маляки

  Нещодавно, готуючись до виступу на Тедексі, дістав з шухляди папку з дитячими та студентськими малюнками та пересканував деякі з них. Мабуть,…

Buy for 500 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 20 comments

 • Мої улюблені фото

  Днями гортав фото, які публікував у блозі минулими роками і звернув увагу, що деякі з них викликають більше емоцій, ніж інші, нагадуючи про момент…

 • Маленький не ювілей

  До речі, сьогодні якраз 4 роки, як я почав вести цей блог. Вагався, чи треба взагалі про це тут згадувати, бо дата ж не кругла, але таки черкану…

 • Каляки-маляки

  Нещодавно, готуючись до виступу на Тедексі, дістав з шухляди папку з дитячими та студентськими малюнками та пересканував деякі з них. Мабуть,…