alex_shutyuk (alex_shutyuk) wrote,
alex_shutyuk
alex_shutyuk

Пряма траекторія


Нещодавно помітив черговий приклад із серії "design vs. user's experience". Це перехрестя вулиць Замарстинівської та Гайдамацької. Ту частину, яку видно на фото, в результаті чого на перехресті утворився острівець. Щоправда на ділі працює все трохи не так, як запланували.

2. Так це місце виглядало на проекті. Пішохідний перехід, як бачимо, не пустили через острівець по найкоротшій для пішоходів траекторії, а перенесли аж за поворот, змушуючи пішоходів робити гак. До того ж людина, яка опиняється тут вперше і якій потрібно йти прямо вздовж Замарстинівської, може цей перехід за рогом просто не помітити.


3. В результаті виходить ось так - абсолютна більшість пішоходів йде прямою зеленою траекторією, що наочно показує протоптана на засніженому острівці стежка. Чорно-білий паркан не допомагає - його просто обходять на підході до перехрестя. Запропонована проектантами червона траекторія попитом зовсім не користується.


4. Такі от справи. До чого я це все? Та просто хотілося вчергове написати, що вулиці мають бути зручними та безпечними і для пішоходів також, враховувати їхню типову поведінку та не провокувати на порушення. І що ігнорування цього призводить до подібних наслідків, які парканом воправити вже не виходить.

Tags: вулиця, люди
Subscribe

Buy for 500 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 13 comments