alex_shutyuk (alex_shutyuk) wrote,
alex_shutyuk
alex_shutyuk

Прогулянка Цюріхом


Швейцарський Цюріх був однією з точок нашого нещодавнього маршруту. Це місто неодноразово потрапляло як до рейтингів найзручніших, так і найдорожчих міст світу, тому проїхати повз нього ми не змогли, але про всяк випадок наперед запаслися канапками та йогуртами.
Щоправда часу на знайомство з містом було менше, ніж хотілося, але дещо побачити таки вдалося - з акцентом на нові райони.

Підтримка експедиції - компанія Еко-Дім та Львівська міська рада.
А також велика подяка за теплий прийом та екскурсію містом Урсу Томанну та Мішелю Шуппіссеру.


2. Колишні промзони перетворюються на багатофункційні квартали з житлом, офісами та іншим. По естакаді праворуч чи не щохвилини майже безшумно пролітають електрички.


3. Це фото веселить думкою про те, що Деу Сенс для Цюріха напевне є більш рідкісною машиною, ніж всякі Бентлі та Феррарі.


4. Цюріх широко відомий у вузьких колах трамваєдрочерів любителів електротранспорту тим, що кілька років тому подарував понад сотню своїх старих трамваїв разом із запчастинами до них та деяким обладнанням українській Вінниці. Крок цей був суто прагматичний - це виявилося дешевше, ніж витрачатися на утилізацію в Швейцарії.
До речі, місцевий завод, на якому випускалися ті старі трамваї, зараз на межі закриття, а нові виготовленні вже концерном Бомбардьє.
А ще тут пішохідні зебри та деяка інша розмітка жовтого кольору.


5.


6. Місто знаходиться у долині, оточеній горами, тому із вулиць, трохи віддалених від центру, відкривається чудовий краєвид.


7. Довкола суцільна лаконічність та стриманість, але зустрічаються і душевні деталі, як от ці гвинтові сходи для котика.


8. Можливо навіть для цього.


9. Прагматизм та стриманість.


10.


11. Суворий дощоприймач.


12. Набережна ріки Ліммат, що впадає у Цюріхське озеро.


13. Міст через ріку чомусь має височенні борти, що дозволяють дивитися на воду лише крізь невеликі отвори. До речі, в якості покриття тротуарів тут абсолютно спокійно використовують асфальт.


14.


15. Місця для сидіння максимально брутальні.


16. На багатьох вулицях рослинність росте суворо дозовано і лише у спеціально відведених для цього місцях. Все, де рослинності бути не положено, забруковано та засипано щебенем. Це дуже контрастує із, наприклад, Нідерландами, де трава росте буквально із кожної щілини (в усіх сенсах).


17. У дворах та на житлових вулицях зелені, звісно, більше.


18. Дуже шанобливе ставлення до технічної спадщини. Ось старий завод, який переобладнали у культурно-розважальний центр. При цьому максимум конструкцій всередині зберегли, що створює враження, ніби завод у будь-який момент може відновити роботу. Один з його цехів, до слова, і зараз продовжує виготовляти насоси для нафтопродуктів, попит на які (насоси) падає через поступове зменшення видобутку нафти..


19.


20. Фасад.


21. Територія перед входом.


22. Лавки-лежаки, знову ж-таки, максимально брутальні формою та вкриті мохом.


23. Ще один колишній завод.


24.


25. Виходиш, а вулицею спокійненько котиться Роллс-Ройс.


26. Швейцарці великі спеціалісти у відливанні бетону. Причому найутилітарніша колони та підпірні стінки у їхньому виконанні набувають скульптурних форм. Сам бетон при цьому ніяк не штукатуриться.


26. Склалося враження, що велоінфраструктура тут не надто розвинена. не раз доводилося бачити роверистів, що їхали у загальному потоці, лавіруючи у корку між трамваями та автомобілями. Велодоріжок довкола при цьому видно не було.


27. Агломерація Цюріха, що є найбільшою у Швейцарії та налічує майже два мільйона мешканців, поділена на окремі зони, проїзд по яких на громадському транспорті оплачується окремо.


28. Тролейбусна зупинка.


29.


