?

Log in

No account? Create an account

alex_shutyuk


...in urbanity we trust...

пульс міських перевтілень


Нові пішохідні вулиці Івано-Франківська
alex_shutyuk

Останнім часом Іван-Франківськ дуже активно реконструює вулиці у своєму середмісті. При чому вони не просто механічно перекладають мощення, а змінюють структуру вулиць, роблять їх безбар'єрними та використовують якісні природні матеріали. Виглядає дуже добротно і, що важливо, різні вулиці зроблені у одному стилі та утворюють цілісне середовище. Днями тут якраз відкрили чергову вулицю і, гуляючи Франківськом, я першим ділом пішов подивитися на них.
Read more...Collapse )Buy for 30 tokens
Buy promo for minimal price.

Не час веселитися: прогулянка вокзалами Венеції та Верони
alex_shutyuk

Мабуть, лише за двома містами рано робити висновки стосовно всієї країни, але італійські Верону та Венецію, як на мене, важко зарахувати до найкращих прикладів облаштування привокзальних площ. У обох цих прекрасних містах вокзали виявилися утилітарними та досить втомленими життям спорудами, а на новореконструйованих площах зовнішній ефект та дороговизна матеріалів багато у чому взяли гору над зручністю та комфортом щоденних користувачів. Однак і це є цікавим досвідом, який варто розглянути детальніше.
Read more...Collapse )

Sustainable Mobility: Made in Leipzig. Нотатки з лекцій (ч. 1)
alex_shutyuk

З 5 по 11 серпня відбулася літня школа Sustainable Mobility: Made in Leipzig, на якій мені випала нагода побувати і у цьому дописі я постараюся розказати про найцікавіше із почутого та побаченого протягом того тижня.
Read more...Collapse )

Скільки води влізе у Пелчинський став?
alex_shutyuk

Позавчорашній потоп спровокував багато дискусій про те, хто винен і що робити і одним з питань було - а чи вмістив би гіпотетичний Пелчинський став все те море, яке набралося на перехресті вулиць Сахарова та Вітовського. Стало цікаво прикинути площі та об'єми і ось що в мене вийшло.

Read more...Collapse )Як облаштувати привокзальну площу у Брюховичах?
alex_shutyuk

Хочу порадитися з вами стосовно нового цікавого проекту, робота над яким зараз якраз розпочинається. Мова йде про площу перед залізничною станцією у приміських Брюховичах. Її планують реконструювати наступного року і є час подумати над тим, якою вона має стати.
Read more...Collapse )


Спільнокошт озеленення 2018: які ідеї?
alex_shutyuk

Друзі, я тут подумав, що мабуть варто не забувати про наш затишний спільнокошт та подумати над тим, що і де ми можемо посадити цієї осені. Із досвіду попередніх висадок думаю, що це має бути одна локація і кількість дерев в районі 10-15. Більше вже складно якісно посадити у такому форматі.
Напишіть будь-ласка, які у вас є ідеї стосовно місць.   


Необурений коментар
alex_shutyuk
До допису з підбіркою новин про обурених львів'ян написали такий чудовий коментар, що захотілося винести його у окремий допис. Далі він. На фото якраз Миколаїв, якшошо.


Львів’яни постійно чимось обурені і незадоволені. Так, у місті є проблеми, які потребують вирішення, але львів’яни просто не жили в таких містах як Херсон, наприклад, або Миколаїв)))))) От там 100% нічого не робиться))) бур’ян росте, дерева не підрізають, навіть сухі не прибирають, дороги не робляться, комунікації не міняються, після 20:00 вже ніякого транспорту в місті нема))) ні тобі клумб, ні розваг, все обдерте і найкраща розвага — піти в ТЦ.

Я багато чим задоволена, в першу чергу тим, що це гарне і туристичне місто. Купа людей різної культури — це завжди плюс для розвитку суспільства і міста. Менталітет тутешніх жителів в цілому дуже прикольний, незважаючи на деякий перекіс з релігійністю і настороженим відношенням до представників іншої релігії і національності. Подобається відношення дорослих до дітей і відношення дітей до дітей)))) Тут нема баталій в пісочницях, де чия іграшка і хто там чию іграшку брати не повинен, а от в Севастополі було таке, що не пускали на майданчик, бо ми не в цьому будинку живемо ))))))

А те, що є невдоволені — так це певним чином і дає якийсь прогрес))) Громада у Львові активна і люди гуртом роблять швидко те, що в інших містах роками обговорюють на кухні))))

Приємно бачити, як в різних кутках Львова то парк підшаманять, то лавки поремонтують, десь велодоріжку зроблять і т.д.

Поки що, у моєму особистому рейтингу, Львів — найкраще місто України. Коли мені в сфері послуг кажуть “гарного дня, заходьте ще”, я розумію, що я вдома.

(с) El Jassasca


Хроніки обурення
alex_shutyuk


Виявляється, днями львів'яни встигли пообурюватися проведенням заняття йоги у львівському Органному залі (він же за сумісництвом костел Марії Магдалини). Вирішив спитати у Гугла, чим ще обурювалися мешканці нашого славного міста раніше. Очікувано виявилося, що багато чим. Вийшла цікава підбірка скріншотів. І ще по відчуттях чогось у ній ще явно бракує.
Read more...Collapse )Мої 5 копійок про Татри з Берліна
alex_shutyuk

Весь минулий тиждень у ФБ активно обговорювали купівлю Львівелектротрансом у Берліні тридцяти вживаних Татр КТ4, перші з яких якраз привезли до Львова. Нечасто якась тема набирає аж стільки коментарів. Думки, як завжди розділилися на "Дуже правильний раціональний крок" та "Знов накупили металобрухту, та скільки можна?". Напишу і свою трохи запізнілу думку з цього приводу.
(фото звідси)
Read more...Collapse )Коли є порозуміння
alex_shutyuk

Зайшов днями пофоткати реконструйоване подвір'я на вул. Турецькій, але перед тим як показувати фоточки розкажу трохи передісторію. Все почалося два роки тому, з ідеї залучити різних архітекторів та ландшафтників до роботи над проектами реконструкції житлових дворів спільно із їхніми мешканцями.

Першим етапом став відбір по одній локації із кожного району. Мешканці повинні були самі приготувати розповідь про своє подвір'я, причому розказати не лише про те, як все погано, а і яким вони бачать подальший розвиток і що готові, щоби ці бачення стали реальністю. Подальша робота показала, що здатність людей порозумітися у цій справі є чи не найважливішою складовою успіху.

У Галицькому районі конкуренція переможцем відбору став невеликий двір на вулиці Турецькій, що біля Парку Культури.
Read more...Collapse )