alex_shutyuk (alex_shutyuk) wrote,
alex_shutyuk
alex_shutyuk

Хто подався на воркшоп з модернізації дворів: карта та аналітика


Термін, відведений для подання заявок на участь у воркшопі по модернізації дворів, сплинув і час підводити підсумки цього етапу. Вчора та сьогодні якраз займався візуалізацією та аналізом цих даних і, зізнаюся, довелося потрудитися, адже загалом надійшло 65 заявок з різних районів міста. Але це було водночас дуже цікаво, особливо зворушливо було читати розповіді деяких людей про їхні подвір'я, видно, що написано справді від душі. Найкращі моменти будуть далі, а для початку цифри та карти.
Якщо позначити всі заявки на карті, то виходить ось така картина. Явно видно два епіцентри активності - чимало заявок надійшло з сихівської Санта-Барбари, де люди очевидно надихнулися прикладом Скверу Гідності та з району вулиць Наукової та Симоненка. Здивувало, що практично нічого немає з Левандівки. Також є два попадання, де той самий двір подали двічі різні люди - таке є на Сихові та на Володимира Великого.
Переглянути інтерактивну версію карти можна тут. Якщо побачите якісь неточності - пишіть.


Як я вже казав, всього надійшло 65 заявок. Найбільш активним виявився Сихівський район, в першій трійці також Франківський та Шевченківський.


На питання "Як ваше подвір'я використовується зараз?" відповіді ось такі. Лідирують паркування, прогулянки з дітьми та відпочинок на лавці.


Стало цікаво, а хто від кого власне надійшли заявки? Проаналізувавши дані, накинув кілька діаграмок. Найбільш активною віковою категорією виявилися люди від 26 до 35 років.


Жінок виявилося трохи більше за чоловіків.


З точки зору роду занять, найбільше виявилося приватних підприємців/керівників, аійтішників та мам у декретній відпустці. Трохи здивувало, що немає жодного архітектора.


Відповіді на питання "На що ви готові заради оновлення вашого двору?" були такими. Долучатися фінансово чи організовувати співфінансування мешканцями готова половина тих, хто заповнював реєстраційні форми. Вважати цей стакан наполовину повним чи наполовину порожнім  -філософське світоглядне питання.


А ось як люди описували свої подвір'я та очікування. Є багато цікавого і навіть зворушливого.

Чим, на вашу думку, ваше подвір'я є особливим?

- Бо наше подвір'я - це частина "легень" нашого міста ! воно красиве,але запущене. У нас живе і зупиняється багато різних птахів,на ялинках білки облаштували собі гнізда і вирощують своїх діточок! :) Це живий зелений куточок майже в центрі міста!

- Воно особливе, бо тут пройшло дитинство. Колись тут з відкритих вікон пахло пиріжками і ранковою кавою, вили на деревах гнізда птахи. І вишенька родила. Все було так затишно. Ми знаходимось в тихому районі, вихід у двір - з другого поверху. Досить оригінально.
Можливо, таких двориків багато, але для моєї сім'ї цей - особливий.


- До 1976 року на цьому місці була деревяна церква, яку було танком зруйновано. В даний час тут всановлено памятний хрест, біля якого на РІздво Пресвятої Богородиці проводять богослужіння, періодично тут бувають групи з польськими туристами .крім того , у нас в будинку живе 19 інвалідів, для яких єдиним доступним місцем відпочинку є двір біля підїзду.

- Як я вже писала, наше подвір'я дуже затишне. Воно достатньо озеленене, сусіди садили дерева давно, тому вони вже великі і створюють багато тіні, що й рятує у літню спеку. Воно знаходиться майже на Санті-Барбарі, у хорошому і людному районі Сихові, біля скверу Гідності. Біля нього будують трамвай, тому подвір'я виступає пішоходною частиною мешканців Санти. До нас приходять гуляти з дітьми з різних куточків Санти. Сусіднє подвір'я було зроблено минулого року, тому наше може бути інтегроване з попереднім. Запошуємо до нас на Сихів і ми покажемо нашу територію, вона і взимку красива.

