alex_shutyuk (alex_shutyuk) wrote,
alex_shutyuk
alex_shutyuk

Прогулянка середмістям Гренобля


У попередніх дописах я вже розказав про сучасні райони французького Гренобля та його залізничний вокзал, а цього разу давайте подивимося, як виглядає його невелике та затишне середмістя.

2. Починаємо нашу прогулянку з центрального проспекту Жана Жореса та рухаємося в сторону середньовічного середмістя.

3. До середини 19-го століття Гренобль був зовсім маленьким містечком та повністю вміщався всередині міських мурів. При цьому у середмісті чимало невеликих затишних площ, заповнених вуличними терасами ресторанів та кафе. Людей за цими столиками сидить досить багато, але при цьому на вулицях досить тихо - всі просто спокійно спілкуються без криків та гучного гоготання.


4. Пара дерев для створення затінку вдень, кущі, просте (без витребеньок) мощення, кілька ліхтарів та доглянуті будівлі - для створення затишку потрібно не так вже й багато.


5. Міський парк, що з'єднує середмістя із набережною ріки Ізер та станцієї фунікулера (її якраз видно вдалині). Яскраві зірки, що сяють у нічному небі, насправді є ліхтарями на стежках цитадельної гори.


6.


7. У цьому палаці 1500-х років побудови до французької революції розміщувався парламент історичного регіону Дофіне. Згодом і аж до 2002 року будівля належала місцевому суду, а останні роки у ній знаходиться уряд департаменту Ізер, столицею якого є Гренобль. Все це я прочитав зараз у Вікіпедії, а так вживу про на урядовість палацу не натякає взагалі нічого.


8.


9. В районі 23-ї години вуличні тераси поступово починають порожніти та згортатися, але схоже, що кафе все ж працюють до останнього клієнта. Офіціанти продовжували приймати замовлення і я ніде не помітив чогось схожого на "Вибачте, ми маємо зачинятися". Самі ж тераси виглядають так, що ти відчуваєш себе ніби всередині картини Ван Гога.


10. Судячи з кількості стовпчиків, у пішохідній зоні є проблема з дисциплінованістю водіїв. Чи для чого вони можуть тут стояти?


11.


12. Вечірній вигляд деяких вулиць та площ урізоманітнють картинками з проекторів на дахах будинків. При чому на цьому фото частина шестикутників намальована на плитці фарбою, а інші домальовані світлом. Виглядає цікаво.


13. Той момент, коли вивіска не псує вигляд будівлі, а прикрашає її.


14. Виглядало так, що більшість людей у кафешках не туристи, а місцеві мешканці, які зібралися поспілкуватися з друзями наприкінці робочого дня.


15.


16.


17. На цьому вечірню частину нашої прогулянки завершуємо та йдемо спати.


18. Один з моментів, які кидаються у очі на кожному метрі - збереження сотень старих автентичних деталей, які всі разом формують атмосферу міста. Відкривання балконних дверей такою ручкою перетворюється майже на ритуал.


19. Особливо якщо із цього балкона відкривається такий краєвид.


20. Звісно, у кадрі ви не побачите жодного заскленого балкона, пінопластової латки на фасаді чи ще якихось подібних речей, які так спотворюють вигляд наших міст.


21. Місцевий функціоналізм.


22.


23. Вид на ріку Ізер.


24.


25. Сквер на площі Віктора Гюго. Піймав себе на схожому на дежа-вю відчутті, що Львів на фото столітньої давності місцями виглядав не гірше і тут ти ніби опиняєшся на закольорованому старому фото вживу (маю на увазі різні деталі та озеленення скверів).


26. Ці квартали збудували вже пізніше і архітектура тут зовсім бароноосманівська. Тільки тут на відміну від Парижа нові квартали збудували не на місці старих, а поряд із ними.


27.


28.


29. Вид з площі на цитадельну гору. Як виглядає місто з цієї гори можна подивитися тут.


30.


31. Будинок зі слонами.


32.


33. Поширена у місті рішення - одномісні вуличні крісла, які стоять майже під кожним деревом у центрі. На рівному місці виходить невелике затишне місце відпочинку.


34.


35. Трамвайно-пішохідні вулиці у центрі замощені повністю у один рівень - хідники від проїжджої частини відділяє лише пологий рівчак для відведення дощової води.


36.


37.


38.


39. Столики кафе мігрують площею вслід за сонцем.


40. Поряд дзвінниця костелу святого Андре 13 століття, одна з найвідоміших будівель міста.


41.


42. Чоловік за столиком із келихом пива читає книжку.


43.


44.


45. І ось ми знову прийшли на площу біля палацу Дофіне.


46.


47.


48. Під єдиним на площі деревом також є пара крісел з чудовим видом на довколишні будинки та суворі стіни костелу святого Андре.


49.


50.


51.


52.


53. Перепочили та йдемо далі - набрідаємо на дитячий майданчик у тіні столітніх платанів.


54.


55. Судячи із парклету та напису інформаційному щиті, на цю вулицю чекає реконструкція.


56. У магазині поряд продають годиннички.


57. На деяких вулицях обійшлися зовсім без дерев, але завдяки рясним та різноманітним кущам і травам вони стають схожими на сади.


58.


59.


60.


61. На одній з вулиць зустрілася есподівано гігантська та уродська вивіска з пластику. Як таке вийшло?


62.


63. Місцевий продуктовий ринок. Хотів зайти всередину пофоткати жваву торгівлю камамбером та фуагрою, але всередині виявилося порожньо - всі продавці пішли на обід.


64. Тим часом комунальники прибирали територію довкола ринку.


65.


66.


67. Місцевий собор Нотр-Дам та пристикований до нього музей історії релігії.


68.


Знову виходимо до ріки Ізер.


69. Будинки на протилежному березі біля підніжжя фортечної гори.


70. Забув сказати, що в'їзд до центральної зони і транзитного авторуху через неї немає.


71. Тактичне озеленення на одній з невеликих площ.


72.


73. Хоча центр і пішохідний, але стовпчики у ньому все ж ставлять і, як видно, їхню відсутність відразу ж використовують.


74. Навіть для невеликого ринку вихідного дня з розетками на стовпах та лістрою на стелі.


75. Чергова міні-площа з одним, але дуже потужним деревом на ній.


76. Сама лавка до речі цікава - на ній можна сидіти вище та нижче, лицем назовні чи всередину.


77.


78.


79. А ще у Греноблі неймовірно красиві світлофори. Але про них та про те, як і на чому їздить місто - у наступних дописах. Дякую всім за увагу.


Дивіться також:

Вперед та вгору (Прогулянка на гренобльську цитадель)


Прогулянка сучасними районами Гренобля


Перебудова Парижа Османом: політика та містоTags: гренобль, франція
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Львівська Америка

  Записував сьогодні відео про львівський житловий комплекс Америка і у процесі вдалося потрапити на дах одного з будинків. На першому фото - вид у…

 • Прогулянка Львовом №50

  Я давненько не постив повноцінних прогулянок Львовом, а ви, судячи з коментарів, також за ними дуже скучили, тому саме час пройтися нетуристичним…

 • Експрес-прогулянка Львовом №49

  Трохи погуляв сьогодні містом з київськими друзями, небайдужими до урбаністики, показуючи, що в нас нового, трохи у процесі пофоткав, так що зараз…

Buy for 500 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 5 comments