alex_shutyuk (alex_shutyuk) wrote,
alex_shutyuk
alex_shutyuk

Привокзальна площа здорової людини


Перша річ, яка формує враження про будь-яке місто, коли приїздиш до нього потягом, це його вокзал та площа біля нього. Це той вішак, з якого починається місто і у Львова з цим великі проблеми - з його привокзальної площі хочеться втекти якомога швидше. В Києві ситуація ще гірша і просто неможливо уявити собі людину, яка би без крайньої потреби добровільно вирішила провести свій час на площі перед вокзалом, просто так посидіти на лавочці зі стаканом кави.
Але у світі зустрічаються і кардинально інші приклади, про один з яких я зараз постараюся розказати. А саме про привокзальну площу польського Вроцлава.


1. Ось так вроцлавський вокзал виглядає ввечері. Сама будівля була збудована у 1857 році. Площа замощена крупною безшовною плиткою, геометричний ритм якої розбавляють опуклі криволінійні газони. Ліхтарі, шикарні.


2. Ближче до вулиці висаджено кілька рядів дерев. Все, як книжка пише - ідеальні крони, металеві решітки, підсвітка. До речі, це платани. Праворуч за деревами видніється вхід до підземного паркінгу.


3. А тепер давайте краще роздивимося площу при денному світлі.


4. Площа була повністю реконструйована перед футбольним єврочемпіонатом 2012 року.


5. Захисна решітка з вмонтованим світильником.


6. Площа повністю пішохідна та закрита для автомобілів. Парковка на 200 машиномісць захована під землю. До слова, натрапив на статтю 2012 року, в якій йде мова про те, що через незручну тарифну політику вокзальний паркінг не користується великою популярністю, програючи стоянкам великих торгових центрів поряд.


7. Так виглядає вхід до підземного паркінгу, він же за сумісництвом велопарковка. Таких на площі є дві штуки, у інший вбудовано також газетний кіоск.


8.


9. Довкола розставлено багато вуличних меблів. Є ось такі невеликі металеві крісла.


10. Є двосторонні лавки з високими спинками.


11. Сидіти зручно. Можна впіймати безпарольний міський вай-фай. До речі, якоїсь навали бомжів лавках немає. Поміж дерев постійно ходить прибиральник та збирає пале листя.


12. Загальний вигляд платанової алеї, висадженої три роки тому. Цікаво, як акуратно у орнамент плитки вплітається смужка дощоприймача.


13. Дерева крупно.


14.


15.


16. З обох боків від входу є фонтани з вечірньою підсвіткою.


17. Прямо перед входу стоїть макет вокзалу.


18. По всій площі та всередині вокзалу викладено тактильну плитку, яка вказує напрямок до пішохідних переходів. До речі, всередині вокзалу з тою плиткою є казус - вона веде до зачиненої дверної секції і до того ж на її шляху стоїть рекламний банер-павук. Фотки, на жаль, не зробив.


19. Біля переходу.


20. Перехід. Біля вокзалу є одна зі станцій міського прокату велосипедів.


21. Інший перехід, що веде до зупинки громадського транспорту.


22. Повз вокзал по виділеній смузі проходять трамвайні та автобусні маршрути.


23.


24. Ще пара фоток з середини вокзалу. Вихід на перон. Призначення штуки праворуч не зрозумів. Схоже на транспортер для сумок, але не бачив, щоби ним хтось користувався - всі тягнули валізи в руках.


25. На пероні.


26. Ну і ця розповідь була би неповною без невеликого екскурсу в історію площі. Дуже наочно всі зміни видно на цих супутникових знимках. Як видно, до реконструкції біля вокзалу росло кілька дерев і навіть був невеликий ставок, але більшість площі використовувалася для паркування. Після рекострукції площа стала повністю пішохідною. (Всі наступні фото вже не мої, взяті переважно звідси)


27. В'їзди до підземного паркінгу знаходяться по кутах будівлі.


28. В'їзд до паркінгу з вулиці Перонової.


29. План будівлі.


30. За часів Німеччини перед центральним входом була велика клумба. (Наша привокзальна площа, схоже, так і застрягла у цій епосі)


31. Накриття перонів.


32. Згодом клумба зникла і площа разом з вокзалом набули максимально унилого вигляду.


33.


34.


35. 2010 року розпочалася реконструкція вокзалу та площі перед ним.


36.


37. Це фото вже за 2011 рік.


38. Це теж 2011 рік.


39. Зведення підземного паркінгу.


40. В самій будівлі тим часом знайшли старі стінові розписи.


41.


42. Монтаж опалубки кесонного перекриття підземного паркінгу.


43. На цьому фото будівля вже набуває свого нинішнього кольору. Видно лунки для дерев.


44. І нарешті фінальний акорд - укладка плитки та висадки дерев.


45.


46. Вигляд підземного паркінга зсередини - під час робіт.


47. І завершений вигляд.


48. Ось така трансформація. Дуже сподіваюся колись побачити не гірше перевтілення львівської привокзальної площі.


Дивіться також:

Вроцлав: вид згори


Залізнична Швеція


Пам'ять місцяTags: архітектура, вокзал, вроцлав, залізниця, польща, історія
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Португальські канікули

  Давно хотів побувати у Поргугалії і ось нарешті вдалося це зробити. Я одночасно і багато чув про цю країну, і майже нічого про неї не знав, тому…

 • Прогулянка Львовом №52

  Цієї суботи прогулявся пекельно спекотним Львовом та пофоткав всякого. Тому якщо ви раптом весь день пролежали під кондюком (заздрю), то запрошую…

 • Біля парку

  А я вам нових панорам Львова приніс - цього разу з верхніх поверхів новобудови біля Стрийського парку. запрошую до перегляду. 2. Вид в сторону…

Buy for 500 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 44 comments

Recent Posts from This Journal

 • Португальські канікули

  Давно хотів побувати у Поргугалії і ось нарешті вдалося це зробити. Я одночасно і багато чув про цю країну, і майже нічого про неї не знав, тому…

 • Прогулянка Львовом №52

  Цієї суботи прогулявся пекельно спекотним Львовом та пофоткав всякого. Тому якщо ви раптом весь день пролежали під кондюком (заздрю), то запрошую…

 • Біля парку

  А я вам нових панорам Львова приніс - цього разу з верхніх поверхів новобудови біля Стрийського парку. запрошую до перегляду. 2. Вид в сторону…