- Поряд Школа Гімназія ім Симоненка де виховується цвіт львівської нації - діти відмінники, які кожен день бачать жахливе подвір'я. Я переконаний, якщо діти житимуть і бачитимуть, як повинно бути в Європі то майбутнє покоління буде значно ближче до Європи.
Люди які живуть в оточуючих будинках глибоко в душі гарні і прекрасні, просто розбиті тротуари і відсутність шматка заленої трави все прекрасне поховали далеко в їх головах, але це поправимо.
Дуже багато маленьких дітей живе в будинках.
В цілому реконструкція не буде потребувати ведиких інвестицій, так як ланшафт є і дитячий майданчик також.


- Воно знаходиться в гарному затінку від дерев, та гарно освітлюється сідаючим сонцем, приємний куточок якщо його оживити.

- бо тут ростимуть діти(маю щиру надію не мої. але поки нема грошей на особняк Коновальця біля Піскових озер - мушу думати про цей район).
багато дітей. і я не хочу аби вони виросли моральними уродами на розрусі(


- Колись ми проводили час не за планшетами та комп'ютерами, а грали баскетбол, футбол, волейбол, каталися на качелях, тренувалися на перекладинах, навіть сцена була, але усе має свій термін експлуатації, на нашому подвір'ї усе це в занедбаному стані, а хотілось би відновити особливість нашого майданчику і показати дітям інший шлях відпочинку.

Що ви або ваші сусіди вже робили та робите для підтримання благоустрою вашого двору?

- Висаджували калину, жасмин, ялинки. На 1му поверсі 104го будинку робили магазин і все це знищили щоб облаштувати доріжку до входу. Підфарбовували лавочки, качелі, досипали пісок в пісочницю. Ремонтували гойдалку. Щоб машини, які підвозять товар в магазин, не нищили бардюри - зацементували стовпчики-огорожу.зробили з''їзд з бордюру для колясок і велосипедів.

- Мешканці самотужки провели облагородження та озелення прибудинкової терито території Асаме придбали чорнозем, висадили дерева, посіяли траву, висадили квіти, маємо навіть ялинку, яку щороку святково прикрашаємо). Догляд за рослинами здійснюємо самостійно. На невеличкій території облаштували дитячий майданчик для молодших дітей (качеля, пісочниця, каруселя) і лавочки.

- Прибирання сміття,облаштування місць для сидіння,висаджування дерев та квітів,облаштування перепон для паркування автомобілів (з перемінним успіхом)

- сусіди викопували протипаркувальні стовпчики

- Висаджуємо дерева та кущі, обмежуємо від знищення газони та тротуари стовпчиками

- Намагаємось добитись від ЖЕКу реставрування плитки

Чого ви очікуєте від оновлення двору?

- Колись наш дворик був дуже милим. Стінка була заквітчана в'юнкоою, росла вишня, груша, стояв столик, плитка була рівнесенька. З плином часу і байдужістю людей все занепало. Я дуже хочу відновити та реставрувати дворик. Маємо маленького синочка, вихід квартири - у двір, і дуже хочеться, щоб він мав де гуляти, коли немає змоги піти на прогулянку, щоб тут було затишно і безпечно, а не склади непотребу. Пам'ятаю, ми ще малими бавились так. Була б вдячна за розгляд нашого дворику.

- піу-піу- дррррр-вау!!!

- Замінити огорожу спортивного майданчика, бо сітку зняли і м'ячі вилітають за межі та б'ють машини, які завжди стоять по периметру. Дорога в дуже поганому стані, завжди стоять калюжі, не можливо кататися дітям ні на велосипеді, ні на роликах. В нас дуже багато мам з колясками, їм це теж спростило життя. Якби була стоянка для машин і вони не заважали в дворі - це був би ідеальний варіант (але ж на Сихові катастрофічна ситуація з гаражами і стоянками... якби знайшлись інвестори для побудови великої кількарівневої стоянки - це б значно спростило життя всіх сихівчан!!!)

