alex_shutyuk (alex_shutyuk) wrote,
alex_shutyuk
alex_shutyuk

Озеленення Сихова власними руками


Отже, позавчора, у суботу 11 листопада ми висадили спільнокоштові дерева на розділовій смузі біля колій сихівського трамвая. Величезна подяка всім тим чудовим людям, які зробили це можливим, долучившись фінансовою підтримкою та фізичною працею. Для тих, хто не в курсі - це вже не перша висадка дерев, які були закуплені за рахунок довровільних внесків львів'ян (і не лише львів'ян) - у минулі роки таким чином нові дерева з'явилися на вулицях Городоцькій та Курбаса, просп. Чорновола та деяких інших.
На фото згори я сяю на весь Сихів сигнальним дощовиком з логотипом Belfast City Council, який мені дав поносити Роман Шмідт.

P.S. До речі, окрім ЖЖ цей допис також можна прочитати на Медіумі - віднедавна я дублюю свої дописи туди.

2. Взагалі активну роботу планували починати об 11-й, але перед тим ще треба було все підготувати та привезти все необхідне. Прикольний момент був, коли майже одночасно приїхали машини, що привезли опори, реманент та землю з керамзитом.


3. Щоби не відкладати на потім, відразу взялися збирати опори. Не встигли розкочегарилися, як приповзла сіра хмара і почався доволі відчутний дощ, від якого довелося ненадовго заховатися у машині.


4. Дощ закінчився якраз дуже вчасно - приїхала вантажівка з деревами із садового центру Еліт-Флора, що у Городку. До речі, це та ж сама машина, що колись возила бетонні кільця для круглих лавок на площі Галицькій.


5. Визирнуло сонце. Перше дерево діставали із кузова вручну, але ком сирої землі виявився важкеньким, тому надалі вирішили скористатися допомогою маніпулятора, якщо вже є така можливість. До речі, рух на проспекті Червоної Калини виявився несподівано інтенсивним.


6.


7. Ексклюзивне фото з кабіни трамвая.


8. Ями були викопані заздалегідь, тому можна було відразу приступати до висадки. Цього разу ми трохи змінили підхід і спочатку вставляли у яму опори, а вже потім дерево і засипали це все грунтом.


9. Господинькам на замітку - коріння із комом землі відразу після викопування у дерева у садовому центрі загортають у спеціальну мішковину та металеву сітку, завдяки яким грунт витримує транспортування та не розсипається, що є критично важливо для успішної посадки. Знімати цю сітку та мішковину перед посадкою не просто не потрібно, а категорично заборонено. З часом і мішковина, і металева сітка розкладуться і на розвиток дерева жодним чином не повпливають.


10. Ще один плюс копання ям заздалегідь - можна побачити, як виглядає грунт на глибині та вчасно скоригувати види дерев, що висаджуються. Наприклад ми, побачивши у деяких лунках майже суцільну глину, замінили там сосни чорні на модрини, яким такі умови підходять краще. До речі, лунки викопали на відстані понад 6 метрів від трамвайної колії - все згідно ДБН :)


11. Найбільше цього разу висадили кулястих платанів - 15 штук, а окрім них 4 модрини, 2 сосни чорних, два болотних дуби та одне тюльпанове дерево (воно ж ліріодендрон).


12. Процес висадки ліріодендрона. Дуже круто, що прийшло достутньо людей, щоби розділити функції - хтось саджав дерева, хтось готував та закріплював опори.


13. Саша, Тарас, Ліріодендрон та Юра.


14. Електрон та платани .


15. Саша та шуруповерт.


16. Павло та дуб болотний.


17. Віра та шуруповерт.


18. Наостанок лишилися сосни чорні та модрини. Сосни з отакенними комами були найважчими. Минулоріч така сама своєю вагою погнула кузов нашої тачки.


19.


20.


19. Коли вже починало сутеніти, досадили останні за день дерева - модрини. Не лякайтеся жовтої хвої - вони скидають її на зиму. Хороший захист проти викрадення в якості новорічної ялинки, що зараз активно віщують у коментарях.


20. І фото на згадку. Ще дещо треба доробити з опорами, але основну роботу встигли зробити всю. Ще лишається досадити кілька дерев взамін поламаних у попередніх висадках. Наступної суботи погода ще мала би дозволяти. Ще раз всім дякую :)


Дивіться також:

Спільнокошт озеленення: осінь-2017


Повний реєстр спільнокоштових дерев


Галицька 2.0. Громадський простір власними руками


Народне озеленення


Tags: озеленення, сихів, спільнокошт, ініціатива
Subscribe

 • Ютубчик

  Віднедавна вирішив зайнятися розвитком та наповненням каналу на Ютубі. Поки здебільшого освоюю інструментарій та функції, тому дуже похвалитися…

 • Підвішені теми

  Дивне відчуття при веденні блогу викликає момент, коли задумаєш писати про щось, підготуєш фото, збереш інформацію, а до безпосереднього написання…

 • Блогонавігація

  У цьому дописі зібрано посилання на найцікавіші дописи мого блогу. Дописи розділено за географічним принципом і кожна фотографія працює, як…

Buy for 500 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments