alex_shutyuk (alex_shutyuk) wrote,
alex_shutyuk
alex_shutyuk

Прогулянка Львовом №30


Сьогодні маленький ювілей - це 30-й пост з циклу "Прогулянка Львовом". Сьогодні ми прогуляємося розплавленими від спеки вулицями Пасічною, Вашингтона, Зеленою, Погулянкою та іншими. Стартуємо від перехрестя Зеленої та Пасічної.

1. Звертаємо з Зеленої на бічний проїзд. Зараз тут насипали гравію та виклали тротуар з бетонних плит, однак ще пару років тому цього не було - лише грунт, що вкривався калюжами після найменшого дощу.


2. Наша перша зупинка житловий масив Пасічний, по якому дуже цікаво слідкувати за еволюцією будівельної думки у Львові. Перший будинок у формі букви П, який ви бачите на фото, добудували у 2011 році. У дворі типовий дитмайданчик а-ля Рошен, дорога по периметру двору та жодного дерева. Не дивно, що у таку спеку бажаючих гуляти тут не видно. Зате є підземний паркінг.


3. До під'їздів ведуть сходи та пандуси. Двері глухі металеві.


4. Поруч будують будинки наступні черги.


5. Пара будинків була завершена цього року.


6. Глянемо на них ближче. Відчувається, що тут вже почали приділяти більше уваги довколишній території - висадили дерева, виклали контури тротуарів темнішою плиткою. Щоправда, дерева переважно декоративних сортів і великої тіні в майбутньому від них навряд варто чекати.


7. До того ж самі саджанці не найкращої якості, деякі мають дуже криві стовбури.


8. Зате вхід у під'їзд вже на рівні землі без сходинок, двері зі склом пропускають світло всередину. Виглядає значно симпатичніше.


9. Відразу біля входу комора для візків та роверів.


10. Поштові скриньки.


11. Плавний підйом позаду роверової комори (з протилежного боку кілька сходинок, їх видно на фото №9)


12. Сходова клітка.


13. Вид з вікна.


14.


15.


16. Ось така еволюція.


17. Напис на паркані дуже нескромний :) Не впевнений, що це вже європейська архітектура, але принаймні маленький крок у вірному напрямку.


18. Хоча наразі великий недолік цього району - велика відірваність від міста та відсутність сполучення громадським транспортом. Без власної машини робити тут буде складнувато. Ну і загалом це все одно велике скупчення житлових будинків практично без інфраструктури, звідки мешканці будуть вимушені їздити на роботу, в магазини, кафе, перукарні, возити дітей до шкіли та гуртків та забирати звідти. В межі пішої доступності немає практично нічого. Можливо з часом ця ситуація виправиться, але поки сюди можна лише приїхати поспати після роботи.


19. До речі, наступні будинки вже мають виглядати ось так. І на візуалізаціях показано всередині пішохідний двір з озелененням. Побачимо, що вийде насправді.


20.


21. Йдемо далі Пасічною. Бачимо молоді дерева.


22. Аж раптом тротуар обривається.


23.


24. На розі Пасічної та Вашингтона стоїть нетипова 16-поверхівка. Колись чув, що це перший монолітно-каркасний будинок, збудований у Львові. Не знаю, наскільки це правда. Можливо хтось знає більше про нього?


25. Неприкритий люк. Недобре. Треба відіслати це фото "куди треба".


26. Навпроти повороту на Вашингтона будують церкву, схожу на будівлю Планетарного експресу з Футурами.


27. Ще одне фото наріжної 16-поверхівки. Думав зайти всередину та познімати види згори, однак впіймав облизня. Всередину зайшов, однак там виявилося, що на сходовій клітці там взагалі немає вікон. Вона разом з ліфтами знаходиться в центральній шахті, довкола якої нанизані квартири. Як на мене, з точки зору пожежної безпеки це не найкраще рішення, хоча може я і помиляюся.


28. Навпроти будують дилерський центр Порше. Чи не будують - шось техніки не видно.


29. Але без панорамних фоточок ви не залишитеся - поруч з дивною 16-поверхівкою є ще пара типових 14-поверхівок з моїми улюбленими евакуаційними балконами. Ліворуч за будинками проходить вул. Вашингтона, прямо між деревами - верхній вхід до парку Погулянка.


30. Крізь літнє марево проглядається центр.


31. На самій Вашингтона, до речі відремонтували частину тротуару та облаштували велодоріжку.


32. Підслухав діалог двох чоловіків - "От зробили велодоріжку, молодці, але знаків та розмітки нема і всі далі по-старому валять".


33. Хоча таки не всі. А де, до речі, пониження бордюра?


