alex_shutyuk (alex_shutyuk) wrote,
alex_shutyuk
alex_shutyuk

Львів under construction (ч. 3)


Сьогодні хотів би розказати про будови, які не увійшли до двой попередніх розповідей. Оскільки великих груп назбирати вже не вийшло, тому буде про різне потрошки. Левову частку цієї підбірки складуть будови, так чи інакше дотичні до Євро-2012, але не тільки. Отже - запрошую всіх бажаючих під кат)

1. Почну все-таки не з Євро, а з будівництва студмістечка Українського католицького університету на вул Стрийській біля податкової. З часу розвалу СРСР на цій ділянці стояв скелет недобудованого театру ПрикВО. Протягом 2009 року його досить швидко згризли екскаваторами і з 2010 почали будівництво. Зараз вже завершено і заселено гуртожиток, на ще одному корпусі тривають оздоблювальні роботи. Це гуртожиток -


2. Проект цих будівель розробила американська фірма Kallman McKinnel & Wood Architects. Щоправда на рендерах гуртожиток мав інші кольори.


3. Підозрюю, що жовтий колір з'явився в процесі адаптації проекту кимось із львівських архітекторів.


4. Сусідній корпус, який на плані багатозначно названий "багатофункціональною академічною будівлею".


5. Вид з боку податкової. Фото зроблене сьогодні.


6. Більш старе фото.


7. Можливо так виглядатимуть інтер'єри.

http://chaplinskyy.com/projects/project_details/?search_by=location&search_value=9&project_id=282

8. А так виглядає занальний план території. Цього року мають почати будувати бібліотеку, проект якої розробив німецький архітектор Стефан Беніш. Як вона виглядатиме - наразі невідомо, проект ще не показували.


9. Польське консульство на вул. Івана Франка 108. Його спорудження супроводжувалося розбірками між замовниками та генпідрядником, через які прооцесс будівництва на деякий час зупинявся. Суть розбірок, якщо вірити пресі, полягала в тому, що в якийсь момент підрядник почав вимагати за роботи додаткових коштів понад того, що було прописано в угоді, мотивуючи це непередбачуваними витратами. Польська ж сторона не погоджувалася і вимагала виконання робіт за ту суму, яка була записана в угоді. В інакшому випадку вони погрожували розірвати угоду і запросити для добудови польського підрядника.
З боку наших будівельників були звинувачення в пресі, пікети співробітників під "безсердечним" польським консульством. Хоча мені здається, що справа була в заниженій початковій ціні, яку назвали, щоби з більшої вірогідністю отримати замовлення, розраховуючи, що потім вдасться розкрутити замовника на "непередбачувані витрати". Хоча це лише моє припущення.
Потім ця історія зникла з поля зору наших ЗМІ і хто добудовував споруду - мені невідомо. Зараз вона виглядає ось так.


10. Поступово переходимо до теми Євро. Ось, наприклад, готель Нобіліс, в якому під час чемпіонату квартирувалася збірна Португалії. Він має два фасади, один з яких виходить на вул. Фредра, інший - на Герцена. Ось вид з Герцена.


11. В круглому отворі на другому поверсі згодом поставили годинник з ось такими механічники фігурами. Кажуть, що в певний час вони починають рухатися, я особисто цього не бачив.


12. Фасад, що виходить на Фредра, прикрашений стінописом, який, на мою думку, є значно красивішим за будинок, на якому його намальовано.


13.


14. В одній з веж цитаделі також зробили готель. Деякі рейтинги називають його найкращим у Львові, в той час як інші навіть не згадують.


15.


16.


17. А ось такий готель зараз будують на розі вулиць Гнатюка та Наливайка.


18. Раніше там був невеликий сквер з райськими яблунями, які забудовник зобов'язувався зберегти.


19. Однак слова дотримано не було. Побачивши, що дерева за парканом зрізаються, місцеві мешканці почали писати скарги. Це на деякий час врятувало кілька дерев. Однак, витримавши паузу, будівельники зрізали і їх. До речі ці події співпали в часі з переходом тодішнього головного архітектора міста на викладацьку посаду до Львівської Політехніки.


20. Зараз ця ділянка виглядає ось так.


21. Ще один готель відкрився на вул. Городоцькій на виїзді з міста. Скромна з виду будівля потрапила до цієї підбірки тому що увійшла до великої світової готельної мережі.


22. Ну і найголовніші єврооб'єкти, які за час підготовки, мабуть, вже встигли всім набриднути :) Львівський аеропорт ім. Данила Галицького в розпалі будівництва.


23. І кінцевий вигляд. (фото Миколи Кравцова)


24.


25.


26.


27. І наостанок - Арена Львів. Кілька разів був на його будмайданчику і приніс звідти досить багато фотографій. Ось так все починалося.


28. Після прориву крізь це болото старі мешти довелося остаточно викинути)


29. Стадіон поступово обростав м'ясом. Щоправда до офіційного відкриття його не встигли добудувати і під час урочистостей великий синій кран, який спеціально привозили з Іспанії, тримав останню секцію даху, яку не встигли закріпити. Трансляцію було організовано так, що на екрані це не було помітно.


30. Лічені дні до першого матчу.


31. Година слави львівського стадіону. Фото зроблене під час матчу Німеччина-Португалія.


32. Щоправда потім свято закінчилося, а стадіон лишився. Рівно як і питання - кому він тепер потрібен. ФК Карпати почали тут грати, але не дуже успішно. Зрештою поскаржилися на нефартовість нового стадіону та повернулися на старий стадіон Україна. Зараз ніби знову планують грати на новому стадіоні.


33. А поки Карпати думають, на порожній парковці біля стадіону проводять змагання з дріфту.


Якась мінорна вийшла кінцівка...
Дякую за увагу.
Якщо хтось пропустив, то ось попередні розповіді серії - про житло та торгово-офісні будівлі.
Tags: будівництво, львів, фото
Subscribe

 • Перші підземні смітники у Львові

  Сьогодні у Львові відкрили перший майданчик з підземними смітниками, ємності яких повністю знаходяться під землею. Якщо придушити у собі порив до…

 • Анатомія німецького ремонту

  Натрапив якось на одному німецькому форумі на величезну підбірку фото дорожніх ремонтів у Ляйпцигу. Там майже безкінечно можна роздивлятися…

 • Словенська клумба

  Колись я вже писав про реконструкцію вулиці у словенській Любляні та облаштування там місць для висадки дерев. Нещодавно побачив там цей процес на…

Buy for 500 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 17 comments

 • Перші підземні смітники у Львові

  Сьогодні у Львові відкрили перший майданчик з підземними смітниками, ємності яких повністю знаходяться під землею. Якщо придушити у собі порив до…

 • Анатомія німецького ремонту

  Натрапив якось на одному німецькому форумі на величезну підбірку фото дорожніх ремонтів у Ляйпцигу. Там майже безкінечно можна роздивлятися…

 • Словенська клумба

  Колись я вже писав про реконструкцію вулиці у словенській Любляні та облаштування там місць для висадки дерев. Нещодавно побачив там цей процес на…