alex_shutyuk (alex_shutyuk) wrote,
alex_shutyuk
alex_shutyuk

Про давню історію та сучасну урбаністику


Нещодавно проскочила думка, яка ніби виглядає спокусливо капітаноочевидною, але з іншого боку при глибшому аналізі може виявитися повною туфтою. Полягає вона у тому, що люди (свідомо чи ні) намагаються відтворити у своїх сучасних містах довколишнє середовище, до життя у якому вони звикли ще із часів племенного ладу. Хто звик жити у лісі, той і тепер у містах садить багато дерев. А хто здавна жив серед степів чи у пустелі, той і тепер не боїться пошкваритися на сонці.
От взяти, для прикладу сучасних німців, предки яких за часів Римської Імперії жили посеред лісів.
(Стартова картинка звідси)


2. Відповідно і у сучасних німецьких містах на вулицях повно дерев, які своїми гілками накривають тротуари та створюють приємну прохолоду.


3. Практично ліс просто під стіною торгового центру. Таких фотографій можна назбирати сотні.


4. Дерево це обов'язковий елемент майже кожної німецької вулиці від магістральної до тихої житлової.


5.


6. В цьому плані сонячна Італія помітно відрязняється. Природа та рослинність тут вже зовсім інші та немає такої кількості лісів. Відповідно, і люди звикли до інших краєвидів, які і відтворюють на вулицях своїх міст.

7. У середмісті від пекучого сонця захищає вузькість вулиць та тінь від будинків, а у новіших районах... Мабуть вже звичка місцевих мешканців до спеки.


8. Звісно, у Італії також можна зустріти тінисті вулиці з деревами, але переважно вони носять парадний характер, тоді як десятки рядових вулиць поряд виглядають якось так.


9. На площах часто також суцільний камінь без жодного клаптика зелені. Як на старих.


10. Так і на нових.


11. Інший приклад до цієї ж копилки - Швейцарія, мешканці якої здавна звикли до життя серед гір та скель з їх похмурою величною красою. Як результат - швейцарські міста також виглядають дуже стримано та подекуди суворо. На вулицях домінує сірий колір природнього каменю та бетону, а рослинність, якщо і є, то з'являється дуже дозовано, ніби і справді росте на скелях.


12. Та й самі будинки довкола часто також нагадують сірі відвісні скелі.


13. І тут я задумався - а чи є у наших містах, щось, що бере своє коріння із довколишьої природи та сивої давнини і розказує, про нас хто ми є? (Кілька людей, із якими я поділився цими роздумами першим ділом сказали, що це бруд на вулицях). Чи є що щось подібне у наших містах зараз? Перші думки про використання місцевих природних матеріалів у оздобленні та характерних для локальної природи рослин. Але можливо це надто просто та банально і є щось глибше? Як гадаєте?


Tags: місто, роздуми, традиції, історія
Subscribe

 • Інженерія та естетика

  Зараз триває реалізація проекту по заміні тролейбусної контактної мережі на вулиці Кульпарківській на нову та сучасну. В принципі це суто технічний…

 • Спільнокошт велопарковок

  Зараз розкажу вам про ще один актуальний спільнокошт. Якщо ви регулярно їздите містом на велосипеді, то мабуть стикалися із ситуацією, коли у…

 • Потрібні не лише велодоріжки

  Пандемія помітно вплинула на транспортні звички львів'ян та виявила проблеми, які ще рік тому здавалися віддаленим майбутнім. Зараз дуже багато…

Buy for 500 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 4 comments