alex_shutyuk (alex_shutyuk) wrote,
alex_shutyuk
alex_shutyuk

Як купити три трамваї за ціною 20 дорожніх знаків?

Павло Сирватка проаналізував час проїзду час проїзду громадським транспортом цієї ділянки вул. Франка до та після реорганізації там схеми дорожнього руху та підготував цікавенну аналітику, яка дуже наочно показує навіщо потрібен пріоритет громадського транспорту та що він дає місту. Читати всім.
Далі його текст.


Як ви напевно знаєте, нещодавно на частині вулиці Франка заборонили рух всіх, хто не є автобусом, трамваєм чи оленем (схема нижче). Проте було багато скарг від водіїв та пасажирів авто, яким не зрозуміло, нащо ці всі зміни було робити.

Оскільки пройшов вже деякий час і всі звикли до нової схеми руху, давайте подивимося на вплив цих змін на те, що відслідковується міською статистикою, а саме на рух громадського транспорту.

Нова схема організації руху


Для цього порівняємо, скільки часу на проїзд від зупинки «Руставелі» до зупинки «Шухевича» витрачала 37 маршрутка восени 2016 та восени 2017 року.

Далі на графіках середній час руху транспорту за днями тижня та годинами на основі даних GPS-трекерів, встановлених на міському транспорті, відфільтровано дані про занадто швидкі та повільні випадки їзди (менше 10 секунд та більше години), які скорше за все спричинені неполадками обладнання чи затримками з передачею даних.

Час руху 37 маршрутки восени 2016 -


Час руху 37 маршрутки восени 2017 -


Після запровадження змін на Франка максимальний час їзди зменшився з 4 хвилин до 3 (в середньому) , а середній з 3+ хвилин до 1,5 хвилин. Різниця між 2016 та 2017 -


Загалом виходить, що кожен рейс 37 маршрутки економив по одній хвилині в пікові години у 2017 порівняно із 2016 роком.
Маршрути трамваїв та автобусів -


Аналіз руху трамваїв дає ще цікавіші результати. Представником трамваїв буде маршрут №9 у 2017 році та №1, який їздив у 2016 за маршрутом Княгині Ольги – Франка – Центр – Вокзал. Зупинки: «Зелена» – «Шухевича».
Час руху 1 трамвая восени 2016 -


Час руху 9 трамвая восени 2017 -


Оскільки трамваям важче об’їхати затор по зустрічній, для них ефект значно сильніший: замість 3-6 хвилин одну зупинку вони їдуть тепер 1,5-2 хвилини.
Різниця між графіками -


Загалом же можна приблизно сказати, що кожна маршрутка в напрямку від Руставелі до центру економить тепер одну хвилину, а кожен трамвай – дві. Багато це чи мало? Можливо, і не варто було заради цього змінювати організацію руху?

Нехай кожна маршрутка (включно з автобусами маршрутів 3а, 46, 53) везе 30 пасажирів. По Франка в цьому напрямку їдуть 3а, 4а, 18, 26, 37, 46, 53. У середньому інтервал руху приймемо за 15 хвилин, тобто за годину по Франка проїдуть в цьому напрямку 28 автобусів із 840 пасажирами, а за день більше 10 тисяч пасажирів. Трамваї 3,8, 9, 11 їздять нехай також в середньому раз на 15 хвилин (8 частіше, 11 - рідше). Тоді у нас вийде 16 вагонів на годину. При 50 пасажирах на вагон це буде ще 800 людей на годину і 9 тисяч на добу.

Таким чином тільки в одному з двох напрямків Франка економиться щодня більше 450 годин нас із вами (10 тисяч по 1 хвилині + 9 тисяч по 2 хвилини = 28000 хвилин щодня, або 467 годин).

А що з рештою транспорту?

У Львові одна смуга руху пропускає не більше 450 автомобілів на годину, але це якщо без заторів та рухаючись зі швидкістю, більшою за 3 км/год., із якою останні роки їхала Франка в години пік. Тому можна вважати, що між автобусами і трамваями по Франка встигало проїхати близько 200 автомобілів. У них було 200 х 1,7 (середня кількість людей в автомобілях у Львові) = 340 людей. За 12 годин виходить 4 тисячі людей.

Висновки, проста математика

Протягом доби тільки трамваї економлять в напрямку центру досить значний час: 16 (трамваїв на годину) х 15 (годин на добу) х 2 (хвилини на кожен трамвай) = 2880 хвилин, або 48 годин роботи трамваїв, це 3 трамваї, що відпрацювали 12-годинну зміну кожен.

Тож фактично місто за ціною кількох десятків дорожніх знаків «купило» три трамваї та ще кілька автобусів, які замість стояння в заторах возять додаткових пасажирів містом.

Підрахунки говорять, що протягом доби 19000 людей економлять 460 годин, в той час 4000 людей в час заторів можуть витратити на 5 хв більше в заторах (або по 3 хвилини на кожне авто, пам’ятаємо ж що в автомобілі їде більше ніж 1 особа в середньому), все одно місто загалом економитиме 130 годин своїх жителів щодня.

І це все без врахування іншого напрямку Франка, яким їде приблизно така ж кількість трамваїв та автобусів з пасажирами, які теж економитимуть по кілька хвилин щодня; зменшення затрат на ремонт трамваїв через постійні смикання в заторі та інших неочевидних, але суттєвих для міста речей.

Дуже сподіваюся, що й надалі місто рахуватиме сумарний час, який витрачається всіма нами на пересування містом із тим, щоб оптимізувати його, оскільки зробити так, щоб все населення Львова могло проїхати в годину пік на власному авто через центр, фізично неможливо.
Tags: репост, статистика, трамвай, транспорт
Subscribe

 • Біля парку

  А я вам нових панорам Львова приніс - цього разу з верхніх поверхів новобудови біля Стрийського парку. запрошую до перегляду. 2. Вид в сторону…

 • Дуже багато неба

  Нещодавно випала нагода побувати у гостях у одному будиночку з дуже крутим видом з вікна. Хто в темі, той має впізнати локацію. В мене тепер ідея…

 • Вид на мільйон

  Днями випала нагода потрапити на дах одного з будинків ЖК Семицвіт і хоча це був далеко не найвищий будинок комплексу - види з нього все одно…

Buy for 500 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment