alex_shutyuk (alex_shutyuk) wrote,
alex_shutyuk
alex_shutyuk

Галопом по Одесі


Ніколи раніше не бував у Одесі і ось нарешті таки добрався до неї, щоправда лише на один день. Звісно, що за цей мікроскопічний часовий проміжок неможливо скласти повноцінне уявлення про місто, лише перші враження. Про них і розкажу.

2. Ідея поїхати до Одеси виникла досить спонтанно. Звісно, що у розпал сезону відпусток купити квиток на прямий потяг менше ніж за тиждень до поїздки було нереально, тому довелося їхати та вертатися з пересадками у Вінниці. Такий метод виявився цілком дієвим.
Перше враження від міста справляє вокзал. У Одесі він дуже красивий, але через навалу зазивал та різноманітних підозрілилих громадян затримуватись та роздивлятися інтер'єри не дуже хочеться.


3. З перших же метрів місто-герой Одеса привчає своїх гостей, що краще бути сильним та уважним.


4. Першими враженнями Одеса дуже сильно нагадала Київ, приправлений південним колоритом та курортною розслабленістю.


5. Найбільша схожість зі столицею у хаотичному паркуванні, на яке, схоже, всі махнули рукою та у розбитих тротуарах. На цьому фото видно чиєсь геніальне рішення - паркувальна кишеня просто на пішохідному переході.


6. З того, що я встиг побачити, значна частина одеських хідників виглядає приблизно так.


7. Чи так.


8. Старий асфальт тротуарів поступово здає позиції під натиском автомобілів, що паркуються на ньому.


9. Ось утворилося невелике провалля, яке хтось прикрив старими дверима.


10. Частину тротуару біля себе нерідко ремонтують кафешки чи магазини, але кожен робить це на свій смак. Щоправда в місті є дуже круті та толкові активісти, які займаються розробкою для міста універсальних правил благоустрою та інших важливих речей, однак не так складно розробити ці стандарти, як переконати міських чиновників, їх впровадити.


11.


12.


13.


14. У Одесі дуже розвинена трамвайна мережа, яка сягає віддалених від центру районів та налічує понад 20 маршрутів. Щоправда, дуже часто трамвай повзе у корках разом з приватними автівками, що не дає йому стати по-справжньому ефективним. Думаю, що при одеському плануванні було би цілком реально облаштувати трамвайні виділенки, або ж деякі вулиці взагалі віддати лише громадському транспорту.


15. Колії досить сильно зношені і їх чомусь практично не ремонтують, а деколи і взагал демонтовують. Звісно, сучасні вагони за таких умов ніхто не купує. Сміттєві баки, до речі, прийнято ставити просто взовж вулиць біля тротуару.


16. Трамвайна зупинка. Авто на фото нікуди не їдуть - вони так припарковані.


17. З тролейбусами ситуація трохи краща. Буквально щойно місто купило партію нових Богданів, пропутно пофарбувавши їх у нову ліврею. Хоча мені особисто тепер видається, що попереднє синьо-блакитне розфарбування (як на фото №4) пасує місту більше.


18. Старий тролейбус. Крім ЗіУ є також і Шкоди.


19. Чимало закладів псують фасади громіздкими пластиковими вивісками яскравих кольорів.


20.


21. У Одесі багато кафе та ресторанів зі смачною кухнею та затишними інтер'єрами, щоправда і ціни там у півтора-два рази вищі за львівські, а літні майданчики часто залишають для пішоходів зовсім трохи місця.


22.


23. З іншого боку, тут немає звички будувати під майданчиками дерев'яні помости - переважно столики стоять просто на тротуарі.


24.


25. Шось я забагато критикую... Взагалі Одеса це шикарне місто з дуже раціональним плануванням та шаленим потенціалом. Шкода, що його примудрилися довести до такого стану.


26. Тут широкі вулиці з просторими тротуарами та купою зелені.


27. Цілі вулиці засаджені гігантськими двохсотлітніми платанами, які висадили одночасно із побудовою будинків і які тепер своїми кронами накривають вулиці, утворюючи зелене шатро. У спекотну погоду це дуже рятує ситуацію. На зелених ділянках цілком комфортно, але як тільки дерева закінчуються, відчуваєш себе, наче на пательні.
До речі, одеські водії, як і їхні львівські колеги, дуже люблять виїжджати на зайняте перехрестя та блокувати рух, але при цьому майже ніхто не сигналить - все терпляче чекають на можливість проїхати.


28. Чимало вулиць при такій ширині ще й односторонні. Впевнений, що при бажанні на них легко можна знайти місце і для виокремлених смуг громадського транспорту і для велосмуг чи велодоріжок. Було би бажання.


29. Одеса активно забудовується. Тут цілком спокійно будують у самому центрі висотки, що теж дуже нагадує Київ.


30. У фаворі псевдоісторичний стиль з ліпниною та куполами. Дерев біля новобудов часто не лишається.


31.


31.


32. Звісно, тема меандрів та каріатид теж популярна, щоправда подекуди вони виглядають анекдотично.


33. Стічні труби біля землі чомусь ховають у спеціальний виступ у цоколі.


34. Дух бунтарства.


35.


36.


37. Вуличні паркани біля шкіл фарбують у яскраві кольори. І, здається, що переважно лише біля шкіл їх і ставлять.


38. Цікаве та несподіване місце - книжковий ринок, де замість книжок продають дорогий алкоголь та інші контрабандні товари.


39.


40. Були часи, коли архітектори не соромилися писати свої імена на стінах власних будинків. Чи багато таких випадків зараз?


41. Торгівля кавунами.


42. Червона доріжка одеського кінофестивалю.


43. Балкони.


44. Ще платани, справжня голландська плиточка та невисокі акуратні парканці довкола клумб.


45.


46.


47. Вуличний годинник.


48. Люди.


49.


50.


51. А ще тут є море і порт, до якого вантажівки везуть контейнери окремим шляхопроводом.


52. От що не кажіть, а море це красиво.


53.


54.


55.


56.


57.


58. Якась така сумбурна розповідь вийшла. Взагалі Одеса це місто, що варте того, щоби туди повертатися. А ще воно варте кращого ставлення до себе з боку тих, хто у ньому живе.Tags: мандри, одеса, прогулянка
Subscribe

 • Ютубчик

  Віднедавна вирішив зайнятися розвитком та наповненням каналу на Ютубі. Поки здебільшого освоюю інструментарій та функції, тому дуже похвалитися…

 • Підвішені теми

  Дивне відчуття при веденні блогу викликає момент, коли задумаєш писати про щось, підготуєш фото, збереш інформацію, а до безпосереднього написання…

 • Блогонавігація

  У цьому дописі зібрано посилання на найцікавіші дописи мого блогу. Дописи розділено за географічним принципом і кожна фотографія працює, як…

Buy for 500 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 56 comments

 • Ютубчик

  Віднедавна вирішив зайнятися розвитком та наповненням каналу на Ютубі. Поки здебільшого освоюю інструментарій та функції, тому дуже похвалитися…

 • Підвішені теми

  Дивне відчуття при веденні блогу викликає момент, коли задумаєш писати про щось, підготуєш фото, збереш інформацію, а до безпосереднього написання…

 • Блогонавігація

  У цьому дописі зібрано посилання на найцікавіші дописи мого блогу. Дописи розділено за географічним принципом і кожна фотографія працює, як…