alex_shutyuk (alex_shutyuk) wrote,
alex_shutyuk
alex_shutyuk

А це точно Сихів?


Проект пішохідної алеї на вулиці Вернадського, над яким я працював у Інституті просторового розвитку, напевно один з моїх улюблених. До реконструкції тут були абсолютно розвалені доріжки зі старих бетонних плит, на яких можна було поламати ноги і більше нічого. А тепер тут живий громадський простір з цікавими деталями, який явно подобається людям і який навіть за рік після відкриття виглядає практично як новий, що мене особливо здивувало. Дивлячись не деякі фото навіть не віриться, що практично кінець географії Львова. Хвали мене, моя губонько :)

2. Важливість цього місця значно виросла після запуску сихівської трамвайної лінії, кінцева зупинка якого якраз заховалася на цьому фото за кущами ліворуч. Потоки людей виросли в рази і стало очевидно, наскільки погано облаштований зв'язок з прилеглими кварталами.

3. Так виглядало те ж саме місце кілька років тому.


4. Спуститися до вулиці можна було лише сходами, обладнаними пандусом типу "спробуй не вбитися". Батьки з дитячими візками об'їжджали довкола чи зносили їх на руках.


5. Тому облаштування нормального безпечного спуску стало однією з найважливіших частин проекту. Неймовірно, але факт - за весь цей час на його бетоні з'явилося лише кілька тегів.


6. Коли я тішився у фейсбуці тому, як гарно вийшли перила, у коментарях мінорно вангували, що вся ця краса приречена на загибель при зіткненні з нашою суворою реальністю. Неймовірно, але рік потому все ціле і навіть натягнуті між стійками троси на місці. Може не все так безнадійно?


7. Вуличні крісла нагорі теж цілі, кущі та трави на місці. Єдиний мінус - одне з дерев на площі не дуже добре себе почуває.


8.


9. Думаю, не зайвим буде нагадати, що для хорошого громадського транспорту важливим є також і комфортне міське середовище, крізь яке на зупинку йдуть пасажири. Тому завдяки цій алей сихівський трамвай став трошки привабливішим.


10. Це не Відень і не Барселона, це околиця Львова.


11.


12. До реконструкції тут були дві паралельні доріжки, на одну з яких постійно вимивало грунт зі схилу ліворуч.


13.


14. Тому в процесі реконструкції структура алеї змінилася. Замість двох доріжок з'явилася одна, але більш широка, а під схилом утворилася зелена зона зі спеціальної улоговиною для збору дощової води. Там же серед трави є кілька дощоприймачів для відводу надлишків. Тобто тут працює принцип міста-губки, коли для збору дощової води використовують не лише каналізаційні колектори, а й залучають сили природи. Чим більше води втягнуть рослини - тим меншим буде навантаження на каналізацію. У світі цей принцип активно використовують, але в нас це поки що диковинка.


15. Далі є кілька невеликих розшитрень з лавками та кріслами.


16. Було.


17. Стало.


18. Було.


19.


20. А це вже протилежний кінець алеї, де з'явилася стратегічно важлива доріжка до пішохідного переходу.


21. Раніше там була просто протоптана стежка.


22.


23. По-моєму стало значно краще. Взагалі хороше місто це таке, у якому за комфортом чи приємними враженнями тобі не обов'язково пертися кудись далеко, а достатньо просто вийти на вулицю. У цьому плані тут якраз все як треба.


Tags: було-стало, вулиця, дизайн, львів, реконструкція, сихів
Subscribe

Posts from This Journal “львів” Tag

 • Прогулянка Львовом №52

  Цієї суботи прогулявся пекельно спекотним Львовом та пофоткав всякого. Тому якщо ви раптом весь день пролежали під кондюком (заздрю), то запрошую…

 • Біля парку

  А я вам нових панорам Львова приніс - цього разу з верхніх поверхів новобудови біля Стрийського парку. запрошую до перегляду. 2. Вид в сторону…

 • Дуже багато неба

  Нещодавно випала нагода побувати у гостях у одному будиночку з дуже крутим видом з вікна. Хто в темі, той має впізнати локацію. В мене тепер ідея…

Buy for 500 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 4 comments