alex_shutyuk (alex_shutyuk) wrote,
alex_shutyuk
alex_shutyuk

Воркшоп з перепланування модерністичних дворів: обрані локації та подальший план дій


Отже, завершився відбір дворів, які будуть опрацьовуватися на воркшопі з перепланування модерністичних дворів. На попередніх тижнях відбулися зустрічі районних адміністраціях, де мешканці розказували про свої подвір'я. Переглянути всі презентації можна тут. Хтось показував фотографії нинішнього стану та жалівся, як все погано, однак більшість вже встигла власноруч щось зробити для покращення свого двору, а дехто мав навіть власноруч розроблені візуалізації. При цьому цікаво, що у обох випадках люди із власноруч зробленими (і на хорошому рівні) візуалізаціями виявилися економістами, а не архітекторами за освітою.

Далеко не всі, хто подавав заявки, прийшли їх презентувати - у деяких районах прийшла рівно половина, на Сихові - 14 з 24-х, і лише у Галицькому районі прийшли презентуватися всі четверо зареєстрованих мешканців.
Потім були зустрічі з представниками районних адміністрацій та з київським ландшафтним архітектором Максимом Коцюбою, на яких в процесі довгих дискусій та суперечок було обрано двори, що опрацьовуватимуться на воркшопі.

Але перед тим, як перейти до списку обраних локацій трохи про основні критерії, які впливали на прийняття рішення.
Позитивними критеріями стали:
- Поширеність форми та розміру дворів, щоб вони могли слугувати прикладом мешканцям інших дворів району, що належать до такого ж типу планування.
- Доступність подвір’я для мешканців інших дворів та мешканців району, пішохідний транзит мешканців через подвір’я (до школи, дитсадка, поліклініки, місць відпочинку, ринку, інших дворів, тощо).
- Перевага надається подвір’ям, які мають значну територію, на якій різноманітність функцій використання є відсутньою або слабо вираженою.
- Максимальна кількість мешканців прилеглих будинків.
- Відсутність якісних громадських просторів в пішохідній доступності до двору.
- Згуртована громада в будинку, проведені вже заходи з ремонту й догляду за спільними елементами будинку.

Негативними критеріями були:
- Територія двору використовується та працює повноцінно, потребує лише заміни деяких елементів на більш якісні, комплексне перепланування не потребується.
- Щільні зелені насадження та складний рельєф не дають надати території подвір’я великої кількості функцій без їх усунення (підпірні стінки, густі дерева в хорошому стані).
- Відокремленість та віддаленість від загальної структури міста і району.
- Двори в яких мешканці багато всього зробили та чітко знають бажане планування. Переконати їх в іншому плануванні не буде ні потреби, ні можливості. Тому такі двори рекомендуємо розглянути в межах іншої програми, розвинути можливість дофінансування проектів мешканців для заохочення ініціативи.

У деяких районах вибір був дуже напростим і в результаті ми вирішили обирати одну основну ділянку та ще одну чи дві резервних, які будуть опрацьовуватися, якщо із основною виникнуть якісь форс-мажори або якщо для участі у воркшопі зголоситься більше учасників-проектантів. Коротше, годі тягнути інтригу - ось обрані для кожного району локації (за гіперлінком можна перейти до відповідної презентації).

Галицький район:
Основний варіант: вул. Турецька, 4.
Резервний варіант: вул. Наливайка, 5.

Залізничний район:
Основний варіант: вул. Виговського, 1. Тут районна адміністрація планує вже ближчим часом ремонтувати тротуари, але саме подвір'я величезне і тут все одно буде де розігнатися.
Резервний варіант: вул. Сяйво, 11.

Личаківський район:
Основний варіант: вул. Шафарика, 6, 8, 10.
Резервний варіант: вул. Вашингтона, 17.

Шевченківський район:
Основний варіант: вул.Грінченка, 1.
Резервний варіант: вул. Варшавська, 62.

Сихівський район:
Основний варіант: вул. Освицька, 19.
Резервні варіанти: вул.Скрипника, 17, просп. Червоної Калини 42-44.

Крім цих запам'яталася презентація подвір'я новобудови на просп. Червоної Калини 64, мешканець якої сказав, що вони заздрять тим, в кого у дворі є якесь болото, адже з нього можна щось зробити, тоді як в них подвір'я практично немає - лише тісна асфальтована парковка. Взагалі презентації мешканців вкотре показали, біля будинків, що будуються зараз, ситуація з громадським простором значно гірша, ніж у пострадянських районах. Якщо біля радянських будинків двори, нехай і занедбані, все-такиє, то біля багатьох новобудов місце для вуличного дозвілля мешканців фізично немає де облаштувати.

Франківський район:
Основний варіант: вул. Кульпарківська, 133.
Резервні варіанти: вул. Володимира Великого, 89, вул. Стрийська, 78.

А тепер про подальші дії. Проведення воркшопу заплановане на 26 червня - 2 липня 2016 року. Хотілося би поскорше, але при більш ранніх датах виходили накладки з іншими подіями, такими як Майстерня міста чи сесія в студентів-архітекторів, що суттєво звужувало би коло можливих учасників.
Учасники будуть розділені на команди, кожна з яких опрацьовуватиме одне подвір'я. Протягом тижня потрібно буде дослідити ділянку, поспілкуватися з мешканцями та напрацювати реалістичну концепцію перепланування, враховуючи всі наявні потреби та фактори.

Запрошуємо до участі ландшафтних архітекторів, архітекторів, фахівців в галузі житлового господарства, культурологів, соціологів, менеджерів, місцевих жителів, підприємців та студентів.

Щоби стати учасником воркшопу, заповніть будь-ласка реєстраційну форму.

Також слідкувати за підготовкою воркшопу можна на його фейсбук-сторінці.

Дивіться також:

Хто подався на воркшоп з модернізації дворів: карта та аналітика

Tags: воркшоп, двори, модернізм, оголошення
Subscribe

 • Гаряча лінія на канікулах

  Деколи пробую уявити, що було би, якби деякі дописувачі Гарячої лінії міста Львова поїхали на відпочинок закордон, продовжуючи при цьому писати…

 • Інженерія та естетика

  Зараз триває реалізація проекту по заміні тролейбусної контактної мережі на вулиці Кульпарківській на нову та сучасну. В принципі це суто технічний…

 • Портрет львівського автомобіліста (ч.2)

  Пам'ятаєте, я робив опитування для львівських автомобілістів? Воно принесло досить цікаві результати і поки читав їх - виникли ідеї, що ще…

Buy for 500 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 3 comments