alex_shutyuk (alex_shutyuk) wrote,
alex_shutyuk
alex_shutyuk

Озеленена Катедральна. 5 років від ідеї


В це важко повірити, але свої перші ідеї того, як можна змінити площу Катедральну я опублікував у своєму блозі вже 5 років тому. Цього понеділка ця ідея у вигляді тактичного озеленення у кадках стала реальністю. Далі трохи передісторії та про те, як пройшов озеленювальний понеділок.

2. Так виглядав ескіз 2012 року. Тоді (ще не маючи жодного стосунку до міської ради) я уявляв собі, що площа колись стане повністю пішохідною та озелениться повнорозмірними деревами. Трьома роками пізніше була спроба на кілька днів облаштувати на площі тимчасовий громадський простір з деревами та лавками, щоби показати, що там може бути щось окрім парковки. Однак прихожани костелу прийняли процес за облаштування літнього майданчика і заблокували його - довелося імпровізувати та переносити все у дворик Ратуші.


3. Минулоріч контейнерне озеленення коштом спонсорів з'явилося і було досить позитивно сприйняте на площі Музейній. Контейнерна висадка це, звісно, тимчасовий тактичний захід, така собі демо-версія, яка дає можливість звикнути до озеленення, поекспериментувати з розміщенням, менше прив'язуватися до підземних мереж та забрати у інше місце в разі негативної реакції. Коли мова йде про історичні площі, які вимагають археології - це непоганий тимчасовий проміжний етап. Звісно, що з часом (за 3-4 роки) такі дерева потрібно буде пересаджувати в грунт - на це ж місце чи у якесь інше. До речі, часто питають, чи не замерзнуть такі дерева взимку - так ось на Музейній цьогорічну люту зиму пережили всі кадкові катальпи.


4. Дивлячись на це, місто вирішило аналогічним способом озеленити Катедральну та ще кілька вуличок у середмісті. До деяких кадок вирішили доштукувати невеликі кутові лавки.


5.


6. А тепер безпосередньо про день висадки. Місце перед початком робіт.


7. Першим ділом привезли два самоскиди землі. Щоби якомога менше смітити, під неї підстелили плівку. Процес почався трохи курйозно - муніципал, якого проінструктували тримати вільне місце для техніки, настільки вжився в образ, що ледь не прогнав і саму ту техніку, коли вона приїхала :)


8. У іншій вантажівці приїхали кадки, дерева та інші матеріали.


9. Розвантаження під об'єктивами камер.


10. Наявність рокли неймовірно полегшила процес розставляння кадок по площі. (фото зі сторінки ЛМР)


11. Висадка дерев. Спочатку грунт носили відрами, але потім приноровилися возити його по черзі двома тачками, які безперервно навантажувалися. Одна від'їхала - інша відразу стає на завантаження. Процес пришвидшився в рази.


12. Полив у промислових масштабах. Ніякого бігання з відрами - тільки ЗіЛ, тільки хардкор.


13.


14. Щойно встановлена лавка відразу почала користуватися попитом. Згодом додадуться ще.


15. Юля Юрченко показала всім, як виглядає справжній бойовий настрій :)


16. І картина наприкінці дня. Звісно, крони кленів поки зовсім малі, але з часом вони розростуться не гірше, ніж їхні родичі на площі Галицькій.


17. Фото з командою Клубу Рослин, який організовував цю висадку.


18. Ось так вийшло. І як вам? У фейсбуках люди дуже різне пишуть. А ви що скажете?


Дивіться також:

Катедральна 2.0


Музейна стала зеленішою


Tags: львів, озеленення
Subscribe

 • Спільнокошт велопарковок

  Зараз розкажу вам про ще один актуальний спільнокошт. Якщо ви регулярно їздите містом на велосипеді, то мабуть стикалися із ситуацією, коли у…

 • Спільнокошт озеленення-2021 - є ідея

  Друзі, якщо ви скучили за спільнокоштами озеленення, то в мене є для вас хороша новина - ми знову збираємо гроші на висадку нових дерев. Важливо,…

 • Збираємо на заміну платана

  Думаю, ви пам'ятаєте прекрасні платани, яки ми завдяки спільнокошту посадили на проспекті Чорновола. Торік крайнє від залізничного мосту дерево…

Buy for 500 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 8 comments