alex_shutyuk (alex_shutyuk) wrote,
alex_shutyuk
alex_shutyuk

Іноземці та львівський громадський транспорт


В процесі роботи над транспортною навігацією для Львова провели невелике інтернет-опитування серед іноземців щодо того, з якими проблемами вони стикалися, користуючись нашим пеклом на колесах громадським транспортом. Загалом ми отримали 51 відповідь. Звісно, це не супер репрезентативно, але певні тенденції показує. Якщо хочете побачити детальніші результати - відкривайте допис :)

2. Отже, серед 51 респондента найбільше назвали своєю рідною англійську мову (14 людей або 27,5%), другими за кількістю виявилися носії польської мови (21,6%), далі йдуть німецька мова (11,8%) та французька (7,8%). До інших потрапили норвезька, азербайджанська, російська та латвійська мови.


3. Знання мов окрім рідної. Тут з великим відривом лідирує англійська. Загалом знання англійської задекларували 49 респондентів з 51. Ті двоє, що не знають англійської, виявилися поляками.


4. Вік респондентів.


5. Більшість бувала в Україні.


6. Та у Львові.


7. Цікаво, що дві третини зазначили, що вміють читати кирилицю. Схоже, що частина опитаних бувала в Україні досить довго і встигла її вивчити. Мабуть варто було детальніше дослідити це окремим питанням. Серед тих, хто не читає кирилицю переважають носії англійської, німецької, італійської, норвезької та голландської мови.


8. Питання про переклад чи транслітеарцію термінів типу "вулиця" чи "площа". 66% за переклад. Серед тих, хто висловився за транслітерацію трохи менше половини виявилися носіями польської та російської мов, але є також носії німецької, англійської, португальської, французької та румунської. Показово, що серед тих, для кого кирилиця є прийнятною 76% (13 з 17-ти) зазначили, що знають українську чи російську мову. Тобто можна припустити, що ці люди бували в кириличних країнах достаньо довго та встигли освоїтися.


9. Інформацію про рух громадського транспорту більшість шукає в інтернеті, трохи більше половини не соромиться звертатися по допомогу до місцевих мешканців. Туристичними путівниками користується 31% опитаних. Також були відповіді про пошук інформації зі схемами руху безпосередньо на зупинках і ще багато хто окремо виділяв сервіс Google Maps.


10. У пересуванні під час подорожей більшість надає перевагу електротранспорту та ходінню пішки.


11. При цьому найбільше опитані намагаються уникати використання приватних авто, автобусів та таксі.


12. Які місця ви найчастіше відвідуєте під час подорожей. Тут прогнозовано багато набрали кафе та ресторани. До розділу "інше" потрапили парки та природа, проспекти, архітектурні пам'ятки, набережні та пляжі, культурні центри,


І наостанок найцікавіше - деякі респонденти не полінувалися розказати з якими проблемами вони стикалися при використанні нашого громадського транспорту. Переклад мій у співавторстві з гуглоперекладачем. Щоби було цікавіше читати, дамо кожному автору вигадане ім'я. Насолоджуйтеся :)

Інгвар, 28 років, Норвегія: "Так, це варварство платити тільки готівкою і навіть не отримати квиток. Немає можливості спілкуватися з водіями - ніхто просто не говорить англійською.
У автобусах не оголошуються зупинки. Немає ні графіка перевезень, ні програми для відстеження автобусів."
(зауважу, що програми для відстеження насправді є, але дізнатися про їхнє існування іноземному туристу немає звідки)

Беата, 20 років, Польща: "Якби зі мною не було мого хлопця, який є українцем, я би, мабуть, померла. Практично ніде немає розкладів. Я можу читати кирилицю тому могла зрозуміти, у якому автобусі мені потрібно їхати, але якщо б я її не знала то, знову ж таки, я би померла."

Фабіано, 34 роки, Італія: "Автобуси занадто старі, дороги в ямах, так що важко їхати велосипедом."

Джинг, 32 роки, Німеччина/Китай: "Під час мого тижневого перебування, я в основному використовувала маршрутки і лише раз сіла у трамвай. Поки Google Maps може сказати мені, де знаходяться зупинки, куди йдуть маршрути, і скільки коштує проїзд, все в порядку."

Ханнес, 23 роки, Нідерланди: "Жодних проблем окрім маршруток."

Тобіас, 52 роки, Німеччина: "Люди постійно штовхаються, занадто повільно, занадто шумно, занадто холодно, багато криків."

Роберт, 37 років, Польща: "Старе місто важкодоступне для велосипедів і людей з обмеженими можливостями. Високі бордюри і немає велосипедної інфраструктури."

Даніз, 27 років, Азербайджан: "Основні проблеми були пов'язані з оплатою. У старих трамваях було дуже незручно валідувати квитки. У автобусах іноді важко платити водію через переповнений салон."

Тереза, 31 рік, Польща: "Маршрутки забирають забагато людей, трамваї є старі, не має розкладів в якій годині що приїжджає на зупинку, зупинки в поганому стані...."

Керстін, 28 років, Німеччина: "Трамваї і автобуси регулярно застрягають у величезній пробці в центрі міста. Доступ приватних автомобілів там повинен бути обмежений. Ніхто не має перевагу в поточній ситуації."

Джонатан, 49 років, США: "Менше проблем, ніж раніше, але маршрутки можуть збивати з пантелику."

Рей, 53 роки, США: "Транспорт переповнений, складно купити квиток, автобуси не ходять за розкладом. Тим не менш, цей сайт є фантастичним: https://www.eway.in.ua/en/cities/lviv/routes"

Томас, 48 років, Німеччина: "На зупинках дуже мало інформації - дуже часто немає схеми мережі, немає розкладу руху, немає інформації про те, як купувати квитки."

Йорг, 29 років, Німеччина: "Недостатня доступність транспортних послуг у непікові години. Ненадійність протягом дня (трамваї у заторах та інше)"

Арне, 42 роки, Норвегія: "Немає автобусів та трамваїв після 23:00."

Ерік, 29 років, Велика Британія: "Транспорт дуже брудний, старий та без навігації."

Поль, 35 років, Франція: "Перша проблема для мене це відсутність карти для маршруток. Коли таксист бачить, що ви іноземець, то відразу піднімає ціну вдвічі, але при цьому не говорить англійською. Для туриста найзручнішими є мобільні додатки. Ось приклад з міста Ліона - http://www.tcl.fr/Pages-annexes/Appli-mobile-TCL"

Валдіс, 32 роки, Латвія: "Не ясно, де купити квиток і чи можна використовувати для цього свою кредитну карту."

Ентоні, 38 років, США: "Будь-який випадок використання англійської мови у транспорті це добре."

Ангус, 30 років, Австралія: "Маленькі жовті автобуси мають горіти в пеклі!"

Ось така картина. На цій оптимістичній ноті завершуємо наш огляд.

До речі, якщо маєте знайомих іноземців, які ще не відповідали на наше опитування - киньте їм посилання на нього. Дякую.

Tags: люди, навігація, транспорт
Subscribe

 • Інженерія та естетика

  Зараз триває реалізація проекту по заміні тролейбусної контактної мережі на вулиці Кульпарківській на нову та сучасну. В принципі це суто технічний…

 • Спільнокошт велопарковок

  Зараз розкажу вам про ще один актуальний спільнокошт. Якщо ви регулярно їздите містом на велосипеді, то мабуть стикалися із ситуацією, коли у…

 • Потрібні не лише велодоріжки

  Пандемія помітно вплинула на транспортні звички львів'ян та виявила проблеми, які ще рік тому здавалися віддаленим майбутнім. Зараз дуже багато…

Buy for 500 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 18 comments

 • Інженерія та естетика

  Зараз триває реалізація проекту по заміні тролейбусної контактної мережі на вулиці Кульпарківській на нову та сучасну. В принципі це суто технічний…

 • Спільнокошт велопарковок

  Зараз розкажу вам про ще один актуальний спільнокошт. Якщо ви регулярно їздите містом на велосипеді, то мабуть стикалися із ситуацією, коли у…

 • Потрібні не лише велодоріжки

  Пандемія помітно вплинула на транспортні звички львів'ян та виявила проблеми, які ще рік тому здавалися віддаленим майбутнім. Зараз дуже багато…