alex_shutyuk (alex_shutyuk) wrote,
alex_shutyuk
alex_shutyuk

Центральний ринок Роттердама: змішати, але не збовтувати


Однією з найбільш незвичних сучасних споруд голландського Роттердама є Markthal, збудований у 2014 році за проектом архітектурного бюро MVRDV. Важко вирішити, як правильно описати, що воно таке - житловий будинок із продуктовим ринком всередині чи навпаки - продуктовий ринок, оточений житловими будинками. Безперечно одне - ця будівля є однією з головних візитівок міста, щодня приваблює до себе тисячі місцевих мешканців та туристів та зібрала цілий врожай архітектурних відзнак. Розглянемо детальніше?

2. Ззовні Markthal являє собою гігантську витягнуту арку, торці якої закриті скляними фасадами.


3. Вид з іншого боку. У двох нижніх поверхах знаходяться кафешки, до яких можна зайти як з вулиці, так і з середини з торгового залу. Тобто кожна з них є додатковим евакуаційним виходом на випадок форс-мажорних ситуацій.


4. Бічні секції є житловими будинками, а у просторі між ними знаходиться критий продуктовий ринок. Своєю появою він зобов'язаний в тому числі і новому європейському законодавству, яке забороняє продаж деяких продуктів на відкритому повітрі.


5. Площа перед головним входом повністю пішохідна.


6. Неподалік знаходиться транспортно-пересадковий вузол із зупинкою трамвая, станцією метро та величезним вело-паркінгом. Десь тут під землею проходить ще й залізнична гілка до центрального вокзалу.


7. Вхід до ринку з протилежної сторони.


8. Невелика тупикова вуличка між Марктхолом та сусіднім офісником. Житлові секції мають свої окремі входи - на фото видно один з них.


9. Літні майданчики по периметру мають чітко обмежений розмір при тому, що площа довкола величезна.


10. А де ж автомобілі, спитаєте ви? А ось вони - під будівлею знаходиться чотирьохрівневий паркінг на 1200 машиномісць, що є найбільшим у центральній частині Роттердама.


11. Будівництво тривало з 2009 по 2014 рік. Тут видно земляні роботи у червні 2010. В процесі роботи тут знайшли рештки будівель 10 століття, з яких складалося поселення Ротта, що знаходилося на місці сучасного Роттердама. Знайдені предмети зберегли і тепер вони доступні для огляду і підземному рівні будівлі. (Фото звідси)


12. Червень 2012-го - облаштування підземного паркінга. (фото звідси)


13.


14. Травень 2013-го. (фото звідси)


15. Жовтень 2013-го - замикання арки та оздоблення фасадів. Загалом вартість будівництва склала 175 млн. євро. (фото звідси)


16. А тепер давайте зайдемо всередину та подивимося, що з того вийшло. До речі, цей скляний фасад на тросовій системі є найбільшим такого типу фасадом у Європі.


17. Вид від входу.


18. Поверхня стін та стелі оформлена художником Арно Коененом.


19. Фрагменти картини "Ріг достатку" надруковані на перфорованих металевих панелях, які, окрім іншого, забезпечують у приміщенні ринку комфортну акустику.


20. Щоби не вигадувати велосипед, просто процитую статтю з української Вікіпедії: "Зображення має велетенський розмір — 11 000 м² (завбільшки у два футбольних поля). Воно було розділене на 4 000 панелей, розміром 1,5х1,5 м. Для передачі зображення відповідної якості було залучене спеціальне програмне забезпечення від студії Pixar, за допомогою якого було створено вихідний файл розміром 1,47 TB.
Твір Коенена переміг у конкурсі, в якому брало участь дев'ять міжнародних кандидатів. Малюнок отримав схвальні відгуки дизайнерів, отримавши неофіційну назву „найбільшого витвору мистецтва світу“ та „Сикстинської капели Роттердама
“.


21. Всередину будівлі виходить частина вікон житлових квартир.


22. Деякі торгові точки є двоповерховими зі столиками на другому рівні. Не зовсім зрозуміло, навіщо парасолі у закритому приміщенні - скоріш за все просто для атмосферності.


23. Звісно, всі входи до ринку повністю безбар'єрні.


24.


25. Сам ринок оформленням вітрин та атмосферою має дуже мало спільного із звичними нам продуктовими базарами.


26.


27.


28.


29. Ескалаторна шахта по центрі торгового залу, що веде до парковки та супермаркету на мінус першому рівні.


30. Спробував побавитися панорамками. На бічних стінках ескалаторів нанесені головні дати з історії Роттердама.


31. Паркінг.


32. Вид знизу.


33.


34.


35.


36.


37.


38.


39.


40.


41.


42.


43.


44. А тепер головна інтрига - як же виглядають квартири у цьому будинку? Ось деякі приклади. В когось у внутрішній простір виходять вікна спальні.(Фото звідси)


45. Вітальня з видом на вулицю.


46. На одному з верхніх поверхів із майже горизонтальними вікнами. (Фото звідси)


47. Фото звідси.


48.


49. Ось такий будинок. І як вам? Хотіли би у такому жити? (Фото звідси)


Дивіться також:

Картинки з Роттердама


Залізничні Нідерланди
Tags: архітектура, люди, нідерланди, ринок, торгівля
Subscribe

 • Прогулянка Львовом №52

  Цієї суботи прогулявся пекельно спекотним Львовом та пофоткав всякого. Тому якщо ви раптом весь день пролежали під кондюком (заздрю), то запрошую…

 • Біля парку

  А я вам нових панорам Львова приніс - цього разу з верхніх поверхів новобудови біля Стрийського парку. запрошую до перегляду. 2. Вид в сторону…

 • Гаряча лінія на канікулах

  Деколи пробую уявити, що було би, якби деякі дописувачі Гарячої лінії міста Львова поїхали на відпочинок закордон, продовжуючи при цьому писати…

Buy for 500 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 14 comments

 • Прогулянка Львовом №52

  Цієї суботи прогулявся пекельно спекотним Львовом та пофоткав всякого. Тому якщо ви раптом весь день пролежали під кондюком (заздрю), то запрошую…

 • Біля парку

  А я вам нових панорам Львова приніс - цього разу з верхніх поверхів новобудови біля Стрийського парку. запрошую до перегляду. 2. Вид в сторону…

 • Гаряча лінія на канікулах

  Деколи пробую уявити, що було би, якби деякі дописувачі Гарячої лінії міста Львова поїхали на відпочинок закордон, продовжуючи при цьому писати…