alex_shutyuk (alex_shutyuk) wrote,
alex_shutyuk
alex_shutyuk

Зимове прибирання по-вінницьки


Чи можливо мати чисте взуття взимку? У Львові, де комунальні служби щозими рапортують про тонни розсипаної на вулицях піскосуміші, це питання звучить риторично. Якось навіть складно уявити зиму без брудної сніжно-піщаної каші під ногами. Так може без цього взагалі ніяк не обійтися?
Насправді, альтернатива таки існує - наприклад, у багатьох європейських містах тротуари замість піску посипають дрібним гранітним відсівом, який значно ефективніший у боротьбі зі слизькістю і водночас не перетворюється на грязюку. Але ж це все десь у Стокгольмі чи Зальцбургу, а чи буває якось інакше на українських теренах, де наші люди, наш клімат і оце от все?
Нещодавно протягом кількох днів пробув у Вінниці і піска на тамтешніх вулицях не побачив взагалі. Як же так?

2. Як виявилося пісок для посипання вулиць у Вінниці не використовують взагалі. Замість нього на проїжджій частині використовують реагенти (місцеві знайомі казали, що деколи аж забагато), а тротуари на магістральних вулицях активно підмітають.


3. Для цього використовують спеціальні маленькі тракторці. (Фото Віктора Перлова)


4. Там, куди трактор фізично не може заїхати, працюють мітлами двірники.


5. У глибині житлових кварталів все вже значно простіше. Сюди явно не зазирають тракторці зі щітками і доріжки просто вкриті чистом втоптаним снігом. Як на мене, це краще, ніж коли розтоплений піскосіллю сніг за ніч перетворюється на льодяну корку і вимагає розсипання нової порції піскосуміші. Хоча при коливаннях температури довкола нуля таке вийде і без солі.


6. В результаті після кількох днів ходіння вінницькими вулицями моє взуття лишилося практично чистим і значно більше забруднилося на стометровому відрізку від виходу із львівського залізничного вокзалу до автобусної зупинки.


7. А це вже випадкове фото львівської вулиці.


8. Навесні цей пісок почне носити вітром і він потраплятиме у наші очі та легені.


9. Важливим також є те, що вуличний відсів (сюди входить піскосуміш, якою посипають вулиці взимку та пил, що утворюється влітку) за об'ємом посідає друге місце у структурі міського сміття - 15%, тобто орієнтовно 36 тис. тон щороку. Зважаючи на теперішні витрати на його утилізацію (800 грн. за тону), загальну вартість прикинути не складно. При цьому щебінь, який використовують у містах Євросоюзу, є багаторазового використання. Тобто це питання не лише естетики, здоров'я та екології, а й економіки.


10. Чи побачимо колись щось подібне у Львові?


Дивіться також:

Про зимовий догляд за вулицями. Чи є альтернатива піску?
Tags: вулиця, вінниця, зима
Subscribe

 • Спільнокошт озеленення-2021 - є ідея

  Друзі, якщо ви скучили за спільнокоштами озеленення, то в мене є для вас хороша новина - ми знову збираємо гроші на висадку нових дерев. Важливо,…

 • Прогулянка Львовом №51

  Запрошую всіх на чергову прогулянку Львовом. Сьогодні будемо вивчати місця, де не бувають туристи і куди ви наврядчи запросите кохану на побачення.…

 • Збираємо на заміну платана

  Думаю, ви пам'ятаєте прекрасні платани, яки ми завдяки спільнокошту посадили на проспекті Чорновола. Торік крайнє від залізничного мосту дерево…

Buy for 500 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 3 comments