alex_shutyuk (alex_shutyuk) wrote,
alex_shutyuk
alex_shutyuk

Скільки води влізе у Пелчинський став?


Позавчорашній потоп спровокував багато дискусій про те, хто винен і що робити і одним з питань було - а чи вмістив би гіпотетичний Пелчинський став все те море, яке набралося на перехресті вулиць Сахарова та Вітовського. Стало цікаво прикинути площі та об'єми і ось що в мене вийшло.


2. Якщо я правильно розумію, територія основного затоплення виглядала приблизно так. Обміри площі по Гуглоземлі показують трохи менше 7 тис. квадратних метрів. Якісь закутки я міг пропустити, тому для чесності округлимо до 10 тис. метрів. Глибина води у найглибшому місці становила приблизно метр. Звісно, так було не всюди, але для спрощення обрахунків уявимо, що глибина була всюди однакова - виходить, що на перехресті загалом зібралося 10 тис. кубометрів води.


3. А тепер прикинемо можливу площу ставу. Його обриси наразі пропонуються приблизно такі і це дає площу майже 9 тис. метрів квадратних. Але, щоби не ганятися за великими цифрами, зменшимо цю цифру до 7 тис. метрів.


4. Водойми в містах як правило не стоять наповнені водою по самі вінця, а мають перепад між середнім рівнем води та верхньою відміткою берегової лінії. Десь він менший, десь більший, але практично завжди є певний запас ємності. На прикладі на фото цей перепад явно більший метра.
Тобто у нашому випадку став при наявності метрового запасу може додатково вмістити щонайменше 7 тисяч кубометрів води і навіть більше, якщо його береги пологі, а не вертикальні.


5. Але вода із затопленого перехрестя до ставу у трьохстах метрах має ще якось потрапити. Дивлячись на фото потопу, подумав, що це мав би бути відкритий канал такого плану з великим запасом ємності, а не підземні труби з рещітками, пропускна здатність яких для таких масштабів є дуже малою.


6. Спробуємо прикинути можливий об'єм цього каналу. При ширині 2 метри та запасі глибини у 1 метр (а скоріш за все більше) сам канал може вмістити додатково ще 500 кубометрів води. При більшій ширині та глибині відповідно ще більше.


7. Тобто навіть за найскромнішими підрахунками виходить, що принаймні 3/4 води, яка збирається на перехресті під час сильних злив, можна відвести в сторону. Відповідно, на перехресті рівень води буде вже не метр, а максимум 25 см - різниця досить відчутна, як на мене. Причому технічно цілком можливо зробити ємність акумулюючих водойм ще більшою. Важливо також, що би всі ці водойми були поєднані у цільну взаємопов'язану систему - тільки так вона зможе працювати справді ефективно та запобігати міським повеням.


8. До речі, тиждень тому став свідком подібної тропічної зливи у німецькому Ляйпцигу. Все було як треба - потужна стіна дощу, вулицями текли справжні ріки.


9. Але вже за хвилину після завершення зливи перехрестя виглядало так. Дощ покапав та пройшов, жодних озер та підтоплень. Причому трамваї навіть під час зливи не припиняли рух.


10. Однією з причин цього є те, що Ляйпциг роками працює над відновленням системи каналів, які якраз і слугують для збирання та відведення води під час подібних злив та повеней. Приємним бонусом є те, що цими каналами можна плавати на човнах та байдарках, але це не головне їхнє призначення. Детальніше про це можна почитати тут.


Дивіться також:

Повернення води

Tags: вода, львів
Subscribe

 • Вкрали магнолію

  Це магнолія, яку кілька років тому ми посадили у алея на Морозній за раунок спільнокошту озеленення. За ці кілька років вона добре прижилася та…

 • Ну скільки ж можна???

  Тільки щойно восени ми замінили засохлий спільнокоштовий платан на вул. Руставелі, вигрібши із ями з десяток мішків піску та замінивши його…

 • Як ламають дерева

  Муніципальна варта виклала відео з камери спостереження, на якому видно, як ламали дерево на площі Катедральній. Звісно, це не вітер. Найбільше…

Buy for 500 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 5 comments