
Якось у Ляйпцигу набрів на один з прикладів вирішення паркувального питання, коли автомобілів у будинку більше, ніж місця, на якому їх можна цивілізовано поставити. В таких випадках на допомогу приходить німецька інженерія.
2. У подвір'ї цього будинку облаштували механізовану паркувальну систему типу "пазл". Машини тут зберігаються у два рівні на етажерці, яка піднімається та опускається з допомогою електромоторів.

3. Якраз під'їхали мешканці, поставили машину на свою платформу та поворотом ключа опустили її під землю.

4. Кажуть, що загалом зручно, але мотори працюють занадто повільно - хотілося би, щоби платформа рухалася пошвидше. Загалом, плата за користування паркінгом є однією зі складових оплати за житло, такою самою, як оплата електроенергії чи опалення. А от чи багато в нас людей, які готові платити за цивізізоване паркування, а не шукати безкоштовне місце на найближчому газоні - питання риторичне. Мабуть, поки паркування на газоні не загрожує неминучим штрафом, ця кількість буде прямувати до нуля.

5. Конкретно ця система виготовленя німецькою фірмою Nussbaum - вони спеціалізуються на подібних системах і на їхньому сайті є чимало варіантів, розрахованих на різну вагу машин, кількість рівнів та габарити платформи. Шкода, що відразу на вказані ціни. Але в інтернеті можна знайти ціни на китайські аналоги, ціни на які коливаються від $1500 до $100 тис, залежно від складності.

6. Схема з німецького каталогу.

7. І ще ось таке схематичне відео з сайту виробника.
Journal information