alex_shutyuk (alex_shutyuk) wrote,
alex_shutyuk
alex_shutyuk

Результати воркшопу з перепланування дворів (ч. 1)


Воркшоп, присвячений переплануванню дворів, завершився - час показувати його результати. Подумалося, що вивалювати відразу всі шість проектів буде трохи заскладно для сприйняття (і для написання такого величезного посту також), тому розіб'ю розповідь про результати на кілька частин. Сьогодні ознайомлю вас із першими двома проектами - на вулицях Турецькій та Грінченка.

1. І почну з подвір'я на Турецькій, над яким працювали Христина Бадзян, Ксенія Ніколс-Печій, Оля Небораць та Варвара Баришнєва. Цей двір найменший з-поміж інших, які опрацьовувалися на воркшопі на ньому стоїть двоповерховий столітній будинок на сім квартир і саме тому у роботі з ним велику увагу приділили найменшим деталям та історії подвір'я


2. Як виявилося, тут ще й досить дружні мешканці, які під час роботи частували своїх проектантів випічкою та домашнім вином :)


3. Але перейдімо до проекту.4. Одним з центральних дерев подвір'я є велика яблуня, яку спочатку пропонувалося зрізати та замінити на нове, але виявилося, що вона є дуже цінною для мешканців, які фактично росли разом з нею. В результаті ця яблуня стала одним з центральних елементів двору.5. Більшість території двору вкрита старим асфальтом та використовується для паркування кількох машин.6. А це запропоноване зонування. Головна ідея полягає в тому, щоби винести паркування ближче до воріт і там же облаштувати місце для сміттєвих контейнерів, якими користувалися би лише мешканці двору, а решту території облаштувати для дозвілля та відпочинку.
7. У цього подвір'я цікава історія - на місці гаражів колись була стайня, а у самому будинку тоді ж працювала невелика пекарня, від якої лишилася висока цегляна труба, що і тепер височіє над дахом. Саме цей факт наштовхнув на ідею облаштувати у дворі вуличку пічку, у якій можна було би пекти хдіб чи ще шось смачне та тусуватися довкола. Приємно, що мешканці цю ідею підтримали. До пічки також пропонується вивести електрику та воду для господарських потреб.8.9.


10. І візуалізації.


11. Парковка при вході.


12. Зона біля пічки з декоративним освітленням над нею.


13.


14. Ще важливий момент стосовно озеленення - зараз простір довкола яблуні щільно закатано асфальтом і щоби полеглити ій життя, пропонується його забрати, та зробити довкола стовбура настил з терасної дошки, який значно краще пропускатиме вологу.


15.


16. Також враховано потреби тих, хто йде вулицею Зарицьких повз двір - для них із зовнішньої сторони передбачено лавку зі спеціальними переділками, які не даватимуть на ній лежати.


17. Вид з вулиці.


18. Вид згори.


19. І ще пара фотографій Олі, Христини та Ксенії із суботньої презентації в УКУ.


20. Ксенія розказує про план озеленення.


21. Були навіть квіти від вдячних мешканців наприкінці.

22. А тепер другий проект, який покажу сьогодні - проект перепланування подвір'я на вул. Грінченка у Шевченківському районі, над яким працювали львів'янки Олена Зварич, Ірина Брусенцова та Анастасія Обрубанська, а також Ольга Шевчук з міста Рівне. Зараз "пацієнт" виглядає так - дев'ятиповерхівки довкола, паркування та обшарпана бойлерна по центрі.


23. Хоча і помітно, що деякі мешканці намагаються наводити красу.


24. Ділянка знаходиться на перетині вулицб Грінченка та Чигиринської і зовсім недалеко від скверу зі скейт-парком, що на Богдана Хмельницького. Двір є транзитним - через нього щоранку школярі йдуть до школи із зупинок громадського тнанспорту. Цікаво, що мешканці наголосили, що цю транзитність важливо зберегти (частіше з нею намагаються всіляко боротися)


25.


26.


27. В мешканців були різні ідеї, але найбільш напруженою виявилася дилема "парковка чи місце для дітей?". Діти перемогли.


28. Пропоноване планування.29. Частина паркомісць перемістилася з середини подвір'я на зувнішню сторону кварталу, а на її місці утворилася пішохідна громадська територія. Це подвір'я відносно кількості мешканців є досить тісним, тому запекла боротьба точилася за кожний квадратний метр.


30. Розглянемо уважніше окремі зони.


31.


32. Стіну бойлерної можна задекорувати фасадною системою з малюнком, а на її даху облаштувати зелений дах (перепрошую за тавтологію).


33.


34. Тут територія вже для старших дітей.


35.


36. Також сюди вдалося втиснути невеликий спортивний майданчик.


37. Тут можна пограти у міні-футбол чи баскетбол.


38.


39. Поряд з дитячим майданчиком невелика спортивна зона.


40.


41. А так виглядають парковки ззовні кварталу.


42.


43. Та всередині.


44. Вид згори.


45. Авторки проекту за роботою.


46. Та на презентації.


47. На цьому поки все. Дякую всім за увагу. Інші проекти викладу незабаром, дочекайтеся :)


Дивіться також:

День сьомий. Завершальний


День шостий


День п'ятий


День четвертий


День третій


День другий


День перший
Tags: благоустрій, воркшоп, проект
Subscribe

 • Панорама без скайлайну

  Давно приглядався до нового ЖК Парус, який зараз будують на Кульпарківській відразу за колією. Було цікаво глянути на вид, який звідти…

 • Прогулянка Львовом №53

  Виявляється, ви скучили за прогулянками Львовом, тому ось - свіженька прогулянка не дуже туристичними закапелками осіннього Львова. Ми стартуємо…

 • Прогулянка Львовом №52

  Цієї суботи прогулявся пекельно спекотним Львовом та пофоткав всякого. Тому якщо ви раптом весь день пролежали під кондюком (заздрю), то запрошую…

Buy for 500 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 12 comments

 • Панорама без скайлайну

  Давно приглядався до нового ЖК Парус, який зараз будують на Кульпарківській відразу за колією. Було цікаво глянути на вид, який звідти…

 • Прогулянка Львовом №53

  Виявляється, ви скучили за прогулянками Львовом, тому ось - свіженька прогулянка не дуже туристичними закапелками осіннього Львова. Ми стартуємо…

 • Прогулянка Львовом №52

  Цієї суботи прогулявся пекельно спекотним Львовом та пофоткав всякого. Тому якщо ви раптом весь день пролежали під кондюком (заздрю), то запрошую…