alex_shutyuk (alex_shutyuk) wrote,
alex_shutyuk
alex_shutyuk

Нічийний трамвай


Я вже кілька разів писав про реставрацію старого трамваю Gotha T59E, яка проводилася спільно майстрами депо та ентузіастами трамвайної справи. Ми навіть організовували невеликий спільнокошт для закупівлі матеріалів для виготовлення салонних світильників.
На жаль, останнім часом ситуація з вагоном змінилася не у кращу сторону. Судячи з того, що розказують активісти, що займаються відновленням трамваю, новий керівник Львівелектротрансу Михайло Сидорович у боротьбі за зменшення видатків вирішив призупинити фінансування реставраційних робіт та участь працівників депо у них.
Гроші на матеріали більше не виділяються, наказ попередника про преміювання робітників, які понаднормово працювали над відновленням трамвая, скасовано.
Крім відновлення плафонів потрібно також зробити деякі кузовні роботи - дещо підрихтувати, підшпаклювати, начисто перефарбувати вагон, полагодити механізми відкривання дверей і вагон вже міг би вже возити екскурсії та заробляти гроші. Але - нове керівництво ЛЕТу це, вочевидь, не цікавить, тоді як рядові працівники депо, побоюючись гніву директора, не наважуються проявляти ініціативу, тож зараз вагон знову опинився у підвишеному стані. Великий ризик такого становища - всі робочі деталі можуть непомітно піти на запчастини до інших вагонів. Така доля вже спіткала лампочки задніх поворотників. Слідом можуть непомітно зникнути й інші деталі і понад річна робота з відновлення вагона піде псу під хвіст. Шкода.
Звісно, треба намагатися вплинути на керівництво, але що ще можна зробити у цій ситуації? Знову збирати гроші на необхідні матеріали та роботи та сподіватися, що зроблене не знищать ті, хто мав би це зберігати? Викуповувати трамвай цілком?

Також є побоювання, що в пориві боротьби за оптимізацію видатків можуть продати на металобрухт іншу стару техніку, яку варто було би зберегти для майбутнього музею техніки.

1. Рейковоз Gotha T2-62 (фото звідси)


2. Трамвай Tatra T4SU № 869 (фото звідси)


3. Трамвай Tatra T4SU № 852 (фото звідси)


4. Службовий тролейбус КТГ-1.


5. До слова, ось цей вагон Gotha T57 вже порізали на метолобрухт наприкінці 2000-х років. Така сама одля може спіткати і всі інші раритети, якщо їм не приділити уваги.


Tags: так і живем, трамвай, ініціатива
Subscribe

 • Прогулянка Львовом №52

  Цієї суботи прогулявся пекельно спекотним Львовом та пофоткав всякого. Тому якщо ви раптом весь день пролежали під кондюком (заздрю), то запрошую…

 • Біля парку

  А я вам нових панорам Львова приніс - цього разу з верхніх поверхів новобудови біля Стрийського парку. запрошую до перегляду. 2. Вид в сторону…

 • Дуже багато неба

  Нещодавно випала нагода побувати у гостях у одному будиночку з дуже крутим видом з вікна. Хто в темі, той має впізнати локацію. В мене тепер ідея…

Buy for 500 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 9 comments