alex_shutyuk (alex_shutyuk) wrote,
alex_shutyuk
alex_shutyuk

Результати воркшопу з перепланування дворів (ч. 2)


Перепрошую за паузу. Сьогодні друга частина матеріалів, які напрацювали на воркшопі з перепланування дворів. Цього разу розповідь про проекти дворів на Виговського та Шафарика.

1. Почну з ділянки на вул. Виговського. Це дуже велике подвір'я, одне з найбільших, які опрацьовувалися на воркшопу і знаходиться воно на перетині вулиць Городоцької та Виговського навпроти Мотозаводу. У квітні я розповідав про нього детальніше.


2. Як я вже казав, двір дуже великий. В будинках, які виходять на нього, є понад 400 квартир. Тут дуже зелено, але, звісно, є і проблеми, більшість з яких видно на цьому фото - зношений дитячий майданчик, хаотичне паркування, протоптані стежки, що затоплюються у зливу та склад магазину (на задньому плані), через який двором регулярно їздять великі вантажівки, що нікого з мешканців не радує.


3. Так виглядала перша зустрыч з мешканцями, на якій акуратно занотовувалися всі ідеї та побажання мешканців. До речі, над проектом працювали архітекторки Христина Чорноус, Анна Кінаш та ландшафтна архітекторка з Києва Оксана Кадлубицька.


4. Ось початковий план двору з аналізом стану дерев. Досить дивна деталь - волейбольний майданчик, розташований просто поперек однієї з головних пішохідних доріжок.


5. Аналіз проблемних місць подвір'я.


6. Аналіз транспортних зв'язків. Значною проблемою виявилося паркування - мешканці одного з будинків навіть дозволяли собі їздити через все подвір'я з його дитячими майданчиками та паркуватися прямо під власними вікнами на самовільно відгороджених ділянках. Зі слів інших мешканців, в процесі такої їзди ці люди не соромилися ще й сваритися на дітей, які заважали їм проїхати.


7. В мешканців було досить багато ідей та побажань, основними з яких були наведення ладу з дитячими та спортивними майданчиками, впорядкування паркування, освітлення доріжок в дворі та поряд з ним, безбар'єрність та безпечність простору. Цікавою ідеєю була організація дошки оглошень для спілкування між мешканцями. З іншого боку мешканці виявилися категорично проти вуличного мангалу та невеликої штучної водойми.
Також вже на третю зучтріч, коли мешканцям вже показували прикидку планування, організовано прийшли автовласники з вимогою збільшити кількість паркомісць.


8. Після аналізу ситуації та побажань мешканців в результаті численних правок з'явився ось такий план реорганізації подвір'я. Основні транзитні напрямки пішоходів збереглися, трохи змістившись, за рахунок чогоутворилася велика дитяча зона. Центральним елементом цієї зони стало велике дерево, яке вже зараз є окрасою цього подвір'я. Довкола нього облаштовується дерев'яний подіум, а далі за ним різноманітні елементи та кільцева доріжка для катання на скейтах та роверах. Спортивний майданчик лишається на нинішньому місці. Додаткові паркомісця розташувалися на місці нинішнього складу магазинного складу (він, наскільки вдалося вияснити, є незаконним) та інших незадіяних майданчиків на межі подвір'я.


9. І візуалізації. Центральна зона з кільцевою доріжкою та подіумом довкола дерева.


10. Вид з протилежного боку.


11. Лазанка.


12. Подіум ближче.


13.


14. Спортивний майданчик з тренажерами.


15.


16. Ділянка біля будинку, що протилежною стороною виходить на Городоцьку.


17.


18. Вид згори.


19. Робочий процес.


20. Презентація. Зліва направо - Анна Кінаш, Христина Чорноус, Оксана Кадлубицька.


21. І другий на сьогодні проект - подвір'я на вул. Шафарика 6-10 у Личаківському районі. Воно знаходиться поряд із парком Погулянка та оточене 9-поверховими будинками, у яких мешкає близько 1400 осіб.


22. Проблеми тут багато у чому схожі - витоптані газони, неорганізоване паркування, старе обладнання, поганий стан доріжок та чимало іншого. Окремі незручності спричиняв також транзитний проїзд авто крізь двір та стихійне футбольне поле під вікнами одного з будинків, шум від якого дошкуляв його мешканцям.


23. Це фото показує паркувальний майданчик, розмір якого є завеликим для одного ряду машин, відтак машини часто ставлять тут другим рядом, створюючи незручності одне одному.


24.


25. Існуючий стан.


26.


27.


28. Словом, завдання виявилося непростим і працювала над ним міжнародна команда - архітектори Діма Бібіков з Мінська та Ольга Антонюк з Вінниці, а також ландшафтні архітектори зі Львова Уляна Бережанська та Дмитро Пузанов.


29. Основними побажаннями мешканців стали універсальний спортивний майданчик, освітлення, впорядковане паркування, місця для відпочинку дорослих та дитячі майданчики для дітей різного віку та інше.


30. В результаті команда розробила ось такий проект перепланування. Додалося близько 30 нових паркомісць, які також перерозподілені на території - частина з'явилася ззовні кварталу, та на його межі. Також велика кількість паркомісць розмістилася довкола теплового пункту та у зонах, що примикають до глухих стін будинків. Важливий момент - поверхню в середині подвір'я виведено на один рівень з тротуаром (показано світло-сірим кольором), щоби машини відчували себе там в гостях на території пішоходів та перебували у дуже чітких рамках, обмежених стовпчиками. Також підвищеними зроблені переходи на розі кварталу, що повинно змушувати автомобілі уповільнюватися та давати зрозуміти, що вони перебувають у житловій зоні. Також перекрито транзитний проїзд крізь подвір'я. Всі ширини проїздів зроблено згідно норм.
Нераціонально велика паркувальна кишеня зменшилася, за рахунок чого з'вилося місце для спортивного майданчика, який вийшов практично по центрі подвір'я, відсунувши весь шум максимально далеко від вікон будинків. Довкола можна розмістити різноманітні майданчики для дозвілля дорослих та дітей, залежно від їхніх подальних ідей. Салатова трикутна пляма праворуч -  відкритий газон для відпочинку зі спортивним майданчиком, які навмисно зроблені такої форми та розміру, щоби там "не завівся якийсь футбол" (с).

31.Візуалізація зони для відпочинку дорослих, яка поки що виглядає ось так.


32. Автори проекту Уляна Бережанська, Ольга Антонюк та Діма Бібіков під час презентації.


Ось такі напрацювання. Залишилося показати ще два проекти - на Сихові та на Кульпарківській.

Дивіться також:

Результати воркшопу з перепланування дворів (ч. 1)


День сьомий. Завершальний
Tags: благоустрій, воркшоп, проект
Subscribe

 • Біля парку

  А я вам нових панорам Львова приніс - цього разу з верхніх поверхів новобудови біля Стрийського парку. запрошую до перегляду. 2. Вид в сторону…

 • Дуже багато неба

  Нещодавно випала нагода побувати у гостях у одному будиночку з дуже крутим видом з вікна. Хто в темі, той має впізнати локацію. В мене тепер ідея…

 • Вид на мільйон

  Днями випала нагода потрапити на дах одного з будинків ЖК Семицвіт і хоча це був далеко не найвищий будинок комплексу - види з нього все одно…

Buy for 500 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 8 comments