А це точно Сихів?


Проект пішохідної алеї на вулиці Вернадського, над яким я працював у Інституті просторового розвитку, напевно один з моїх улюблених. До реконструкції тут були абсолютно розвалені доріжки зі старих бетонних плит, на яких можна було поламати ноги і більше нічого. А тепер тут живий громадський простір з цікавими деталями, який явно подобається людям і який навіть за рік після відкриття виглядає практично як новий, що мене особливо здивувало. Дивлячись не деякі фото навіть не віриться, що практично кінець географії Львова. Хвали мене, моя губонько :)
Collapse )


Buy for 500 tokens
Buy promo for minimal price.

Рейки у небо. Монастир Монсеррат та його гірська залізниця


Продовжую розбирати фото з різних поїздок і сьогодні хотів би розказати про гірський монастир Монсеррат на Барселонщині, який мало того, що сам по собі виглядає, наче декорація до Володаря Перснів, та ще й його транспортне сполучення із довколишнім світом змушує здивовано відкривати рота та питати у самого себе - "А що, так можна було?". Словом - поїхали кататися на незвичній залізниці та милуватися епічними краєвидами.
Collapse )


Хай-тек та природа: як виглядає найсучасніший район Ліона


Можна скільки завгодно милуватися пам'ятками старовини та видатними архітектурними спорудами, але найкраще про сучасний стан справ у країні та місті покаже саме те, як виглядають сучасні райони. Саме можна найкраще оцінити, як сучасники ставляться до свого життєвого середовища, чи цінують природу та чи дбають про безбар'єрність середовища. Сьогодні будемо дивитися на найсучасніший район французького Ліона - Конфлуанс.
Collapse )

Найвищий дах Львова (поки що)


Свого часу я дуже полюбляв фотографувати Львів з висоти та досить активно цим займався. Побачити панорами рідного міста з нових ракурсів завжди було цікаво та дарувало свіжі враження. У цьому був ще й свій азарт - щоби потрапити на якийсь цікавий дах я ніколи не користувався болторізами та ломиками, тому завжди потрібно було спочатку знайти мешканця будинку з ключем від даху та переконати пустити мене туди. На диво, майже завжди це вдавалося - з кількох десятків спроб мені відмовили лише раз.
Потім правда часу на стало бракувати, а ще стали вільно дуступними дрони, які зробили всі ці тінці з бубном заради нових ракурсів трохи непотрібними. Але все ж - побачити такі краєвиди на власні очі це зовсім інші враження, ніж на фото.
А от днями випала нагода піднятися на дах найвищого на цей момент момент будинку у Львові, який зараз якраз добудовують на Сихоів і який має здається 25 поверхів.
Collapse )

Міста після пандемії - що зміниться?


Хочеш чи не хочеш, а панедемія коронавірусу це світова топ-тема останніх місяців. Всім кортить дізнатися, коли це все закінчиться та яким буде світ після пандемії. Тому я теж увімкну режим диванного експерта та зберу докупи трохи своїх міркувань на цю тему. По ходу діла заодно розділю свої думки щодо того, як треба та як, скоріш за все, буде в нас.
Collapse )Побачити Ель Калафат та захотіти повернутися


Деколи буває, що місця, у які давно хотів потрапити, при зустрічі прикро розчаровують та залишають тебе з німим питанням - "А нафіга я сюди перся?". А трапляється і навпаки, що місто, про яке ти раніше взагалі ніколи не чув і куди потрапив по суті випадково, справляє при зустрічі неймовірно приємне враження та залишає стійке бажання повернутися ще раз. І саме така історія сталася в мене з аргентинським місто Ель-Калафат. Чим же так підкупає місто, про існування якого ви також, скоріш за все, дізналися щойно?
Collapse )

Прогулянка Львовом №48


Запрошую на чергову прогклянку прекрасним Львовом. Сьогодні ви побачите інноваційні смітники, які не працюють, лавку-антиалкоголічку, яка працює, найбільш жлобський тротуар міста та ще багато цікавого. Вйо на свіже повітря!
Collapse )Двірцева у квітні


Зайшов вчора на площу Двірцеву подивитися, як там справи - трохи пофотографував та записав відео (до речі - підписуйтесь на мій ютуб-канал!). Якщо коротко, то там попри карантин тривають роботи - вже майже готова половина приватного транспорту, там змонтували довге накриття, доробляють фонтан та висадили майже всі дерева. Пішли дивитися.

Collapse )


Привокзальна автостанція по-німецьки


Львів'яни в курсі, наскільки дивно тепер виглядлає на оновленій площі Двірцевій строката будівля автостанції. У цьому дописі я покажу, як виглядає нещодавно збудований аналогічний об'єкт у німецькому Ляйпцигу. І ще трохи розкажу про історію його появи.
Collapse )


Як трамвай змінює французькі міста


Сьогодні будемо дивитися на Францію, а саме на те, як трамвай змінює вулиці французьких міст. Приклад Франції є дуже показовим - на хвилі автомобілізації у середині 20 століття чимало французьких міст повністю ліквідували свої трамвайні системи заради широких вулиць-автострад. Але після кількох десятиліть всім довелося визнати - задовільнити попит на "ще одну смугу і все поїде", який постійно зростає, неможливо - затори все одно зростають швидше. Довелося переглядати пріоритети і саме так у 1980-х роках у Франції почався справжній трамвайний ренесанс. Різні міста одне за одним почали з нуля відбудовувати те, від чого вони колись відмовилися. Звісно, вже з новими стандартами та підходами.
У цьому дописі підбірка "було-стало" з гуглопанорамами різних французьких міст, на вулиці якиз останніми роками повернувся трамвай. Поїхали!
Collapse )