alex_shutyuk (alex_shutyuk) wrote,
alex_shutyuk
alex_shutyuk

Операція "Віник в пустелі"


Цієї суботи зібралися з друзями повигрібати пісок із лунок деяких міських дерев, щоби хоч трохи полегшити їм життя. У цьому дописі трохи фоток того, як все пройшло.

2. Для початку приємна новина - петиція щодо відмови від піскосуміші на користь більш цивілізованих методів зимового догляду за вулицями за три дні з відведених 60 набрала необхідних 500 підписів та буде розглянута міською радою Львова.


3. Почали із сакур на Городоцькій. Складається враження, що цієї зими посипання піском було особливо щедрим. На жаль, дуже часто двірники, прибираючи вулицю, йдуть шляхом найменшого опору та висипають зібраний пісок у лунки дерев та на газони. В результаті залишки солі проникають у грунт, роками накопичуються там та роблять його непридатним для рослинності. Пісок, що залишається нагорі, утворює щільну корку, яка не пропускає вологу всередину. В результаті дерева дерева починають сохнути, а газони перетворюються на пустелі. Фото - Твоємісто.


4. Колись ми намотували на стовпці довкола дерев плівку. Це трохи рятувало від піскопосипальних машин, але виявилося безсилим проти цілеспрямованого двірника з лопатою.


5. Юра Тер-Арутюнян радіє, що деревам тепер стане легше дихати.


6. Сакур біля ринку Добробут кілька шуфель зимового пісочку теж не оминули. Ось так було.


7. А так стало.


8. Наступна точка - просп. Чорновола з платанами та кущами. Тут особливо рясно пісок засипали у смугу з кущами. Після численних скарг гаряча лінія міста бадьоро відрапортувала, що районна адміністрація все виправила, але на практиці це, м'яко кажучи, не відповідало дійсності. Звісно, щоби почистити всі 200 метрів цієї ділянки, тепер потрібно прикласти насправді титанічних зусиль, тому наразі просіяли щебінь у першій лунці біля переходу, де платан минулоріч прокинувся найпізніше і де піску візуально було найбільше.


9. Так ця лунка виглядала до просіювання.


10. Далі спробували прочистити щебінь з-під кущів. Щебінь з піском збирали граблями на лопату та просіювали через сітку, потім додатково замітали.


11.


12. Дівчинка, що проходила повз, від такої картини аж пустила сльозу.


13. Не знаю, що і як чистили комунальники, але із такої кількості щебеню насіялася повна тачка піску. На жаль, ідеально прибрати його без професійної техніки дуже складно - дрібні частки все одно постійно носить вітром.


14. Така чистка двометрового відрізку в чотирьох людей зайняла понад годину. Скільки часу та зусиль потрібно, щоби якісно почистити всі 200 метрів можете собі прикинути.


15. Дві різниці. Щебінь все одно запилючений, але це все одно значно краще.


16. Просто фото дощоприймача неподалік.


17. Наостанок ще зайшли на Курбаса почистити відпіску контейнери з кущами та облаштувати захист від котиків, які повадилися гострити свої пазурі об стовбури кількох катальп.


18. Так минув день. дуже хотілося б, щоби у цьому напрямку таки відбудуться позитивні зміни і вже наступної весни місто не перетворюватиметься на пустелю Сахару з піщаними буревіями і у ньому можна буде дихати на повні груди.
І ще велике дякую, всім, хто долучився до прибирання в суботу та до підписування петиції також.


Дивіться також:

Про зимовий догляд за вулицями. Чи є альтернатива піску?
Tags: проблема, технологія, ініціатива
Subscribe

 • Де краще робити виділенку - збоку чи по центру?

  Для того, щоби громадський транспорт їздив швидко та без перешкод, йому у багатьох випадках не обійтися без виділених ліній. Але як саме ці лінії…

 • А це точно Сихів?

  Проект пішохідної алеї на вулиці Вернадського, над яким я працював у Інституті просторового розвитку, напевно один з моїх улюблених. До…

 • Міста після пандемії - що зміниться?

  Хочеш чи не хочеш, а панедемія коронавірусу це світова топ-тема останніх місяців. Всім кортить дізнатися, коли це все закінчиться та яким буде світ…

Buy for 500 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment