alex_shutyuk (alex_shutyuk) wrote,
alex_shutyuk
alex_shutyuk

Непарадна Голландія


Скажу відразу, що допису про голандську зраду в мене не вийшло, бо розповідати в цьому плані майже немає про що. Але все одно, перебуваючи у вилизаному закордонні цікаво звертати увагу на різні буденні особливості та недоліки. По-перше вони допомагають розуміти, що ти все ще перебуваєш в реальному світі і ніхто в ньому не ідеальний. А по-друге - наявність таких недоліків допомагає підтримувати в собі віру, що якщо вони є там, то значить і ми не безнадійні. Вперед до картинок, коротше.

2. Кафешки та ресторани досить часто прибудовують до себе досить капітальні накриття літніх майданчиків, як ось цей у Ейндховені.


3. Чи цей.


4. Чи цей. Хоча при цьому додаткових дощатих подіумів на тротуарі не облаштовують ніколи.


5.Але в більшості своїй літні майданчики являють собою просто виставлені на площу чи вулицю столи зі стільцями. Часто навіть без парасоль, як на цьому фото з Гааги. В нас в таких випадках прийнято обурюватися, що всю площу перетворили на наливайку.


6. Ввечері все це наповнюється людьми та гамором.


7. Часто поміж літніми майданчиками, велопарковками та велодоріжками для звичайного транзитного проходу залишається зовсім мало місця. Ось для прикладу Роттердам.


8. Ще Роттердам.


9. А це вже Амстердам. Як на мене, це вже трохи перебор, але місцеві ставляться до такого абсолютно спокійно.


10. Пішохід у Голандії взагалі істота пригнічена і у будь-якій незрозумілій ситуації жертвують в першу чергу саме його зручностями. Як от на цій ейндховенській вулиці - взяли та вліпили на шляху пішоходів світлофор.


11. Якщо велодоріжки завжди ідеально протрасовані, ознаковані та обладнані всім необхідним, то для пішоходів спокійно можуть не зробити пониження, не поставити знак чи взагалі забути про позначення переходу в принципі.


12. В результаті часто можна побачити ось таку картину, як на цьому фото біля вокзалу Амстердама. Пішохідного переходу фактично нема і пасажири з валізами чимчикують велодоріжкою.


13. Комунальна машина у Амстердамі також наочно демонструє пріорітети.


14. Або ось тут - на виході з моста тротуар просто впирається у огородження, а велодоріжка спокійно прямує далі. Пройти можна лише велодоріжкою. Добре, що роверисти ставляться до такого досить толерантно - не дзеленчать та дають можливість спокійно пройти. Виключенням з цього правила є Амстердам, де роверисти ганяють за принципом "хто не сховався - я не винний".


15. Ще приклад з Ейндховена - тротуар біля мурів міського цвинтаря.


16. Перегороджений тротуар у Амстердамі. Йдеш собі, йдеш і раптом без попередження тротуар повністю перекрито - будівельні роботи. До перехода на протилежній стороні вулиці вертатися метрів сто. Самих робіт при цьому не видно. В результаті всі обходять проїжджою частиною та йдуть далі. А будівельні роботи, як виявилося, йшли досить далеко від дороги за сірим парканом (на фото праворуч видно стрілу крана)


17. Здивувало, що поруч з роверистами по велодоріжках з ревінням моторів розсікають також і скутеристи, при чому з цілком автомобільними швидкостями. Зважаючи на обмеження швидкості для автомобілів у 50, а то й 30 км/год., це виглядає дивно, але факт є фактом - автомобільними смугами користуються одиниці. Для стороннього глядача це виглядає, як звичне бикування, але місцеві роверисти ставляться до цього цілком спокійно. Може змирилися?


18. Наочна ілюстрація того, що буде, якщо пристібнути ровер лише за переднє колесо.


19. Загалом велодоріжки в чудовому стані, але часом трапляється і таке.


20. В дощ на асфальтових велодоріжках в багатьох місцях збираються калюжі.


21. В пониженнях пішохідних переходів під час дощу також збирається вода.


22. Довкола кожного дощоприймача можна побачити ціле сузір'я розтоптаних жувальних гумок.


23. Взагалі з водовідведенням все далеко не ідеально. Поки я там був, постійно дощило і це дало чудову можливість це побачити. Найбільше калюж виявилося у Амстердамі.


