?

Log in

No account? Create an account

alex_shutyuk


...in urbanity we trust...

пульс міських перевтілень


Прогулянка Трускавцем
alex_shutyuk

Колись всеукраїнська здравниця Трускавець став для мене одним з перших міст, куди я поїхав спеціально, щоби пофоткати, що там будується. Новобудови тоді цікавили мене більше, ніж те, що відбувається довкола них, а їх там було чи не більше, ніж у Львові навіть будували першу у Львівській області 20-поверхівку.
І ось я знову тут.

До речі, віднедавна я почав вести канал на Ютубі і переглянути відеопрогулянку Трускавцем можна тут -

Read more...Collapse )

Buy for 500 tokens
Buy promo for minimal price.

Людське поведінкове
alex_shutyuk


Звернув увагу на кілька змін у побутовій поведінці людей, які відбулася буквально у кілька останніх років.
1. Рюкзаки у супермаркетах. Буквально років 5 тому при вході до супермаркетів треба було залишати рюкзак у камері схову, інакше до тебе обов'язково доколупувалися охоронці - "Не можна, не дозволено...". Коли вперше побував закордоном, то було дуже незвично, що камер схову на вході у багатьох місцях не було взагалі, всі спокійно заходили всередину із рюкзаками і працівники магазинів не звертали на це жодної уваги. Останнім часом помітив таку ж картину і в нас - покупці абсолютно спокійно заходять із рюкзаками до супермаркетів і працівники на це ніяк не реагують. Принаймні у Львові так.
2. Ковзанки на тротуарах. Коли я вчився у школі та універі, кожної зими на тротуарах з'являлися льодові доріжки, якими обов'язково треба було з розгону проїхатися на ногах. Хто обійшов збоку - той зануда. Вони були буквально всюди, особливо багато - поблизу шкіл. Остіннім часом цього чомусь вгазалі не видно. Гублюся у здогадах, чому так вийшло і що змінилося.

А які ще свіжі зміни у побутових звичках людей помітили ви? Діліться у коментах.

На ФБ накидали ще деякі моменти:

3. Більше ввічливості у побуті. Значно поширенішими стали всякі "дякую", "будь ласка" та "гарного дня".

4. Діти перестали збирати вуличні яблука. Тепер вони (яблука) просто гниють.

Tags:

15 хвилин зимових роверистів
alex_shutyuk

Днями гуляв містом і звернув увагу на чималу кількість роверистів на вулицях. Звісно, була чудова погода та вихідний день, але все ж на календарі поки зима і далеко не всі, хто зустрівся були схожі на катальщиків вихідногто дня. Здається, що буквально років 5 тому навіть влітку їх можна було зустріти менше. Пізнувато надумав фоткати всіх зустрічних, щоби зробити таку зимову велофотопідбірку. Всі фото у цьому дописі зроблені протягом буквально 15 хвилин ввечері у неділю.
Read more...Collapse )

Ютубчик
alex_shutyuk

Віднедавна вирішив зайнятися розвитком та наповненням каналу на Ютубі. Поки здебільшого освоюю інструментарій та функції, тому дуже похвалитися немає чим, але все ж - підписуйтеся на канал, тисніть на дзвіночок, вотетавсьо. Буду старатися, щоби було цікаво.
Tags:

Прогулянка Львовом №44
alex_shutyuk

Зараз у Львові відлига, спів пташок і майже весна, а я викладаю фото з прогулянки місячної давнини, коли місто засипало снігом по самі вінця. Оперативність - наше все :)
Read more...Collapse )

Не лавка прикрашає місце, а місце - лавку
alex_shutyuk

Не менш важливим моментом (а можливо і значно важливішим), ніж дизайн вуличних меблів, є їхнє правильне розташування. Навіть проста лавка із найдешевших матеріалів, яка стоїть у приємному затишному місці, скоріш за все буде знайчно більш популярною серед людей, ніж дорогий дизайнерських об'єкт, встановлений на шумній та загазованій вулиці. У той же час це не означає, що на шумних вулицях лавочки зовсім не потрібні - вони дають можливість перепочити серед міської метушні, що особливо важливо для літніх людей.
При інших рівних умовах люди в першу чергу сідають на лавки, із яких відкривається гарний краєвид, а вже потім на ті, в яких немає цієї приємної опції. Виключенням із цього є хіба алкокомпанії, для яких важливішим є усамітнення та якнайменше зайвих сторонніх поглядів.
У цьому дописі невелика підбірка лавок, які круті в першу чергу тим, у якому місці вони знаходяться.
Read more...Collapse )

Все відносно
alex_shutyuk

Цікаво, наскільки по-різному деколи сприймаються розміри різних міст, площ та будівель, залежно від оточення та багатьох інших факторів. Щось здається більшим, ніж воно є насправді, інше навпаки і часто це буває досить складно порівняти. Канал National Geografic у розповідях про різні мега-об'єкти любить міряти їх із футбольними полями та Ейфелевими вежами. Деколи буває цікаво та весело робити такі мислиннєві експерименти та уявляти,  як виглядала би та ж Ейфелева вежа посеред Львова і наскільки мініатюрними поряд з нею здавалися звиклі оку будівлі. Днями натрапив на один сайт, який дозволяє легко та наочно робити такі порівняння простими кліками по карті і надовго залип, порівнюючи різні знамениті місця та будівлі із львівськими. Ось що із цього вийшло.
Read more...Collapse )Чи не відновити зупинку на Шухевича?
alex_shutyuk

Зупинку "вул. Шухевича" на шляху до центру пару років тому скасували для трамвайних маршрутів, які мали кінцеву на площі Соборній (тоді це були трійка та п'ятірка). Як тоді оголошували трамвайні репродуктори - "Зупинку скасовано з метою прискорення трамвайного руху по вулиці Франка". Це був вимушений крок - окрім громадського транспорту тоді по цій частині Франка їхав ще й потік приватного транспорту і у години пік вулиця ставала у мертвому корку.
З того часу ситцація тут змінилася. Приватний транспорт тепер скерували у об'їзд кварталу через вулицю Князя Романа, по цьому відрізку Франка їздить тільки громадський транспорт. Загалом тут стало значно вільніше, але трійки та (тепер) вісімки і далі проїжджають повз зупинку і висаджують пасажирів вже на кінцевій площі Соборній. Відстань між цими зупинками ніби і невелика, але мені видається, що все одно її вартувало би відновити для всіх маршрутів і ось чому.
Read more...Collapse )
Вид на Боржаву
alex_shutyuk

Перший цьогорічний виїзд зі Львова заніс мене у Воловець - невелике містечко у Карпатах біля підніжжя Боржави. Фоткати можливості особливо не було, але кількома кадрами все ж хочеться поділитися.
Read more...Collapse )


Прогулянка Копером: приморська Словенія з італійським акцентом
alex_shutyuk

Після словенської столиці Любляни, яка виглядає дуже по-габсбурзьки, її найбільше приморське місто Копер справляє вже зовсім інше враження. Тут вже відчувається потужний італійський вплив та колорит у тисячах дрібних деталей та матеріалах. Воно й не дивно, адже місто свого часу майже 500 років входило до складу Венеційської республіки і італійці досить довго складали більшість її населення. А ще тут знаходиться єдиний у Словенії вантажний порт і нагадування про це також зустрічаються на вулицях, яким ми зараз трохи прогуляємося.
Read more...Collapse )