alex_shutyuk (alex_shutyuk) wrote,
alex_shutyuk
alex_shutyuk

Львів under construction (ч. 5. Проекти та фантазії)


На сторінках свого журналу я вже розповідав про львівські житлові новобудови, офіси та торгові центри, готелі та інше, заморожені будівництва. Тепер настав час зазирнути у ймовірне майбутнє та познайомитися з проектами, які, можливо, побудують в майбутньому. А можливо і не побудують.

1. Почну, мабуть, зі скандального готелю на Вірменській. В 2009 році був організований цілий конкурс з міжнародним жюрі, в якому переміг проект австрійских архітекторів. Однак, готуючи проект, вони не врахували, що Україна не Австрія і те, що нормально сприйняли б там, у Львові настільки налякало публіку і викликало стільки галасу і протестів, що результати конкурсу врешті-решт скасували, чим дуже образили переможців. Хоча візуалізації, де проектований готель зображено посеред сірих кубиків та пішохідні зебри на і так пішохідних вулицях наводять на думку, що австріяки не дуже вникали в ситуацію.
Потім в інтернетах проскакували новіші проекти з закосом під старовину, однак далі справа наразі не рушила.


2.


3. Проект торгового центру на початку вул. Дорошенка, який, за чутками, збирався будувати колишній мер Львова Любомир Буняк.


4. Житловий будинок на вул. Лисенка.


5. Проект Перетворення покинутої промспоруди на вул. Волинській (Підзамче) у торгово-офісний центр.


6. Житловий комплекс Дипломат-Парк хотіли будувати на вул. Шевченка на території мехсклозаводу. Завод розібрали і на тому все закінчилося. Наразі ні заводу, ні комплексу. Проектували, до речі, англійці з John Seifert Architects/ . Найвищий будинок мав мати 22 поверхи.7. Вище по вул. Шевченка на території заводу Автонавантажувач мав бути збудований торгово-офісний центр Квадрат. Там теж свого часу підготували майданчик, однак прийшла криза і роботи так і не розпочалися.


8.


9.


10. Проект торгово-розважального центру Форум-Львів на вул. Під Дубом вже кілька років знаходиться у перманентній стадії "от-от почнемо". Періодично проскакують новини про підписання чергового орендаря чи анонсування початку робіт, однак віз і досі там - ділянка досі порожня. Хоча збудований цей ТРЦ може мати непогані перспективи, бо став би найбільшим таким закладом так близько до центру.


11.


12.


13.


14. Буквально під боком від вищезгаданого торгового центру колись було заплановано ось такий офісник.


15. Проект житлового будинку десь в районі вулиці Панча.


16.


17. Офісник невизначеного місцезнаходження.


18. Офісно-готельно-торговий комплекс на вул. Княгині Ольги на місці колишньої військової частини. У високій вежі мали бути офіси, в нижчій - готель, все решта - торгові площі. Здача планувалася на 2012 рік. Під нього вже дуже активно почали рити котлован, однак з початком кризи відразу зупинилися. Зараз цю ділянку, наскільки я чув, розпродали кільком різним власникам і на одній з частин запланували будівництво типового 12-поверхового житлового будинку. Хоча активних робіт там наразі не видно.


19.


20.


21. Про цей офісничок на розу Кульпарківської та Перфецького теж вже можна забути, бо на його місці нещодавно почали будувати житловий будинок.


22. Зовсім поруч, на розі Кульпарківської та Виговського було запроектовано 23-поверховий офісний центр Lviv Tower. Причому працелюбні ізраільські архітектори розробили відразу три варіанти вигляду цієї вежі.


23.


24.


25. Другий варіант вигляду.


26. Третій варіант.


27. Взагалі цей проект (у кожному з варіантів) один з моїх улюблених нереалізованих львівських проектів. Він би непогано розбавив собою дев'ятиповерхову сірість навколишній спальних районів.


28.


29. Візуалізація з громадських слухань по проекту.

30. Ще один проект тих самих архітекторів - готельно-торговий комплекс з кінотеатром на вул. Пороховій.


31.


32.


33.


34. А це вже більш прозаїчна і реальна штука - офісник на вул. Угорській біля Домінант-Плази.


35. Красивим його назвати важко.


36. І відразу біля нього, на подвір'ї колишнього Полярону, запроектовано ось такий житловий будинок.


Ось такі справи. Так що коли раптом щось подібне у Львові - не лякайтеся. Я попереджав :)
Tags: будівництво, львів
Subscribe

 • Панорама без скайлайну

  Давно приглядався до нового ЖК Парус, який зараз будують на Кульпарківській відразу за колією. Було цікаво глянути на вид, який звідти…

 • Прогулянка Львовом №53

  Виявляється, ви скучили за прогулянками Львовом, тому ось - свіженька прогулянка не дуже туристичними закапелками осіннього Львова. Ми стартуємо…

 • Прогулянка Львовом №52

  Цієї суботи прогулявся пекельно спекотним Львовом та пофоткав всякого. Тому якщо ви раптом весь день пролежали під кондюком (заздрю), то запрошую…

Buy for 500 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 26 comments

 • Панорама без скайлайну

  Давно приглядався до нового ЖК Парус, який зараз будують на Кульпарківській відразу за колією. Було цікаво глянути на вид, який звідти…

 • Прогулянка Львовом №53

  Виявляється, ви скучили за прогулянками Львовом, тому ось - свіженька прогулянка не дуже туристичними закапелками осіннього Львова. Ми стартуємо…

 • Прогулянка Львовом №52

  Цієї суботи прогулявся пекельно спекотним Львовом та пофоткав всякого. Тому якщо ви раптом весь день пролежали під кондюком (заздрю), то запрошую…