alex_shutyuk (alex_shutyuk) wrote,
alex_shutyuk
alex_shutyuk

Чи є альтернатива стіні?


Тим часом у Львові набирає обертів чергова суперечка, пов'язана з будівництвом. Куди ж без цього?
Якщо дуже коротко, то одна будівельна компанія, хоче будувати на ділянці біля видавництва Вільна Україна великий житловий комплекс Національний висотою до 16 поверхів, а міське управління архітектури відмовило у видачі містобудівних умов та обмежень, мотивуючи в тому числі тим, що школи та дитячі садки довкола не потягнуть такого додаткового навантаження. Забудовник дуже образився та повісив на паркані величезний напис "будуємо без хабарів". До речі, пишуть, Можливо він цим на щось натякає, а може просто більше немає чим похвалитися?

До речі, іронія в тому, що забудовник, як пишуть у ЗМІ, пов'язаний з Ігорем Васюником - тим самим, який нещодавно балотувався в мери Львова та запам'ятався слоганом про два Львова.

Але зараз не про це. Просто вигляд цього будинку наштовхнув на деякі думки, якими спробую зараз поділитися.


1. Ось план зонування з позначеною ділянкою, на якій хочуть будувати будинок. Згідно нього тут в принципі можна будувати житлові будинки до 16-ти поверхів.


2. Але нюанс в тому, що пропонується забудувати такими високими будинками практично повністю всю ділянку - 16-поверхівки по кутах та 14-поверхівки між ними. Також, автори цієї візуалізації трохи лукавлять - 13-поверхова будівля видавництва виглядає тут аж занадто витягнутою, насправді мала би трохи нижча.


3. Відповідно, поряд з такою масивною новобудовою, будинок видавництва, (який сам по собі має досить елегантні форми, хоча і є зараз дуже занедбаним) загубиться та буде візуально роздавлений його масою. Тут грає роль не так висота, як пропорції - якщо Вільна Україна струнка, то 16-поверховий Національний, в якого ширина більша за висоту, виглядатиме поруч з нею, наче шафа.


4. Так само грузно це виглядатиме і на панорамах. Щоби уявити собі, як виглядатиме місто, якщо воно забудовуватиметься в такому дусі, достатньо глянути на панорамні фото київського лівого берега.


5. Автори проекту кажуть, що розраховують на щільність заселення у 712 чоловік на гектар (це навіть більше, ніж у Добрій Оселі з її 632 людини на гектар). При цьому найближча школа знаходиться за 700 метрів за магістральною вулицею.


6. І що ж робити? Для початку можна згадати іноземний досвід, який каже, що найбільш оптимальнною для житла є висота близько 6 поверхів - тоді є найменше навантаження на інфраструктуру та можна без космічно дорогих рішень зробити затишні подвір'я та вулиці, забезпечити всіх мешканців парковкою та зробити всі інші необхідні для комфортного життя речі. Висотні домінанти якщо і є, то лише як виключення для тих, хто хоче жити вище за всіх.


7. Звісно, критикувати - не мішки носити, тому далі буде кілька ескізів-фантазій на тему "Якби я був Васюником...". Першу з них підготував архітектор Андрій Бєляєв, один з авторів житлового комплекса Вілла Магнолія. За його підрахунками, можна отримати ту саму загальну площу квартир, якщо зменшити поверховість та поставити будинки більш щільно. Більшість будинків у його варіанті мають висоту 4-6 поверхів і є лише дві 17-поверхові домінанти.


8. В результаті могло би вийти щось таке.


9. Інший варіант накинув вже я. В цьому варіанті по периметру кварталу робиться стилобатна частина з першим комерційним поверхом та п'ятьма житловими, яка відділяє повністю пішохідне внутрішнє подвір'я від вулиці. Над стилобатом піднімаються дві вежі різної висоти (16 та 28 поверхів), які є значно стрункішими візуально та не затіняють внутрішнє подвір'я так, як суцільна стіна. На даху стилобату можна також облаштувати озеленення.


9. З різних ракурсів вежі сприймаються по-різному та не затуляють собою будівлю видавництва, а навпаки доповнюють її. Загальна площа квартир у такому варіанті також виходить практично така сама, як і у варіанті, який пропонує забудовник.


10. Звісно, що дизайн цих веж мав би бути дуже стильним та презентабельним, як у цих ваших Нідерландах.


11. Вид з боку Стрийської в сторону центру.


12. Як варіант, великий квартал можна розділити на две менших, розрізавши їх пішохідної алеєю.


13. Цю вулицю можна озеленити і з неї відкривалася би перспектива на будівлю видавництва. Ось такі от фантазії. Звісно, що це все утопічно, але хай вже тут повисить. Фантазувати ж не заборонено, правда?


Дивіться також:

Новий простір для життя. Українські реалії та іноземний досвід


Стрийська-Володимира Великого - чи є життя після ДПТ?


Прогулянка сучасним районом Стокгольма (ч. 3. Стадсхаген)


Tags: архітектура, львів
Subscribe

 • Прогулянка Львовом №52

  Цієї суботи прогулявся пекельно спекотним Львовом та пофоткав всякого. Тому якщо ви раптом весь день пролежали під кондюком (заздрю), то запрошую…

 • Біля парку

  А я вам нових панорам Львова приніс - цього разу з верхніх поверхів новобудови біля Стрийського парку. запрошую до перегляду. 2. Вид в сторону…

 • Дуже багато неба

  Нещодавно випала нагода побувати у гостях у одному будиночку з дуже крутим видом з вікна. Хто в темі, той має впізнати локацію. В мене тепер ідея…

Buy for 500 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 20 comments

 • Прогулянка Львовом №52

  Цієї суботи прогулявся пекельно спекотним Львовом та пофоткав всякого. Тому якщо ви раптом весь день пролежали під кондюком (заздрю), то запрошую…

 • Біля парку

  А я вам нових панорам Львова приніс - цього разу з верхніх поверхів новобудови біля Стрийського парку. запрошую до перегляду. 2. Вид в сторону…

 • Дуже багато неба

  Нещодавно випала нагода побувати у гостях у одному будиночку з дуже крутим видом з вікна. Хто в темі, той має впізнати локацію. В мене тепер ідея…