alex_shutyuk (alex_shutyuk) wrote,
alex_shutyuk
alex_shutyuk

Трамваї Вроцлава


Розкажу трохи детальніше про вроцлавські трамваї. Трамвайна мережа 630-тисячного Вроцлава є однією з найбільших у Польщі - загальна довжина колій складає 258 км, в місті є 225 трамваїв, 74 з яких низькопідлогові та 22 маршрути. Ширина колії 1435 мм.

1. Ось карта міських трамвайних маршрутів.


2. В місті працюють вагони разних марок та років випуску, найстарші з яких ось ці Konstal 105Na, що випускалися у польському Хожуві з 1979 по 1992 рік. Таких тут є 60 двовагонних складів.


3.


4. Починаючи з 2003 року вагони з попередніх фотографій почали модернізовувати у Вроцлаві на фабриці Protram. Після модернізації вони виглядають так і теж ходять парами по два вагони Таких модернізованих систем в місті є близько 90 штук.


5. Це фото ви вже бачили, на ньому крім вагонів добре видно так звану віденську зупинку - припідняту до рівня тротуару проїжджу частину, яка по-перше робить більш зручною посадку та висадку пасажирів, а по-друге - привертає до зупинки увагу водіїв та змушує їх зменшувати швидкість.


6. Може здатися, що автомобільний рух на цій вулиці дуже слабкий, але це не так. Це фото з попереднім розділяє буквально хвилина часу.


7. Вказівник з номерами маршрутів на зупинці.


8. Несподівана картина - водій виходить з кабіни та вручну переводить стрілку. Бачив таке кілька разів в різних місцях. Відразу пригадалося, як Дем'ян Данилюк колись обурювався з приводу такого у Львові, мовляв, он які ми відсталі. А от на тобі :) Вроцлавські вагоновожаті навіть монтировку далеко не ховають - возять її просто у передньому бампері (в старіших вагонах, звісно)


9. Еволюційним розвитком попередньої моделі став трьохсекційний Protram 205 WrAs місцевого виробництва. Таких в місті є 26 штук.


10. Як ви вже, мабуть, помітили, вроцлавським трамваям притаманні біло-блакитні кольори. З нанесенням на кузов похилої лінії тут справилися.


11. Але при цьому тут не соромляться обклеювати вагони рекламою з ніг до голови, лишаючи відкритими лише ніс та корму.


12.


13. Є у Вроцлаві і ось такі схожі на комаху трамваї Шкода.


14. Ці вагони вже п'ятисекційні і є двох різних модифікацій - Škoda 16T та Škoda 19T 2006 та 2010 років випуску відповідно. На перший погляд вони є дуже подібні і спочатку я не зрозумів, в чому прикол, але є принципова відмінність - другий має двері з обох боків кузова та дві кабіни.


15. Якщо стояти з правильного боку, то відрізнити можна за наявністю стопсигналів на передку та пантографу на центральній секції.


16. Таких трамваїв у Вроцлаві є 17 односторонніх та 31 двосторонній.


17. Односторонній варіант.


18.


19. А найновішими трамваями у Вроцлаві і першими зі 100% низкої підлоги є трьохсекційні Pesa Twist, які надійшли до міста буквально цього року.


20. Поки їх є 6 штук.


21.


22.


23.


24. А тепер про інфраструктуру. Звісно, що всюди, де дозволяє ширина вулиці, трамваї ходять по виділеним лініям.


25. Зупинки обладнані двосторонніми табло.


26. Під табло кріпиться роутер міського вай-фаю.


27. Апарат з продажу квитків. З тарифами та типами квитків можна ознайомитися тут.


28. Часто вулиці з трамвайним рухом виглядають так - біля рейок викладено грубу бруківку, смуги руху автомобілів вистелені асфальтом. Результат - кожен їде своїю смугою і не пхається де не треба.


29. Ну, майже кожен.


30. Перевага громадського транспорту в такій ситуації очевидна.


31.


32. Зупинка біля вокзалу.


33. Особливо наочно перевагу трамваїв видно під час години пік - авто стоять у заторі, тим часом як трамваї безперешкодно проносяться повз.


34. Для машин, до слова, є кількарівневі розв'язки, однак, без зупинки проїхавши таким чином одне перехрестя, вони хвилину потому потрапляють у корок на іншому.


35.


36. В цьому місці трамвайні колії огинають квартал з двох боків.


37.


38. Подалі від центру ширина вулиць дозволяє відділяти колії від дороги смугами дерев.


39. Тим часом на вузьких центральних вуличках є ось такі односторонні колії. На фото №4 те ж саме місце.


40. Перехрестя.


41. А ще у Вроцлаві дуже багато покинутих трамвайних рейок, що раптово обриваються.


42. Ці рейки лишилися ще від німців.


43. Деякі такі місця показують, як змінилася трамвайна мережа.


44. В інших випадках змінилася не лише мережа, а й міське планування, як у цьому місці, де рейки просто втикаються в будинок, побудований поперек колишньої вулиці.


45. Ось така картина.


46. До речі, автобуси у Вроцлаві жовто-червоні. Багато Солярісів, є Вольво та Мерседеси Цітаро.


47.


48. На цьому все. Дякую за увагу.


Дивіться також:

Трамваї Ляйпцига


Про мінський транспорт


Tags: вроцлав, польща, трамвай, транспорт
Subscribe

 • Прогулянка Львовом №52

  Цієї суботи прогулявся пекельно спекотним Львовом та пофоткав всякого. Тому якщо ви раптом весь день пролежали під кондюком (заздрю), то запрошую…

 • Біля парку

  А я вам нових панорам Львова приніс - цього разу з верхніх поверхів новобудови біля Стрийського парку. запрошую до перегляду. 2. Вид в сторону…

 • Дуже багато неба

  Нещодавно випала нагода побувати у гостях у одному будиночку з дуже крутим видом з вікна. Хто в темі, той має впізнати локацію. В мене тепер ідея…

Buy for 500 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 12 comments

 • Прогулянка Львовом №52

  Цієї суботи прогулявся пекельно спекотним Львовом та пофоткав всякого. Тому якщо ви раптом весь день пролежали під кондюком (заздрю), то запрошую…

 • Біля парку

  А я вам нових панорам Львова приніс - цього разу з верхніх поверхів новобудови біля Стрийського парку. запрошую до перегляду. 2. Вид в сторону…

 • Дуже багато неба

  Нещодавно випала нагода побувати у гостях у одному будиночку з дуже крутим видом з вікна. Хто в темі, той має впізнати локацію. В мене тепер ідея…