alex_shutyuk (alex_shutyuk) wrote,
alex_shutyuk
alex_shutyuk

Доопрацювання пропозицій конкурсу на оформлення громадського транспорту


Протягом останніх 10 місяців ми працюємо над тим, щоб впорядкувати зовнішній вигляд громадського транспорту Львова. Про кожен етап роботи ми повідомляємо та запитуємо громадськість, в той самий час маємо затверджене професійне журі. Конкурс вже мав два етапи. Перший - відкритий, для всі бажаючих, другий - за прямими запрошеннями дизайнерів та дизайн-студій.

Зараз відбувається фінальний третій етап конкурсу. Пропозиції, що набрали більшу частину голосів громадськості та були відзначені членами журі конкурсу скеровуються на доопрацювання авторам.


Автори обраних пропозицій, а також інші дизайнери, що не брали участі у конкурсі, але активно критикували пропозиції учасників конкурсу та роботу організаторів можуть надати свої пропозиції не пізніше 25 серпня 23:59 за адресою a.shutyuk@gmail.com

В фінал конкурсу виходять три пропозиції:

Пропозиція №1Пропозиція №2Пропозиція №4


Журі конкурсу вирішило також запропонувати до подальшої участі у конкурсі пропозицію №8 (за згодою автора)


Важливі моменти:
- Логічне функційне обгрунтування тих чи інших рішень (білий верх - бо менше нагрівається на сонці, сірий низ - бо не видно бруду, тощо) - пояснити текстово.
- Забезпечення впізнаваності як громадського транспорту Львова (лінії, що нагадують Арену-Львів, кольори, що нагадують герб та стару ліврею, тощо…) - пояснити текстово.
- Пропрацювання варіантів з можливим нанесенням реклами (площини). Одразу зауважимо, що реклама має: покривати не більше 80% кузова, не більше 10% скла (а бажано взагалі не чіпати) перед і зад краще залишити без реклами, рекламодавці до цього майже готові, перед і зад не має відволікати інших учасників руху.
- Врахування технології нанесення кольорів на транспорт. Дрібні елементи можуть, в разі необхідності наноситися плівкою і мати будь-яку складність форм. Врахування того, що плівка призводить до корозії кузова. Прямі лінії можуть бути нанесені фарбою легше. Криві та складні великі елементи декору вимагають трафарету. В разі необхідності виготовлення трафарету, зробити його уніфікованим для різних моделей транспорту.
- Пропозиція №5 набрала значну кількість голосів, але є занадто складною для масового використання на усьому транспорті. Однак може бути використана як одноразовий окрас (декоративний) приурочених до певної події. Цікавою також була пропозиція використати зазначений декор для тканини сидінь громадського транспорту.
- Дискусія довкола кольорів. Громадськість розділилася на тих, хто вважає що кольори мають бути сучасними, свіжими і помітними, та тих, хто прагне до спокійних глибоких приглушених кольорів. Краще сприймаються “складні” кольори: лайм, теракот, вицвілий жовтий, ультрамарин, тощо. Доповнюючі кольори підбирати по кольорових таблицях, врахувати загальний колорит міста. Проблема та вирішення краще описана тут: http://tortpost.livejournal.com/561.html
- Брати до уваги можливості приховання недоліків стану кузовів старих моделей.
- Мінімально (або не чіпати) вікна елементами дизайну.
- Передбачення найчастіших пошкоджень кузовів та не розміщення на них елементів дизайну, що важко або дорого відновлюються.
- Врахування місць потрапляння бруду та вигляд в процесі експлуатації при поганій погоді.
- Пропрацювання варіанти не повної уніфікації. Розробка варіацій для різних видів транспорту: трамваїв, електробусів, автобусів, тролейбусів, тощо.
- На кузові трамваю МАЮТЬ (за правилами оформлення) бути присутні 2 контрастні кольори, для автотранспорту таких чітких вимог вже немає. Громадський транспорт має бути добре помітним в транспортному потоці як пасажирам, що очікують на зупинці, так і іншим учасникам руху для уникнення ДТП.

Зауваження з коментарів:
- Пропозиція №2 доволі вдала за кольорами лиш графіка сама трохи недотягнута - дати б графіку від першої - було б цікаво.
- Чи можна зробити виняток для Електронів - вони будуть в такій гамі як зараз, а старий електротранспорт зробити іншої схеми. Можливо, такий лаймовий/темно зелений колір, як на першому варіанті. Тобто в одній гамі з Електронами, але таки інші.
- Багато критики було щодо агресивності, “вирвиглазності” відтінків кольорів та форм (зиг-заги).
- Сподобалась думка що хай «зелений» транспорт буде зеленим а чадний — помаранчевим.
- Відповідно до можливостей їх малярів можливим для втілення є варіанти крім №1 і №5
- ОТ рекомендуется красить в заметные цвета - жёлто-красные тона. Они заметнее издалека, и сокращается психологическое время ожидания.
- Зелений роверистам краще видно
- Чи вдасться біле підтримувати білим?
- Свiтлi яскравi кольори пiдходять до Львова, особливо взимку, коли все не дуже яскраве поруч. Здалека видно i пiднимає настрiй.

Фотоматеріали з коментарів:
Tags: конкурс, транспорт
Subscribe

 • Прогулянка Львовом №52

  Цієї суботи прогулявся пекельно спекотним Львовом та пофоткав всякого. Тому якщо ви раптом весь день пролежали під кондюком (заздрю), то запрошую…

 • Біля парку

  А я вам нових панорам Львова приніс - цього разу з верхніх поверхів новобудови біля Стрийського парку. запрошую до перегляду. 2. Вид в сторону…

 • Дуже багато неба

  Нещодавно випала нагода побувати у гостях у одному будиночку з дуже крутим видом з вікна. Хто в темі, той має впізнати локацію. В мене тепер ідея…

Buy for 500 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 6 comments