alex_shutyuk (alex_shutyuk) wrote,
alex_shutyuk
alex_shutyuk

Дискусія тут в нас почалася (про бомжів та лавочки)


Сьогодні якось раптово став учасником жвавої дискусії про доцільність лавочок в місті. Вона почалася з того, що краще хай їх не буде, бо на них почнуть тусуватися бомжі та алкоголіки, все засруть та поламають і стане тільки гірше. А добропорядні громадяни вже знайдуть де присісти, не страшно. Ну а закінчилося це все тим, що опонент запропонував виділити в місті територію суто для бомжів, де вони би збиралися та не бентежили шляхетну публіку своїм видом та запахом.

Відразу скажу, що я з такою позицією категорично не згідний і зараз спробую пояснити чому.
По-перше, якою є частка бездомних у наших містах? 1%? 2%? Думаю, наврядчи сильно більше. Тоді виходить, що намагаючись ускладнити їхнє і так непросте життя, ми робитимемо це ціною погіршення якості життя всіх інших містян. Але чи має це сенс в принципі? Я думаю, що ні, тому що...
По-друге, якраз маргіналізовані верстви суспільства і є найменш вимогливими до комфорту. Немає лавочки? Пффф, так ніби не можна присісти на бордюр, сходи чи просто на тротуар. В крайньому разі можна притягнути старий матрас. Шанс же, що за таких умов на вулиці проводитиме час хтось інший, прямує до нуля. Саме так маргіналізується і знецінюється міський простір.
По-третє, дуже часто головним фактором у виборі місця для бомж-тусовки стає не зручність, а ізольованість від натовпів та поглядів інших людей - глухі подвір'я та закутки, непроглядні хащі, відсутність освітлення і ттак далі. Наприклад, біля мого будинку бухі компанії регулярно влаштовують посиденьки просто під глухою стіною на підпірній стінці. Жодних лавок довкола, зате і свідків нема, лише нечасті перехожі в стороні.
Думаю, можна знайти інші аргументи.

Пропозиція організувати бомж-резервації це взагалі щось феєричне. Цікаво на підставі якого закону? Ну і як це організувати фізично - автоматників поставити чи що?  Кого захочуть ізолювати наступними після бомжів? Людей з селфі-палками чи мисливців на покемонів? Як на мене, це шлях внікуди. Наскільки я розумію, погано пахнути це не кримінальний злочин, принаймні поки. До того ж позиція "мені це не подобається - забороніть це" не вирішує проблеми, а лише поглиблює їх. Якщо закривати очі на реальність та ховати її у дальній кут шухляди, то вона не зникне. Не подобається поганий запах? Так може конструктивніше було би не ганяти бомжів з лавочок, а організовувати достатню кількість місць, де можна помитися та випрати речі?

Якісь такі думки. Взагалі складно це все. І зараз ви скажете, що не на часі. І що не для наших людей. Чи все-таки для наших? Чи як взагалі?Фото звідси.

Tags: капітан очевидність, люди
Subscribe

Buy for 500 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 35 comments