alex_shutyuk (alex_shutyuk) wrote,
alex_shutyuk
alex_shutyuk

Місто та годинники


Аура міста складається з тисяч великих та малих деталей. Одні з них прикрашають місто, інші його псують, але всі вони разом складають унікальну загальну картину. І однією з деталей, які прикрашають місто та роблять його більш затишним для мене є вуличні годинники. Шкода, що в нас тепер їх практично не використовують у архітектурі та міському середовищі.

2. Зрозуміло, що особливо актуальними вуличні годинники були у минулому, коли наручні годинники (а тим більше мобільні телефони) ще не придумали.


3. Тепер вже ніби не проблема дізнатися час, бо наручні годинники та смартфони є у кожного, але сучасні будівлі все одно деколи прикрашають великими фасадними годиниками, які роблять місце більш душевним та впізнаваним. Додатковий бонус - це дозволяє краще орієнтуватися у місті та створює у місті мережу візуальних орієнтирів. Як приклад - залізничний вокзал Відня.


4. В Україні на новій архітектурі таке зустрічається нечасто, але деколи таки зустрічається. Як приклад - офісний центр у Дніпрі. Навіть якщо ви не знаєте, як він називається, завди можна пояснити комусь - "біля будинку з годинником на вежі повернете праворуч".


5. Дуже часто такі архітектурні годинники зустрічаються, наприклад, у Стокгольмі.


6. Цей, мабуть, був частитною більш старовинної споруди на цьому місці, а потім став частиною нового офісного центру.


7. Стокгольмська трамвайна зупинка.


8. Ще Стокгольм. Навіть дуже суворим та мінімалістичним будівлям такі деталі додають родзинку та роблять їх більш людяними.


9. І ще.


7. А це вже Нідерланди. Звісно, я не кажу, що годинники треба вішати на кожен будинок, але про них явно не варто забувати та використовувати хоча би деколи.Tags: архітектура, годинник, час
Subscribe

Buy for 500 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments