
Як може виглядати музей, збудований з нуля у невеликому місті? Як приклад можна згадати про Народний музей землі Пшемиської у польському Перемишлі, про який я згадував у своїй минулій розповіді про це місто. Тоді я показав лише, як він виглядає ззовні, а днями побував у ньому всередині і тепер хотів би показати, що побачив.
2. Попереднє фото було зроблене взимку 2015 року, а ось фото кількаденної свіжості. Мабуть, не найкращий ракурс - довколишня територія явно потребує впорядкування.

3. Виноград на фасаді помітно розрісся за останні два роки.

4. Проект музею розробила краківська архітектурна студія Kozien Architekci - це фото відразу після побудови у 2008 році взято з їхнього сайту. До речі, у них у портфоліо є також проекти музеїв у Кракові, Щецині та Вроцлаві. Вартість будівництва склала 20 млн. польських злотих.

5. Планування.

6. Спочатку покажу трохи інтер'єрів. Центральний хол. Приємно, що працівники музею спокійно дозволяють фотографувати - головне, щоби без спалаху.

7. Тут дуже стримані кольори, але водночас цікава пластика внутрішніх об'ємів.

8.

9.

10.

11. Виставкові зали поділені на кілька типів. Є зали для змінних експозицій із білими стінами, у яких я завтав виставку робіт сучасних польських, чеських та угорських художників. Чи правильніше казати "митців"?

12. Тема килимів на стінах лишається актуальною та надихає на творчі пошуки :)

13.

14. Ця робота називається "Апокаліпсис".

15. Зблизька видно, що вона складається з сотень розплавлених пластмасових іграшок. Машинки, солдатики, ляльки, дельфіни, детальки конструктора ЛЕГО - все змішалося у один різнокольоровий вінегрет.

16.

17.

18.

19. У окремому залі виставлено ікони та релігійні скульптури, зібрані у околицях Перемишля.

20. Важко не помітити, що на більшості з них написи зроблені кирилицею.

21.

22. А це вже третій поверх, зали якого присвячені історії Перемишля під час світових воєн.

23.

24. Аркуш львівської газети, у якому повідомляється про початок Першої світової війни.

25.

26.

27.

28. У залі, присвяченому Другій світовій, стіні вже сірі.

29. Текст праворуч не дуже читається, він озаглавлений Okupacja soviecka - уточнюю, щоби марки про "звільнення братських народів" не вводили читачів у оману.

30.

31.

32. Ось такий музей, одним словом. І як вам?

Дивіться також:
Ближнє закордоння

Journal information