30. Веселий водій трамвая.


31. Дирчасті бетонні плити закривають грунт довкола дерев.


32.


33. Кожна смуга руху має власний світлофор.


34. Трамвайна зупинка.


35. Павільйони зроблені з розмахом.


36.Цей район повністю перебудували за останні 5 років - на місці промзони з'явилися офісні центри, перелельно реконструювали вулицю, збудувавши тут нову трамвайну лінію. Причому на лінію відразу випустили максимальну кількість вагонів, хоча перший час нею майже не користувалися, але це було політичне рішення, бо ефективний громадський транспорт піднімає вартість землі, яку місто може вигідніше продати.
Фото зроблене з велопішохідного мосту, який видно на попередньому фото.


37.


38. Біля перехрестя залишилася тупикова залізнична гілка, яка до реконструкції перетинала вулицю і якою до промзони періодично проїжджали зі швидкістю пішохода товарняки, надовго зупиняючи рух на шестисмуговій вулиці.


39. Новий сквер поряд.


40. Прибирання за песиком.


41. Територія між будинками.


42. Зустрічаються лавки дуже багатьох типів. Навіть такі.


43. У внутрішніх дворах житлових будинків кількість зелені максимальна.


44.


45. Ззовні вже так. До речі, тут дуже часто тротуари та проїжджі частини вкриваються однаковими матеріалами, через що не завжди інтуітивно зрозуміло, де чия територія, де можна їздити машиною, а де лише ходити пішки.


46.


47. Зелена зона між будинками. Жодних прикрас - підпірні стінки з металевого профіля, яким укріплюють стінки котлованів при будівництві, грунт засипано крупним щебенем.


48.


49. У дворі офісника ганяють скейтбордисти. А там де скейти, там і наркомани, ви ж розумієте.


50. Електричка.


51. Навігація на залізничній станції.


52. Залізниця займає чималу територію.


53. Долучилися до підтримування порядку, піднімаючи повалений вітром будівельний паркан.


54. Питний фонтан.


55. Дитячий майданчик.


56.


57. Ще питний фонтан.


58. Перехрестя.


59. Знайома вінниччанам картина.


60. Екран у салоні трамвая показує кілька наступних зупинок, кінцеву та можливі пересадки. Відразу після закриття дверей назву акутальної зупинки на кілька секунд замінює слово Willkommen.


61. При наближенні до зупинки з можливими пересадками на екрані показують час прибуття тих маршрутів, на які можна пересісти. Зручно.


62. Зупинка біля озера.


63. Вітер був такий, що ледь не збивало з ніг.


64.


65.


66.


67.


68.


69. Пересадочний вузол.


70. Навігація на зупинці.


71. Тактильна плитка навпроти перших дверей.


72. На цьому все. Дякую за увагу.


Дивіться також:

Біла заздрість


Країна-сад
Tags: благоустрій, місто, прогулянка, швейцарія
Subscribe

 • Прогулянка Львовом №52

  Цієї суботи прогулявся пекельно спекотним Львовом та пофоткав всякого. Тому якщо ви раптом весь день пролежали під кондюком (заздрю), то запрошую…

 • Біля парку

  А я вам нових панорам Львова приніс - цього разу з верхніх поверхів новобудови біля Стрийського парку. запрошую до перегляду. 2. Вид в сторону…

 • Дуже багато неба

  Нещодавно випала нагода побувати у гостях у одному будиночку з дуже крутим видом з вікна. Хто в темі, той має впізнати локацію. В мене тепер ідея…

Buy for 500 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 34 comments

 • Прогулянка Львовом №52

  Цієї суботи прогулявся пекельно спекотним Львовом та пофоткав всякого. Тому якщо ви раптом весь день пролежали під кондюком (заздрю), то запрошую…

 • Біля парку

  А я вам нових панорам Львова приніс - цього разу з верхніх поверхів новобудови біля Стрийського парку. запрошую до перегляду. 2. Вид в сторону…

 • Дуже багато неба

  Нещодавно випала нагода побувати у гостях у одному будиночку з дуже крутим видом з вікна. Хто в темі, той має впізнати локацію. В мене тепер ідея…