alex_shutyuk (alex_shutyuk) wrote,
alex_shutyuk
alex_shutyuk

Столичні замальовки. Сумбурно про деталі


Вчора на деньок прошвирнувся на прогулянку до Києва і тепер хочу поділитися враженнями. Почну я, мабуть, не з баянно-відкриточних виглядів, а усіляких побутово-приземлених деталей, які в повсякденному житті оточують нас та формують враження від міського простору. Відразу зауважу, що не ставив на меті фотографувати лише негатив та очорняти столицю - просто хочу описати вуличні деталі, які мені, як туристу, найбільше впали в око. Якщо цей пост когось образить - заздалегідь прошу вибачення.
Пости з приємнішими оку картинками ще будуть:)

1. Щоби хоч якось захистити тротуари від паркувальної навали машин, у Києві використовують різноманітні бетонні клумби з квітами.


2. Вони повсюди.


3. Клумби відрізняються не лишеформою, а й кольором.


4. Деколи бетонні тумби стоять з такою густиною, що розминутися із зустрічними перехожими стає досить непросто.


5.


6. Деколи ці конструкції розростаються до геть непристойних розмірів, що, мабуть, викликане вимогами безпеки. Наприклад ці, милі клумбочки захищають собою підступи до посольства Великобританії.


7. Хоча зустрічаються і стовпчики. Причому трапляються гігантські екземпляри 10 см в діаметрі та півтора метри заввишки.


8. На багатьох старих (і не дуже) будинках зустрічаються металеві сітки-вловлювачі, що захичають голови пішоходів від прицільного попадання деталі фасаду.


9.


10. Схоже, що булгаківське "Кирпич ни с того ни с сего никому и никогда на голову не свалится" вже не діє.


11. Ще одна неприємна деталь відразу кинулася в очі - покинуте на вулицях сміття. То там, то тут на тротуарах та виступаючих деталях фасадів валяються стаканчики з-під кави-чаю, пивні пляшки, сигаретні пачки та інше. Спочатку я не надавав цьому великого значення - ну, буває. Потім виправдовував це близькістю вокзалу та "відповідним контингентом", заклопотаністю студентів, що поспішають на пари, потім ще чимось...


12. Але коли мені самому стало потрібно викинути кудись порожню пляшку з-під води, головна причина стала очевидною - на вулицях катастрофічно мало смітників. Так, я пройшов близько 200 метрів від Софійської вздовж вул. Володимирської, аж поки побачив в одному з дворів сміттєві баки. І жодного вуличного смітника дорогою.
Зрозуміло, що мало хто буде носити своє сміття так далеко, а просто лишить його посеред вулиці та піде по справах.


13. Найдивніше, що далеко не завжди смітники є біля розкиданих містом кіоско-палаток, які є одними з основних генератором міського сміття.


14. В деяких туристичних місцях стає очевидно, наскільки попит на смітники настільки перевищує пропозицію. Як ось тут, біля пішоходного мосту на Труханов острів.


15. Якщо вже згадав про пішохідний міст, то продовжу про нього. Встановили ось такі конструкції, які мали б перешкоджати вилазити нагору любителям висоти. Хоча мені здається, що хто дуже захоче - все одно вилізе.


16. Тут же поряд можна пострибати з мосту вниз.


17. Людина-невидимка гуляє з дитиною.


18. А ще можна ось так з вересками пролетіти над Дніпром. Задоволення коштує 150 грн.


19. Тим часом внизу під мостом ремонтують набережну.


20. Щоправда особисто я не бачу великого задоволення в тому, щоби прогулюватися вздовж завантаженої 6-полосної магістралі, дивлячись на воду лише здалеку.


21. На самій дорозі тим часом ось така картина.


22. Найнетерплячіші обганять тягнучку тротуаром.


23. Роверисти трапляються нечасто, що в принципі не дивно, враховуючи відстані та інтенсивність руху.


24. Тому багато хто їде тротуарами.


25. Підйом від пішохідного мості до Арки дружби не в найкращому стані. Гора помалу повзе і доріжка руйнується.


26. Чув по новинах, що в Києві заборонили торгувати кавою з машин на вулицях. Самі торговці кавою цих новин, схоже не дивилися.


27. А це вже Хрещатик і скандальні каштани, які мали бути італійськими, а виявилися звичайними. Смітники тут є, до речі.


28.


29. Також на Хрещатику зробили ось такі дерев'яні лави, сидіти на яких значно приємніше, ніж на холодному камені.


30. Хіт сезону на Хрещатику - нав'язливі аніматори в костюмах мультяшних персонажів, що пристають до перехожих з пропозицією зфотографуватися разом. На перший раз це здається прикольним, однак після третього починає дратувати.


31.


32. Розлогі літні майданчики подекуди лишають пішоходам завсім небагато місця.


33. До речі - я тут насварив Київ за смітники, а треба бути справедливим - є місця, до вони є мало не центральним елементом композиції :)


34. Є місця, де вони поставлені явно із запасом.


35. А ще київські папи Карли перетворюють сухі зрізані дерева на позитивні вуличні скульптури.


36.


37. Так що, не дивлячись ні на що, в столиці є місце посмішці.


38. Хоча загалом він все-таки місто контрастів.


Tags: київ, фото
Subscribe

 • Прогулянка Львовом №52

  Цієї суботи прогулявся пекельно спекотним Львовом та пофоткав всякого. Тому якщо ви раптом весь день пролежали під кондюком (заздрю), то запрошую…

 • Біля парку

  А я вам нових панорам Львова приніс - цього разу з верхніх поверхів новобудови біля Стрийського парку. запрошую до перегляду. 2. Вид в сторону…

 • Дуже багато неба

  Нещодавно випала нагода побувати у гостях у одному будиночку з дуже крутим видом з вікна. Хто в темі, той має впізнати локацію. В мене тепер ідея…

Buy for 500 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 18 comments

 • Прогулянка Львовом №52

  Цієї суботи прогулявся пекельно спекотним Львовом та пофоткав всякого. Тому якщо ви раптом весь день пролежали під кондюком (заздрю), то запрошую…

 • Біля парку

  А я вам нових панорам Львова приніс - цього разу з верхніх поверхів новобудови біля Стрийського парку. запрошую до перегляду. 2. Вид в сторону…

 • Дуже багато неба

  Нещодавно випала нагода побувати у гостях у одному будиночку з дуже крутим видом з вікна. Хто в темі, той має впізнати локацію. В мене тепер ідея…