24. Ось ще одна затоплена велодоріжка.


25. Калюжа довкола дощоприймача.


26. Калюжа над дощоприймачем. Це теж Амстердам.


27. І ще Амстердам - на цей раз цілий водоспад з даху якоїсь одноповерхової будівлі.


28. Досить часто можна побачити дощоприймачі, що просіли. Або ось просіла плитка довкола приствольної решітки у Роттердамі. При чому видно, що цей тротуар робився досить недавно.


29. Кажуть, у Голандії немає МАФів. Ну, я б так не сказав.


30.


31. Макдональдс взагалі збудував собі скляний кубік на одній з центральних вулиць Роттердама у кількох метрах від фасаду історичної будівлі, що стоїть поряд з міською ратушею.


32. Хммм... А це що? Невже засклені балкони?


33. І це теж виглядає якось підозріло.


34. З паркуванням загалом порядок, але служби доставки можуть стати поперек пішохідного переходу.


35. Чи повністю перегородивши тротуар.


36. Ще екземпляр - на аварійці на острівці безпеки посеред мосту.


37. Паркувальна розмітка біля під'їзду до радянського будинку приблизно 70-х років побудови без підземного паркінгу. До слова, жодних понижень чи кишень для авто, як часом в нас вимагають мешканці, тут немає, лише розмітка і всі чемно стоять на ній.


38. Несподівано у Роттердамі.


39. Голандські качки настільки свідомі, що самі прибирають сміття у каналах.


40. Здивувало ось це місце у Роттердамі. З протилежного боку будинку проходить жвава магістраль, а тут тиха вуличка вздовж каналу, ідеальна для прогулянок. Тут би чудово вписався активний фасад, який наповнив би це місце життям, але ні - архітектори вирішили зробити кількасот метрів глухої стіни з гаражними воротами.


41. Часто можна почути - "наші люди ходять, як телята...". Як бачите, якщо тротуари прокладені без врахування пішохідних потоків, то голандці поводять себе так само. Обирати для себе більш зручну траекторію - цілком природньо для людини.


42. Дивно та несподівано виглядає посеред модернового Роттердама асинізаційний трактор. Підозрюю, що він обслуговує плавучі будинки десь на каналах. Незрозуміло тільки, для чого йому паркуватися ось так посеред міста.


43. Так само дивно та несподівано виглядають цвинтарні ворота з ковочкою та позолотою на вході до стадіону футбольного клубу ПСВ-Ейндховен. Схоже, що ці ворота настільки часто ламають, що завгосп вирішив не заморочуватися і замовити щось найдешевше.


44. Ще одне несподіване поєднання - чорний Мерседес тягне причіп з міні-екскаватором. А чому б і ні?


45. На цьому поки все. Сподіваюся, було цікаво. Далі буде ще.


Дивіться також:

Непарадна Німеччина


Непарадний Краків

Tags: вело, мандри, нідерланди, транспорт
Subscribe

 • Спільнокошт велопарковок

  Зараз розкажу вам про ще один актуальний спільнокошт. Якщо ви регулярно їздите містом на велосипеді, то мабуть стикалися із ситуацією, коли у…

 • Спільнокошт озеленення-2021 - є ідея

  Друзі, якщо ви скучили за спільнокоштами озеленення, то в мене є для вас хороша новина - ми знову збираємо гроші на висадку нових дерев. Важливо,…

 • Збираємо на заміну платана

  Думаю, ви пам'ятаєте прекрасні платани, яки ми завдяки спільнокошту посадили на проспекті Чорновола. Торік крайнє від залізничного мосту дерево…

Buy for 500 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 29 comments

 • Спільнокошт велопарковок

  Зараз розкажу вам про ще один актуальний спільнокошт. Якщо ви регулярно їздите містом на велосипеді, то мабуть стикалися із ситуацією, коли у…

 • Спільнокошт озеленення-2021 - є ідея

  Друзі, якщо ви скучили за спільнокоштами озеленення, то в мене є для вас хороша новина - ми знову збираємо гроші на висадку нових дерев. Важливо,…

 • Збираємо на заміну платана

  Думаю, ви пам'ятаєте прекрасні платани, яки ми завдяки спільнокошту посадили на проспекті Чорновола. Торік крайнє від залізничного мосту дерево…