- Для мене новий двір, це місце для гри і фізичного розвитку діток (а їх чимало враховуючи кількість будинків навколо), а також місце для спілкування з сусідами) це я про комфортні лавки, також хотілось би вирішити проблеми вигулу собак оскільки було б добре якось розвести собак і дітей))) озеленення двору, наповнення двору дитячим сміхом і щастям)))))))

- Мріємо, щоб двір став місцем, через яке приємно пройти до своєї домівки, а також де можна затриматись і провести час з користю та радістю.

Для цього хотілося б:
- зменшити місце для гаражів (займають значну частину двору): зробити під’їзд збоку, чи можливо навіть зробити перекриття (заховати їх), оскільки вони знаходяться нижче, на рівні підвалів. А вивільнене місце зверху використати на благо мешканців;

- збільшити місця для дитячого майданчика: оновити та розширити, обгородити, щоб авто не їздили близько біля майданчика;

- благоустрій двору: дерева, зручні лавки для зустрічей, тренажери для “work out” і т.п.;

- перепланування парковки авто, що зайняли увесь тротуар: зробити уздовж тротуарів або “ялинкою” (звільнити хоча би ⅓ тротуару, на щастя він зараз широкий) або взагалі забрати з двору;

- нанести розмітку на внутрішню дорогу;

- переглянути логістику пересування по двору, зараз протоптана стежка від Сільпо через манюсінький газон, на тротуарі авто, які неможливо обійти, можливо встановлення стовпчиків чи міні клумб;

- брами при в’їзді та виїзді з двору;

- озеленення на даху приміщень трансформаторної та над гаражами;

- виїзд з двору є вузький поворот (біля Інтерсіті), який виходить в зустрічну смугу, потрібно розширити це "перехрестя". Для великогабаритного транспорту поворот є ускладнений.


- Простір має бути раціонально переплановано, при чому мешканці мають дійти до згоди щодо кінцевого проекту. Інакше не цінуватимуть результату.

- Розбити подвір'я на зони для:
відпочинку, прогулянок (не розпивання алкогольних напоїв); заняття спортом (футбольний майданчик, спортивний майданчик); паркування авто (не бидло паркування).
Озеленення території;
Належне освітлення подвір'я.


- Після оновлення, ми очікуємо, що на території нашого двору з'явиться спортивно-ігровий майданчик.Подвір'я буде більш красивішим і затишним. Збільшиться кількість паркоміць. Сміттєві баки будуть перенесені у належне місце і огороджені. Відремонтовані тротуари і сходи, також буде здійснено катітальний ремонт підпірної стінки ( яка на даний момент є у аварійному стані і несе небезпеку для оточуючих). Надіємось що буде змінено схему автомобільного руху, зокрема виїзду з подвір'я на центральну вулицю.

Ось така картина. Наступним етапом буде більш глибоке вивчення заявок для подальшого відбору.
Tags: благоустрій, воркшоп, двори, львів, люди
Subscribe

 • Інженерія та естетика

  Зараз триває реалізація проекту по заміні тролейбусної контактної мережі на вулиці Кульпарківській на нову та сучасну. В принципі це суто технічний…

 • Спільнокошт велопарковок

  Зараз розкажу вам про ще один актуальний спільнокошт. Якщо ви регулярно їздите містом на велосипеді, то мабуть стикалися із ситуацією, коли у…

 • Потрібні не лише велодоріжки

  Пандемія помітно вплинула на транспортні звички львів'ян та виявила проблеми, які ще рік тому здавалися віддаленим майбутнім. Зараз дуже багато…

Buy for 500 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 12 comments

 • Інженерія та естетика

  Зараз триває реалізація проекту по заміні тролейбусної контактної мережі на вулиці Кульпарківській на нову та сучасну. В принципі це суто технічний…

 • Спільнокошт велопарковок

  Зараз розкажу вам про ще один актуальний спільнокошт. Якщо ви регулярно їздите містом на велосипеді, то мабуть стикалися із ситуацією, коли у…

 • Потрібні не лише велодоріжки

  Пандемія помітно вплинула на транспортні звички львів'ян та виявила проблеми, які ще рік тому здавалися віддаленим майбутнім. Зараз дуже багато…