alex_shutyuk (alex_shutyuk) wrote,
alex_shutyuk
alex_shutyuk

Увімкніть чарівну кнопку


Коли настає зима і у телевізійних рекламних паузах починають домінувати ліки від грипу та застуди, відразу починаєш цінувати тепло, в тому числі у громадському транспорті. Важко назвати комфортними трамваї, тролейбуси та автобуси, якщо у них дупа примерзає до сидіння, а поруччя таке холодне, що пальці зводить судома.
Звісно, щоби стало тепло, потрібно увімкнути салонні обігрівачі, але і цього недостатньо. Треба також, активувати кнопки відкривання дверей пасажиром, щоби двері відчинялися лише тоді, коли це насправді потрібно.

2. Ось як це виглядає зараз. Зима, сніг, температура мінус вісім за Цельсієм, на кінцевій зупинці стоїть екс-берлінська Татра. У її салоні навіть працюють калорифери, які намагаються прогріти салон, але їхні зусілля практично не відчутні, бо всі двері вагона відкриті весь час, поки він стоїть на зупинці. Ніхто не виходить і не заходить, але кілька хвилин трамвай стоїть із широко відчиненими дверима та запускає всередину морозне повітря з вулиці.


3. При цьому всі екс-берлінці мають на бортах та у салоні спеціальні кнопки, завдяки яким пасажири можуть відчиняти двері самостійно.


4. А ось як це могло би працювати. На фото - Краків. Також зима, також кінцева зупинка, на якій трамвай стоїть кілька хвилин, чекаючи на пасажирів. Але за замовчуванням всі його двері зачинені та не впускають всередину холод.


5. Хочете увійти? Тисніть кнопку на дверях, вони відчиняться, щоби впустити вас і за кілька секунд зачиняться знову. Це дозволяє зберігати у салоні комфортну температуру.

,
6. Так само це працює і на проміжних зупинках. Навіщо відчиняти всі двері, якщо виходить лише одна людина?


7. Під час руху ці кнопки деактивовуються, тому відчинити двері у непотрібний момент пасажири не зможуть.


8. Часто можна почути побоювання, що все це годиться лише для висококультурної Європи і занадто складно для "наших людей" (тм), але ось у Вінниці, яка використовує трамваї Міраж зі швейцарського Цюріха, ці кнопки працюють і люди абсолютно спокійно їх використовують.


9. На жаль, Львів поки таким похвалитися не може. Там де ці кнопки є (наприклад екс-берлінські та екс-ерфуртські Татри), їх не використовують, а чимало нової техніки, купленої останніми роками, не мають цієї опції принципі. Наприклад, взагалі не мають цих кнопок трамваї Електрон, шо працюють на сихівській лінії.


10. Дуже шкода, що так само не мають можливості відкривання дверей пасажирами і свіжопридбані автобуси МАЗ та Електрон, яких, на хвилиночку, вже є більше сотні. (фото звідси)


11. Хтось може сказати, що це дрібниця і краще б спочатку зробити шось інше, але, як на мене, якісний громадський транспорт складається із сотень таких "дрібниць", кожна з яких насправді є важливою та доповнює загальну картину. Сподіваюся, що з часом всі вони таки стануть звичним явищем у Львові і стане важко уявити, що колись було не так.

Tags: трамвай, транспорт
Subscribe

Posts from This Journal “трамвай” Tag

 • Португальські канікули

  Давно хотів побувати у Поргугалії і ось нарешті вдалося це зробити. Я одночасно і багато чув про цю країну, і майже нічого про неї не знав, тому…

 • Інженерія та естетика

  Зараз триває реалізація проекту по заміні тролейбусної контактної мережі на вулиці Кульпарківській на нову та сучасну. В принципі це суто технічний…

 • Прогулянка Загребом: транспорт, вулиці та цікаві деталі

  Під час минулорічної поїздки до Хорватії для знайомства з її столицею Загребом у мене було буквально кілька годин. Ми приїхали туди вже затемна і…

Buy for 500 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments