alex_shutyuk (alex_shutyuk) wrote,
alex_shutyuk
alex_shutyuk

Зупинка не діє


Протягом останніх місяців через ремонти вулиць у Львові помітно змінилися трамвайні маршрути. В результаті цього одна з зупинок - кінцева трійки на Соборній випала з роботи - трамваї зараз їдуть повз неї. Пасажирів про це інформувало невелике оголошення, наклеєне на знак зупинки. В мене з'явилася ідея, як зробити це оголошення більш помітним і я вирішив спробувати зробити свій експериментальний варіант.
Вийшов ось такий двосторонній чохол розміром 200х80, надрукований на банерному полотні та скріплений довкола існуючого знаку пластиковими хомутами через металеві кільця. Друк банера обійшовся у 205 грн., пачка з сотнею хомутів коштує близько 20.

Подумалося, що текст має бути максимально лаконічним. QR-код внизу може вести на сторінку, на якій детально розписано всі зміни маршрутів.


2. Так виглядало старе оголошення. Дуже добре, що таке оголошення є, але на такій висоті з поганим зором (як в мене, наприклад) прочитати його непросто.


3. Якщо дивитися здалеку, то воно ставало майже непомітним. На нього практично ніхто не звертав увагу.


4. Більше оголошення здалеку виглядає так. Навіть на такій відстані його реально прочитати.


5. Поспостерігав за людьми. Досить велика частка стала звертати увагу на оголошення. Багато хто приходить на зупинку, читає і відразу йде далі в сторону наступної зупинки на Шухевича, яка буквально за рогом. Поки вішав, кілька людей встигли сказати щось типу "ой, як добре, що є оголошення".
Звісно, що є й такі, хто взагалі не дивиться по сторонах.


6. Дехто, прочитавши оголошення, починає розпитувати продавчиню у кіоску - "Що, справді не ходить? І що тепер?". Схоже, що до шаблону таки треба додати інформацію про найближчу зупинку - про це була дискусія при розробці шаблона.


7. Не обійшлося без казуса. Час від часу трамваї таки зарулюють на зупинку. Спитав у водійки чи є зупинка, чи таки немає.
 - Немає. - відповіла вона та кивнула на банер, який я щойно повісив.  - Он оголошення висить.
 - А чому тоді ви зараз тут стоїте?
 - То я просто розвертаюся, щоби у графік зайти.


8. В такі моменти люди розгублено дивляться по черзі на трамвай та на знак і вирішують вірити тому, що вони бачать на власні очі, а не написаному. Трамвай тим часом стоїть так 15 хвилин, і за цей час повз зупинку у штатному режимі встигають проїхати кілька його колег.


9. Так виглядає з протилежної сторони.


10. Ну і такий портрет в інтер'єрі від Саші Сладкової :) Такі діла.


Tags: транспорт, ініціатива
Subscribe

Buy for 500 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 20 comments