34. Зустрівся шикарний заклад. Цікаво, куди подівся третій Оскар з назви? Біля входу я бачу лише двох. Можливо власника теж звуть Оскаром? Тоді логічно. Всередину не заходив. Цікаво, як там? Думаю, має бути схоже на чернівецьку Сорбонну :)


35. І ще трохи панорам. Вид вздовж вул. Вашингтона, звідки ми йшли.


36. Трохи ближче. Видно пагорби вдалині.


37. Житловий масив Пасічний, де ми нещодавно були.


38. Сихів.


39. Далі по Вашингтона знаходиться ще один новий житловий масив. В'їзд до нього проходить через залізничну колію, що веде до сусідньої промзони. На цьому місці раніше теж були якісь ангари.


40. У дворах, звісно, суцільна парковка та трохи хаотичної зелені, яку, скоріш за все, садили самі мешканці. Біля рудого Авео в кущах стоїть лавочка.


41. З протилежного боку теж суцільне паркування. Паралельно можна оцінити балконний тюнінг мешканців. З інфраструктури - продуктовий магазин.


42. А ось і ще одна річ, про яку я хотів би розказати сьогодні. Це маленьке акуратне кільце на перетині вулиць Зеленої та Вашингтона з'явилося тут минуловіч завдяки наполегливості Мирослава Голяка (також відомого завдяки освітленню пішохідного переходу на Чорновола). Ну і також завдяки тому, що відповідні службовці у Львівавтодорі та міській раді змогли цю ідею сприйняти та втілити.


43. До того тут було звичайне перехрестя, яким кожен їхав як хотів, через що їзда тут була доволі нервовою справою.


44. Це якраз до нещодавньої теми про кільце на перетині Зеленої та Сихівської, про яке писали, що там для нього замало місця. Це кільце, як бачите, значно компактніше, однак все вміщається і все проїжджає.


45.


46.


47. Проїзду фури не застав, хоча раніше бачив тут і їх. Тролейбуси, як бачите, ходять спокійно.


48. Неподалік нещодавно збудували ось цей будинок. Давно збирався на нього глянути, але все ніяк ноги не доходили і ось, нарешті, дійшли. Сам будинок цікавий, але збудований в повній глушині.


49. Це фото зроблене з того ж місця, що і попереднє. Ця стежина веде до вул. Зеленої.


50. Шкода, але нормально сфотографувати будинок дуже складно - довкола паркани та городи приватного сектору.


51. І як на будинку такої архітектури опинилися ці ліхтарі під-старинку? Скоріш за все це самодіяльність виконроба.


52. Йдемо далі вул. Зеленою. В районі стадіону Україна вона повністю відповідає своїй назві.


53. Цікава промислова споруда. Тут би якийсь культурний центр облаштувати чи офіс у лофтовій стилістиці.


54. Основу рекламного щита облаштували для сидіння. Відразу згадався повністю протилежний приклад з Києва.


55. Звертаємо в сторону Погулянки. У дворі одного з будинків стоїть гараж, зроблений з половинки вантажного залізничного вагона.


56. Вул. Погулянка тепер виглядає так.


57. Хоча тут при будівництві спробували відтворити фасад старої садиби, що стояла тут раніше. Чесно кажучи, я навіть не знаю, як до цього ставитися. Ви як вважаєте - такі репліки це добре чи погано?


58. Ось цей будинок на Мечнікова, мабуть, львівський рекордсмен з надбудов. Знизу в нього стара триповерхова будівля казарми, а зверху - самі бачите що.


59. Прибудинкова територія з дитячим майданчиком за парканом.


60. "Шок! Жадібні забудовники нищать Львів! Куди дивиться магістрат??? Хто це дозволив???" - мабуть саме з такими коментарями це фото гуляло би по інтернету, якби він разом з фейсбуком існував сто років тому.


61. Але тепер інші часи та інші подразники.


62. На цьому ця прогулянка добігає свого завершення. Дякую всім за увагу.


Дивіться також:

Прогулянка Львовом №29

Tags: благоустрій, будівництво, львів, прогулянка, транспорт
Subscribe

 • Телефонна солянка

  З часом на телефоні поступово на телефоні накопичується купа всяких випадкових фоток, які поокремо невідомо куди запхати. але разом можна зібрати у…

 • Три міста, три фото

  Просто три фото з трьох різних міст, детальніші розповіді про які ще попереду. Хто опізнає всіх трьох, той молодець) 2. 3.

 • Придумайте назву

Buy for 500 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 51 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →

 • Телефонна солянка

  З часом на телефоні поступово на телефоні накопичується купа всяких випадкових фоток, які поокремо невідомо куди запхати. але разом можна зібрати у…

 • Три міста, три фото

  Просто три фото з трьох різних міст, детальніші розповіді про які ще попереду. Хто опізнає всіх трьох, той молодець) 2. 3.

 • Придумайте назву