alex_shutyuk (alex_shutyuk) wrote,
alex_shutyuk
alex_shutyuk

Прогулянка Львовом №36


Нещодавно до Львові приїжджав одеський урбаніст Костянтин Ємельянов і ми трохи погуляли з ним містом, показуючи, що в нас відбувається. Фоток якраз назбиралося на окремий допис.

2. Взагалі Костя приїздив прочитати лекцію про матеріали оздоблення вулиць.


3. Після якої вже пішли гуляти містом. Показали цце проблемне місце на Підвальній. Тут часто виникають проблеми через те, що авто та трамваї їдуть по прямі у два ряди, а потім на повороті трамвай починає зміщуватися на середину і всі, хто їде поряд з ним, опиняються на зустрічних трамвайних коліях та стопорять рух. Нещодавно комісія з безпеки дорожнього руху виріши облаштувати тут острівець, який би зводив дав потоки у один ще до повороту, але Львівелектротранс активно виступив проти цього, бо "це нічого не змінить" та "стане тільки гірше". Зупинилися на тому, що спочатку зроблять острівець тимчасовим із водоналивних бар'єрів та подивляться, як він працюватиме і вже тоді приймуть остаточне рішення.


4. Тим часом якісь жартівники поперевертали таблички маршрутів у трамваях догори дригом.


5. Пройшли через Галицьку.


6. На просп. Свободи люди майже не ходять велодоріжкою. Щоправда і роверистів не видно.


7. Душевна деталь.


8. Цікаво, чи вважається ця підставка літнім майданчиком?


9. Один з платанів на Чорновола на осінь почав перефарбовуватися у бордове.

10. Перехрестя Чорновола та Хімічної.


11.


12.


13. З-під асфальту проглядається несподівано рівна та акуратна бруківка. Фантастика.


14. Цю частину Замарстинівської ще мають ремонтувати.


15. А тут ремонт вже відбувся.


16.


17.


18. А це вже інштй кінець міста та вул. Садова, де зараз триває ремонт.


19. Побачити, якою ця вулиця було до ремонту, можна на гуглопанорамах. Тепер тут вимальовується така картина.


20. Тут додалося майже 90 паркомісць, велодоріжка, нові дерева та кущі.


21. Припіднятий перехід на виїзді з подвір'я.


22. Проект розробляли мої теперішні колеги по Інституту просторового розвитку.


23. Під час ремонту замінили всі підземні комунікації.


24.


25. Тактильна плитка на переходах.


26.


27. Попри вагон місця для паркування, знаходяться такі, хто кидає машину просто під дверима під'їзду. Котики засуджують таку поведінку.


28. Ось така картина.


29. Неподалік на Городоцькій ремонтують міст через залізницю.


30. Його розширюють до 4-х смуг руху, але все решта не тішить. Під час робіт зрізали чимало дерев поряд. При смугах руху 3,75 м тротуари запланували у півтора метри, велодоріжок не передбачили. Можливо ще вдасться вибороти облаштування тут велодоріжки за рахунок звуження смуг та виділенки для громадського транспорту. А може і ні. Проект же вже пройшов державну експертизу.


31.


32. Ремонт Київської. Ось, до речі, фото цього місця до ремонту.


33. В сквері на Японській поставили перші лавки. На черзі ще освітлення та захисні стовпці, щоби по скверу не їздили машинами.


34. Ремонт Котляревського. Навіть дивно, наскільки ситуація тут відрізняється від Київської, яка ремонтується паралельно (але іншим підрядником та за проектом іншого проектанта). Довго боролися тут за облаштування підвищеної зупинки, яка би забезпечувала маломобільним групам зручнішу посадку в трамвай. Вже навіть підрядник по коліях змонтував їх так, щоб виходила потрібна за нормами ширина проїжджої частини, але все вперлося в те, що управління-замовник відмовилося оплачувати підряднику виконані роботи по заливанню основи під проїжджу частину та збільшення площі тротуара у цьому місці. "Змиріться, рухаємося вперед..." В результаті попереду нас чакає вузький тротуар та недосмуга між ним та трамваєм, яку доведеться долати всім, хто захоче на нього сісти. Не впервой, в принципі.


35. Костю тим часом захоплювали гори бруківки, навалені довкола. Каже, що в нас із каменем працюють значно акуратніше, ніж в Одесі.


36. Поворот з Котляревського на Нечуя-Левицького. Можливо проектант ще погодиться зробити принаймні направляючий острівець на перехресті Котляревського і Нечуя-Левицького в тій зоні, де візуально від рейки до рейки є де запаркуватися, але через винос кузова трамвая в повороті реально авто не влазитиме.
Аргумент проектанта проти - "а що як в той острівець хтось в'їде і поб'ється?"


37. І наприкінці заїхали на Сихів.


38.


39. Тут сталася якась халепа з газоном.


40. Просто осінь.


41.


42. Сквер на Морозній. У ці кола ми вже зовсім скоро будемо висаджувати дерева.


43.


44. Ремонт огородження на мості через залізницю.


45. Реклама.


46. З тротуаром вздовж вул. Зеленої сталася якась халепа.


47. Дитячий майданчик для галочки - мікроскопічний, у метрі від магістральної вулиці та газорозподільчого пункта, без надії на тінь.


48. І наостанок зайшли на Пасічну, де цікаво подивитися на прогрес будинків одного забудовника.


49. Найстаршому будинку праворуч вже майже 10 років. Ліворуч на передньому плані будинки, збудовані 2-3 роки тому, на задньому плані найновіший будинок, збудований буквально щойно. Мабуть про це місце варто написати окрему розповідь. Пішохідний перехід вдалині, до речі, припіднятий.


50. Благоустрій біля будинків другого покоління. Тут, на відміну від першого будинку, входи по під'їздів вже безбар'єоні. Крім мощення тут вже подумали і про озеленення. Щоправда лунки біля дерев малуваті. І ще, як на мене, бракує комерційних приміщень на перших поверхах, які зробили би простір більш живим.


51. Будинок третього покоління. Тут і прогулянці кінець, а хто після неї встиг на потяг - молодець :)


Дивіться також:

Прогулянка Львовом №35
Tags: благоустрій, прогулянка, ремонт, трамвай
Subscribe

 • Реклама, яка зносить голову

  UPD. Зранку вже дкмонтували. Вчора у різних місцях центру Львова почали з'являтися нові рекламні сітілайти абсолютно безпардонного розміру і…

 • Пивоцентризм

  Бабця, що на фото, після хвилинного споглядання зі сміхом дала оцінку фігурі, що приблизно тиждень тому в провулку в 30 метрах від Ратуші - "Ха, ще…

 • ААААААА!!!!!!1111!!11!!одинодин

  Взято з ФБ Ірини Магдиш. І це аж ніяк не фотожаба. Виявляється, 12 листопада ГО "Християнська Україна" звернулася до тодішнього…

Buy for 500 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 33 comments

 • Реклама, яка зносить голову

  UPD. Зранку вже дкмонтували. Вчора у різних місцях центру Львова почали з'являтися нові рекламні сітілайти абсолютно безпардонного розміру і…

 • Пивоцентризм

  Бабця, що на фото, після хвилинного споглядання зі сміхом дала оцінку фігурі, що приблизно тиждень тому в провулку в 30 метрах від Ратуші - "Ха, ще…

 • ААААААА!!!!!!1111!!11!!одинодин

  Взято з ФБ Ірини Магдиш. І це аж ніяк не фотожаба. Виявляється, 12 листопада ГО "Християнська Україна" звернулася до тодішнього…