alex_shutyuk (alex_shutyuk) wrote,
alex_shutyuk
alex_shutyuk

Чи стане сихівська лінія зеленішою?


Сьогодні хотів би розказати про проект озеленення сихівської трамвайної лінії, яким вже мабуть пів-року активно займаються мої колеги Олександра Сладкова, Орест Олеськів та Юрій Послєдніченко. Головна ідея проекту - висадити на газонах вздовж сихівської лінії різні види декоративних дерев. Зараз у процес реалізації цієї ідеї якраз наближається момент істини.

2. Повну презентацію можна переглянути за цим посиланням. Єдине уточнення - у кінцевому проекті озеленення кількість дерев збільшилася до 315.


3. Кінцева специфікація дерев виглядає так.


4.


5. Пропозиція для проміжного кільця на Угорській - висадка там японських багряників (чимало подібних дерев порізав через дорогу забудовник, що реконструює корпуси заводу Полярон). Візуалізація Олега Мочалкіна.


6. Ділянка після сихівського мосту. Дуже добре, що на розділовій смузі практично немає мереж крім буквально кількох місць, де її перетинає каналізація та теплотраси (і де, відповідно, нічого висаджуватися не буде).


7.


8. Наступний відрізок.


9. Та кінцева ділянка. Тут дерева передбачаються по одній стороні від колії.


10. Приклади пропонованих дерев.


11.


12. Перерізи.


13. Після чималої кількості дискусій з цього приводу проект та кошторис було передано підряднику, який, наскільки мені відомо, вже мав би займатися організацією висадки. А поки, випереджаючи закиди "не можна, щоби дерева росли біля трамвайних колій!", я зробив невелику підбірку подібних аналогів з різних міст. Ось, для прикладу, фінський Хельсінкі з дуже подібною до нашої ситуацією - метрова колія, закладена плиткою та номальна скандинавська зима. Дерева, як бачите, навіть не декоративні, а цілком повнорозмірні.


14. Ще осінній Хельсінкі.


15. Краків.


16. Рига, Латвія.


17. Бордо, Франція.


18. Роттердам.


Ось такий проект. Хотіли би, щоби він реалізувався?

Tags: озеленення, сихів, трамвай
Subscribe

Buy for 500 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 21 comments