Як трамвай змінює французькі міста


Сьогодні будемо дивитися на Францію, а саме на те, як трамвай змінює вулиці французьких міст. Приклад Франції є дуже показовим - на хвилі автомобілізації у середині 20 століття чимало французьких міст повністю ліквідували свої трамвайні системи заради широких вулиць-автострад. Але після кількох десятиліть всім довелося визнати - задовільнити попит на "ще одну смугу і все поїде", який постійно зростає, неможливо - затори все одно зростають швидше. Довелося переглядати пріоритети і саме так у 1980-х роках у Франції почався справжній трамвайний ренесанс. Різні міста одне за одним почали з нуля відбудовувати те, від чого вони колись відмовилися. Звісно, вже з новими стандартами та підходами.
У цьому дописі підбірка "було-стало" з гуглопанорамами різних французьких міст, на вулиці якиз останніми роками повернувся трамвай. Поїхали!
Collapse )


Buy for 500 tokens
Buy promo for minimal price.

Нова велодоріжка на вул. Княгині Ольги


Через карантин велосипед став для міст як ніколи актуальним, тому давайте подивимося, як розвивається львівська велоінфраструктура, а саме - на нову велодоріжку на вул. Княгині Ольги.


Прогулянка Львовом №47. Карантинно-транспортна


Не заходячи до громадського транспорту, не торкаючись металевих поверхонь та уникаючи людських натовпів (і взагалі людей), цими вихідними пройшовся Львовом та трохи пофотографував, як міські вулиці виглядають у ці тривожні дні.
Collapse )


Сантьяго де Чилі - далекий мегаполіс зі знайомими проблемами


У минулому дописі по Чилі я розказав загалом про поїздку та враження від країни, в цього разу буде більш детальна розповідь про його столицю - місто Сантьяго. Буде про архітектуру, вуличні деталі, транспорт та ще багато іншого.
Забігаючи наперед враження від Сантьяго вийшли досить цікаві та суперечливі - з одного боку тут відчувається своя особлива атмосфера та колорит, а з іншого - чимало деталей викликали відчуття дежа-вю та бажання вигукнути "десь я це вже бачив!". Але давайте про все за порядком.
Collapse )


Як могла би виглядати привокзальна площа у Брюховичах


Якось (а точніше ще влітку 2018 року) я розказував про початок роботи над проектом площі біля залізничної станції у Брюховичах. Далі концепцій тоді справа не пішла, але картинки за терміном давності, думаю, можна показати.
Collapse )

Про безпеку вулиць - фейкову та справжню


Поки всі обговорюють коронавірус, в Україні вирує ще одна напасть - вірус імітації боротьби за безпеку пішоходів. У цього віруса є багато різних симптомів і один із них - встановлення біля пішохідних переходів яскравих пластикових манекенів хлопчиків з рюкзаками, які за задумом повинні привертати увагу водіїв, змушувати їх бути уважнішими та пригальмовувати перед переходом. Днями цю бацилу підхопила і Служба автодоріг львівської області, яка похвалилася в себе у фейсбуці про встановлення таких хлопчиків на дорогах області.
Collapse )

Подорож до Чилі - маршрут та деталі


Нещодавно я повернувся із найбільш дальньої подорожі у моєму житті, цього разу мене занесло практично на протилежний бік земної кулі - до Чилі. І в мене вже стільки разів просили розказати про деталі подорожі, що я мабуть саме з цього і почну. Тому у цьому дописі буде про маршрут, основні точки, способи пересування та всякі підводні камені. Забігаючи наперед, скажу, що поїздка вийшла дуже насиченою, пізнавальною і відчутно відкалібрувала внутрішнє відчуття "що таке добре, а що таке погано", сформоване поїздками переважно до благополучних європейських країн.

Collapse )

Прогулянка Братиславою. Євротур уже не той


Мабуть, багато хто у цьому світі знає про Братиславу завдяки фільму Євротур, де компанію бухих американців з кількома центами у кишені випадково занесло в максимально униле постсовкове місто, де несподівано виявилося, що там на ці кілька центів можна поселитися у найкращому готелі міста та продовжити нестримну п'янку. Однак з моменту виходу фільму пролетіло вже 16 років (капець), світ стрімко змінюється і столицю Словаччини ці зміни теж не оминули. То ж давайте глянемо, як вона виглядає зараз.
Collapse )